Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачка за пепел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахосмукачка за пепел

    Колеги някой ползвал ли е такава прахосмукачка и какво му е мнението?Става ли да изсмуква поне фината пепел?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_61620.png
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:6102097

  • #2
    От: Прахосмукачка за пепел

    Имам точно същата от снимката, купих я за камината. Събира добре и финото и по- едрите въглени. Шумна е, къс и е кабела (1м някъде), ако събираш основно фино, като мен, филтъра и бързо се затлачва и дебита намалява. Почистването му е лесно, изнасяш и го тръскаш, може да се мие, аз го правих един път, но предпочитам добре да го изтръскам. Ако те интересува нещо по- конкретно питай.
    Mitsubishi Pajero 2.8 GLS Super Select 97г. Дълга База

    Коментар


    • #3
      От: Прахосмукачка за пепел

      Аз за пред камината ползвам малка акумулаторна прахосмукачка с която събирам пепел и малки боклучета които понякога падат от дървата.
      Върши ми работа.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #4
        От: Прахосмукачка за пепел

        Първоначално публикуван от lsimeonov Преглед на мнение
        Имам точно същата от снимката, купих я за камината. Събира добре и финото и по- едрите въглени. Шумна е, къс и е кабела (1м някъде), ако събираш основно фино, като мен, филтъра и бързо се затлачва и дебита намалява. Почистването му е лесно, изнасяш и го тръскаш, може да се мие, аз го правих един път, но предпочитам добре да го изтръскам. Ако те интересува нещо по- конкретно питай.
        +1 дойдох да кажа същото за същата прахосмукачка. Аз чистя фин пепел от пелетна горелка и филтъра се запушва много бързо

        Коментар


        • #5
          От: Прахосмукачка за пепел

          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
          +1 дойдох да кажа същото за същата прахосмукачка. Аз чистя фин пепел от пелетна горелка и филтъра се запушва много бързо
          На тези прахосмукачки това им е най-големия проблем! Трудно издържат без да се задръстят дори и едно чистене на котела. Финния прах от пепелта ги задръства за секунди, и от там на татък е мъка и за мотора и за чистещия.
          Всички опити да пробвам с друг тип, модел и дори закупена от друга държава(там са с дълъг кабел и по-дълъг засмукващ шлаух, с по-добро качество и по-ниска цена!) са без успех за сега. Гледах в Полша се мъчат да направят нещо подобно с водна преграда, за обиране на праха, но не знам какви са резултатите. Учудващо е, че такъв масов проблем още не е намерил адекванто китайско техническо решение. Настоящето решение е по-скоро за чистене на стружките от гаражната работилница, от колкото за чистене на пепел от камина, котел или друго подобно.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            От: Прахосмукачка за пепел

            Имам нещо такова, ама без мотор. Води се кофа за строителен отпадък. Работи с външна смукателка и се пълни с 2л.вода. И за камината съм го ползвал, не е да не става, е след като изгреба грубото....

            Коментар


            • #7
              От: Прахосмукачка за пепел

              Имам закупена от Баумакс, филтъра се задръства от едно чистене на камината, после навън и с компресора. Проблема е,че филтъра е книжен и ако засмуче нещо ръбесто се пробива и мъкаааа. Няма отвън ламаринка, просто е филтър въздушен за кола. Но става идеално за чистене след домашен ремонт.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Прахосмукачка за пепел

                И аз ползвам такава прахосмукачка за пепел. Моята обаче е с платнян филтър и не се задръства толкова лесно. Като я напълня цялата, тогава изхвърлям пепела. Това е около 3-4 пъти почистване на камината. Само на дърва.
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #9
                  От: Прахосмукачка за пепел

                  Благодаря за мненията,колеги!Ивайло,би ли посочил модела на твоята прахосмукачка?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прахосмукачка за пепел

                    Гледам в събота ги пускат в Лидъл,та и аз се чудех...май ще се откажа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прахосмукачка за пепел

                      Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                      Благодаря за мненията,колеги!Ивайло,би ли посочил модела на твоята прахосмукачка?
                      Извинявам се за закъснението. Късно видях, че въпроса е към мен.
                      Моята е от Лидъл. Парксайд. Сега за втори сезон я ползвам и съм доволен. Може да има и по-добри, но нямам база за сравнение.

                      ПП: Пропуснах да кажа, че белият филтриращ плат си стои така чист откакто съм я купил. Много добре филтрира. Когато се напълни с пепел има прозорче, което постепенно се оцветява в червено. Но и по килограмите си личи, пък и започва да смуче по-слабо.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Ивайло Александров; 22-11-15, 07:49.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прахосмукачка за пепел

                        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                        Гледах в Полша се мъчат да направят нещо подобно с водна преграда, за обиране на праха, но не знам какви са резултатите.
                        Имам полска, ще я снимам днес. Ползвам я свързана към шлайфмашина. Работи добре, но е шумна.
                        Имам и FESTOOL , но там цената няма да ти хареса, ако ще чистиш само пред камината
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7aad4b19cf.jpg
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5693208
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прахосмукачка за пепел

                          Купих такава,но не става за чистене на котел.Веднага се задръства от фините прашинки,иначе е много мощна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прахосмукачка за пепел

                            Реших да направя едно малко подобрение към въпросната прахосмукачка. Има едни циклонни филтри на Самсунг, които се поставят на вх тръбата на прахосмукачката. Не е скъп към 15лв. Моя го взех от една счупена на комшията хвърлена в калта. Резултата е, че сега прахосмукачката я чистя на 3-4 почиствания на котела, докато без този циклонен филтър я чистех след всяко чистене на котела.
                            За без пари си струваше експеримента
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прахосмукачка за пепел

                              Един колега за почистване на пелетен котел ползва от старите руски Тайфун и е много доволен .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X