Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

    Или си купи хубави бургии,пък да видиш дали няма да се пробие панела.И аз така се мъчих,ама от както взех оргинални бургии на Хилти,нещата се промениха коренно.
    Е,после си взех и перфоратор Ейнхел-червен от Германия(от лакомия).С него съм пробил точно 4 дупки и съм го давал на един приятел,веднъж.И така стои вече 2 година в шкафа

    Коментар


    • #92
      От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Или си купи хубави бургии,пък да видиш дали няма да се пробие панела.И аз така се мъчих,ама от както взех оргинални бургии на Хилти,нещата се промениха коренно.
      Е,после си взех и перфоратор Ейнхел-червен от Германия(от лакомия).С него съм пробил точно 4 дупки и съм го давал на един приятел,веднъж.И така стои вече 2 година в шкафа
      Да прав си! Всичките ми бургии и видии не са маркови, а са купувани от ,,Практикет" евтини комплекти, от крчвартакната железария иняколко комплекта на Parkside...За по-маркови бургии и видии, от сорта ,,Бош" и др по-известни марки, не ми се даваха пари....Но вече разбещрах, че и бургията/видията трябвабда е качествена. Понеже не съм професионалист, а инструментите ди ги ползвам за домана работа , в гаража или да помогна на някой, никога не съм гледал към по-скъпите консумативи! Събрал дум сигурно над 200 бургии и видии, огромна част от коитоса тотал щета...
      Аз дупките в стената ги прибих...Но целият бях плувнал в пот, със смъдящи ръце...За бетон си има перфоратор! Такъв свсе още нямам, чакам промоция от ЛИДЛ..
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #93
        От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

        И аз така дупчих с ментаци таваните,когато слагах лампите вкъщи.Освен че замина целият ден за 6 лампи,ръцете ме боляха два дена от натискане и смених две тениски.
        Ако не е маркова ударната бормашина(моята е скил за 100лв), си взех хубави бургии(колкото струва бормашината,за комплект от 6 до 18мм).Ама се усетих към края на ремонта къде е мекото на хляба ....

        Коментар


        • #94
          От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Да се похваля ,вчера купих още един акумулаторен перфоратор Макита,чудна машина,досега ползвам вюрт- бош,макитата е малко по слаба,но в пъти по удобна.

          Кой модел на Макита си купил?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #95
            От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

            Гледах в ,,Практикер" акумулаторен винтоверт/акумилаторна бормашина на ,,Макита", очите ми останаха, ама 480 лева? Е как да ги дам, като няма да работя професионално с нея...Живко Костадинов, едната бормашина, която / титулярната, така да я нарека / е SPARKY BUR 150 СEТ ударна. Сега и видях кода.Имам я от над 10 години / кара 11-а година вече / и ми е свършила много, ама много работа, при леки и не дотам леки римонти..Бъркал съм и терокол с нея...Давал на приятели при нуждаНе я жаля...не съм я отнарял още, нито съм я пресмазвал..Доволен съм напълно от машината, но когато опре до отвори в як бетон, нещата стават доста трудни..Когато правех отворите за анкерните болтове на онази каса, не съм и подозирал, че ще бъде толкова бавно и ...потно....Не че не дупчи, дупчи, но много бавноДействително, не съм вярвал, че бетонните панели са толкова здрави...Другата ми бормашина е аматьорска история PARKSIDE, код не помня, но накрая завършваше мисля със ,,С3", закупена от ЛИДЛ, просто защото трябваше да бъде закупена..При крайна цена от 40 /ЧЕТИРИДЕСЕТ/ лева, за един брой чисто нова ударна бормашина,при това с 3/ТРИ/ години гаранционен срок / реален /, отвсякъде си е избила парите. 40 /ЧЕТИРИДЕСЕТ /лева са по-малко от 20 литра бензин, или цигарите на 8 дни..... Та, с лидълката бормашина ,,Парксайд" пробивах дупки в бетон / /стени на зидан гараж, за монтажни отвори на лед лапи със сензор за движение /, без никакви приблеми пробих над 50 отвора...Само смених 3 видии, които явно бяха менте...Ако пак видя подобна бормащшина и на същата цена, ще си купя още една....Много спартанска, много добра машина...Както вече каза,х видиите и бургиите, които използвам, винаги са били от най-евтините от първите сещани по големите вериги и по железариите...Точа бургии много рядко, просто защото са евтини и не ми се занимава с точене на шмиргел..Имам и станция за заточване, но все още, свредла не съм затовал на нея..Скилът също е хоби серия и би следвало да е една иднея по-добре от ,,Парксайд" и на нивото поне на ,,Райдър"...
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #96
              От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Кой модел на Макита си купил?
              202 май беше


              Имам даже и такава

              BUR2 162 ME



              Със тая съм правил такива идиотски неща,че ме е срам да ги споделя.1992 година си я подарих сам на 18- я ми рожден ден.
              Последно редактирано от Roninn; 30-05-17, 23:59.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #97
                От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                Малеее, ама ти си бил дърт, бре!
                Ама...явно и бая машини си смачкал ! А и продължаваш.

