Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гараж за боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гараж за боядисване

    Здравейте колеги, предстой ми леко освежаване и приспособяване на гаража за бояджийски цели. И да разясня гаража ми е 6м на 3м, на тавана съм сложил стиропор като временно решение защото беше само на плоча и падаше от бетона, стените са измазани. Искам да предотвратя прахта на всякъде, нуждая се и от съвет за някакви вентилатори да изсмукват омарата.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

  • #2
    От: Гараж за боядисване

    Много е тясно помещението.Иначе чистия въздух отгоре мръсния отдоло.

    Коментар


    • #3
      От: Гараж за боядисване

      Гаража като големина мо е добре не е тясно. Какви вентилатори да сложа а и нали тези отгоре трябва да са с филтри с какво примитивно решение мога да го осъществя а и въздуховоди ще трябват нали така?
      Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

      Коментар


      • #4
        От: Гараж за боядисване

        Първоначално публикуван от Stani WR Преглед на мнение
        какво примитивно решение мога да го осъществя а и въздуховоди ще трябват нали така?
        Канализационни ПеВеЦе тръби с "У" изводи кам най малкия диаметър ( май беше 50 мм ), имат и преходници от по-голям към по-малък. Филтър ....от абсорбатор пред внтилатора......това на първо четене и втора рАкия
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Гараж за боядисване

          Вентилатора трябва да е внимателно подбран, в никакъв случай да не е с колектор и четки или нещо друго искрящо защото органичните разтворители в боята много хубаво правят "БУМ"!!!

          Коментар


          • #6
            От: Гараж за боядисване

            И на входа, и на изхода ти трябват филтри. В противен случай рискуваш линч от съседите. Освен това, дори да спреш частиците боя, миризмата се носи наоколо и при добро стечение на обстоятелствата почти на 100 метра околовръст разбират кога боядисваш. Вервай ми, изцяло примитивно решение няма. Ако ползваш гаража само за пръскане ще имаш по-голям шанс да избегнеш прах по детайлите. Практикувайки измиване на помещението с водоструйка около час преди пръскането, намаляваш още повече запрашеността. Предполагам, че си наясно със забърсването с парафинена кърпа и т.н.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Гараж за боядисване

              Ще направя някаква вентилационна инсталация или от пвц тръби или като тези в заведенията. Какви вентилатори да сложа да мина малко по тънко?
              Измиването на помещението и забърсването на детайлите ми наясно.
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • #8
                От: Гараж за боядисване

                Най-добре да са тип охлюв . Като входящият трябва да вкарва повече въздух от изходящият.Това се постига като слагаш два еднакви вентилатора и на изхода клапа с която да регулираш въздухопотока.

                Коментар


                • #9
                  От: Гараж за боядисване

                  По принцип ти трябват такива вентилатори, за да са що годе пожаробезопасни.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MB_ventilator_centrifugal-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5703756

                  Не знам какво разбираш под "тънко", освен ако не кажеш на колко оценяваш живота и здравето си. Трябва така да се подберат вентилаторите по дебит, че обема на гаража в м3 да се превърта около 3 пъти за 1 час. Също така вентилаторът, който вкарва чистия въздух трябва да има 10-15% по-голям дебит от засмукващия мръсния въздух, за да се създаде леко повишено налягане в камерата, което ще пречи на евентуалното засмукване на боклуци през неуплътнените добре места.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гараж за боядисване

                    Здравето е най-важното нещо не трябва да се пести за него. Задействам нещата и ще пиша като има резултат, но това не пречи да получавам още мнения.
                    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гараж за боядисване

                      Става и с "вентилатор за баня" както го продават по магазините......
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гараж за боядисване

                        Деде, 20-тина години съм замятал постоянно триците. Ми вервай ми, не кълват маймуните му с маймуни!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гараж за боядисване

                          За малко не успях да си редактирам поста, та ще пиша пак. Силно засрамен трябва да кажа, че подадох грешни данни на колегата за обема на превъртания в помещението въздух. ПРИ БОЯДИСВАНЕ С КОНВЕНЦИОНАЛНИ БОИ, ОБЕМЪТ НА ВЪЗДУХА В ПОМЕЩЕНИЕТО ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕВЪРТИ ОКОЛО 180 ПЪТИ ЗА ЧАС ПРЕЗ ВЕНТИЛАЦИЯТА, А ПРИ ПОЛЗВАНЕ НА ВОДОРАЗТВОРИМИ БОИ ОКОЛО 260 ПЪТИ ЗА ЧАС, ЗА ДА НЯМА "МЪГЛА" В КАМЕРАТА !!!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гараж за боядисване

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Деде, 20-тина години съм замятал постоянно триците. Ми вервай ми, не кълват маймуните му с маймуни!
                            Абе то ясно за триците, ама тук не сме наясно за какво за обема на бояджийската работа.
                            Преди 20 години (имаме нямане - банкови фалити, хиперинфлация, "долара скача", ма за пък бях богат) когато си дооформях къщичката след изливане на десетки кубици бетон и полагане на стотици килограми арматура, ми звъни приятел - "Дай малко цимент", "нямам" отговарям, останали са ми към 70кг. а той "Не бе, малко, две плочки в банята да си залепя".......та разбрахме се колко е мярката "малко", тук е същото. Да уточни питащия ажеба баш за к'во иде реч......ти кога ще дойдеш да лочим кафе и да надраскам "пожарната" с ръждЪф пирон против уроки и зли очи
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X