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  202 май беше




                  Аз мисля да взема този. Не е ли по добре че му е вертикален двигателя?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l17.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5755502
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                    Естествено че е по добре,но е и по тежък.Удара трябва да е по силен на тоя модел.
                    Има такава и с две батерии,за много натоварена работа.
                    Последно редактирано от Roninn; 31-05-17, 11:40.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                      BL беше безчетков мотор ако не бъркам.
                      Кой точно модел разглеждаш да го погледнем
                      Ако си кнауфаджия ще е тегаво с този,ако дупчиш под нивото на гърдите е ОК отвсякъде.Имай предвид че акумулаторните им инструменти на макита са чувствително по тежки от аналогичните на 220 в.
                      Щом гледаш макита,и цената не те притеснява,значи искаш да работиш,а теглото им се усеща след 20-30 отвора.
                      Нашите 202 макити са тежки и дълги,и почти е задължително да държиш с двете ръце,имам едно лидълско което е чудно за работа с една ръка.
                      Последно редактирано от Roninn; 31-05-17, 19:16.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                        Аз на Перфоратор от Лидл, с мощност на удара, повече от 3 джаула не съм попадал... За 3J и под 3J перфоратор, просто не си струва да се купува, ако ще и за 30 лева да е! При 3J само името лу ,,перфоратор".
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          Аз на Перфоратор от Лидл, с мощност на удара, повече от 3 джаула не съм попадал... За 3J и под 3J перфоратор, просто не си струва да се купува, ако ще и за 30 лева да е! При 3J само името лу ,,перфоратор".
                          Не си прав,повечето да не кажа всички леки перфоратори независимо от марката ,дали бош 2-26 макита 2470 девоулт ,всички са легенди и са между 2 и 3 джаула,над 3 джаула вече са с вертикално разположен мотор и за други натоварвания.То е ясно че колкото по мощен,толкова по тежък,представяш ли си алпинисти с 7-8 кила перфоратор на въжета.
                          300 отвора в таван за работен ден е убийствен труд на който малко издържат,там и 500 гр.са важни
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            BL беше безчетков мотор ако не бъркам.
                            Кой точно модел разглеждаш да го погледнем
                            Ако си кнауфаджия ще е тегаво с този,ако дупчиш под нивото на гърдите е ОК отвсякъде.Имай предвид че акумулаторните им инструменти на макита са чувствително по тежки от аналогичните на 220 в.
                            Щом гледаш макита,и цената не те притеснява,значи искаш да работиш,а теглото им се усеща след 20-30 отвора.
                            Нашите 202 макити са тежки и дълги,и почти е задължително да държиш с двете ръце,имам едно лидълско което е чудно за работа с една ръка.
                            Да, безчеткови са, аз ги предпочитам. Имам бормашина 481, циркуляр 680 и гайковерт 281, на 18волта, все безчеткови. А разликата в теже ста между 202 и 242 която аз ти показвам е 3.2 кг. срещу 3.3кг. нето тегло, не е много. А инструментите са ми за домашно ползване не съм кнауфаджия.

                            А между другото нещата ги купувам от ибей Англия втора ръка, запазени не мародерствани и цените не ме плашат. Но и нови бодитата не са скъпи. Ти тоя 202 за колко го купи от тук? Ако не е тайна.
                            Последно редактирано от disko04; 31-05-17, 21:30.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                              Според мен за домашни нужди не ти трябва такъв перфоратор,първо цената му е над 1200 лв.второ ,тези батерии имат живот,има един предел който независимо дали си взел всичко от тях или стоят нови не ползвани в куфара ,си заминават.Една оригинална батерия е 130-180 лв.А когато се работи , трябват две.
                              Принципно това са машини за работа.Моя съвет ,вземи за 350-400 лв.макита 2470 и ще я завещаеш на внуците.

                              п.п Нямам нито една безчеткова машина,нито опит,единствено по обектите съм си играл с на колеги,но нищо не мога да кажа повече
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение

                                А между другото нещата ги купувам от ибей Англия втора ръка, запазени не мародерствани и цените не ме плашат. Но и нови бодитата не са скъпи. Ти тоя 202 за колко го купи от тук? Ако не е тайна.
                                Имаме няколко,единия 1280 лв.щото аз го платих лично,другите нови от Англия или Франция по познати ни ги донесоха.

                                Тука само бодито беше 280 или 380 лв.но то не е проблема,батериите са разход,нашите за една година паднаха драстично.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X