Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

    ...
    Последно редактирано от davc; 31-05-16, 22:38. Причина: повторили се нещо
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

      Нямам против лепенето на картон на топки в баня. Стига да не стига влага до гипса.
      При все това, го приемам за крайна мярка.
      Предпочитам измазването.
      Но си прав. Клиента има думата. Аз винаги предупреждавам.
      В баня нямам притеснения за гипс, единствено при шпакловка на тавана.
      И там са за предпочитане циментовите....ако не бяха толкова отврат за работа.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

        старите плочки бяха с цимент, пък се бяха отлепили........май най-вече си зависи от плочкаджията. Аз претенции за материалите не мога да имам, защото не разбирам, осигурявам каквото поиска майстора, без икономии.......... а той ми е близък, правил ми е и други ремонти, а и не му е първа баня........
        с една дума, доверявам му се напълно и не вярвам че ще имам проблеми с качеството на изработката
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Нямам против лепенето на картон на топки в баня...
          Като така, или иначе се е стигнало до картон, лепенето дори е по-доброто (хм-м, за "топките" как да кажа), защото на скара се намаляват размерите поне с по десетина санти в посока, а това в панелка (2,4х1,7м) си е фактор отсекъде.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

            Еми, не знам как му викат, ама си е на топки.
            Иначе, за конструкцията, така е. Намалява яко.
            В панелка баня съм постигал рекорд за разположение.
            Тоалетна, биде и душ кабина на стената с колоната щрангове и отдушниците.
            У комшиЙте.
            Обаче с измазване.
            С картон, няма как да стане, дори на лепене.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0403.jpg
Прегледи:2
Размер:97.9 КБ
ID:5716630

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0369.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5716629

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0103.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5716628
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

              Ей сега погледнах на предната страница, как е текъл разговорът за травертина. Комуто харесва да слага каквото си харесва, но добре е да се знае, че по-порьозна порода от травертина, е може-би единствено пемзата! Демек, ако непременно травертин - още по-непременно, яко маладжи по него...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                В панелка баня съм постигал рекорд за разположение.
                имам и тоалетна 135Х80 см. за правене

                иначе, моя картон е на топки, то при разлики до 5 см. в нивелацията, какво друго и отстрани всяко парче се подмазва с лепило
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  старите плочки бяха с цимент, пък се бяха отлепили...
                  То по онова време не знам дали имаше друго. А ако и сградата е била нова, отлепването си е редовен номер, освен ако не се лепят с нещо пластично.

                  Впрочем, какво е мнението на активно работещите това, към лепенето с полимерно лепило? Едно такова като паста, бяло. Има го на много фирми. С него си лепя разни PVC елементи тук и там, и дваща яката, ама на плочки не съм пробвал. Предстои ми правене на коридори с що-годе равна основа от мозайка, и се чудя дали да не взема да ги напраскам с такова.

                  И друго - нещо подобно за фуги има ли (да хваща здраво, да не потъмнява), че скоро не съм се интересувал? Последно съм фугирал банята преди над 10 години с класическа фугираща смес и макар след това да ги импрегнирах, едно че потъмняват и второ че след време където има по-интензивно течене на вода, си заминават.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                    Много хубаво лепило, но предвид цената не си заслужава. Съвременните циментови лепила (популярно теракол), особено армираните (популярно "флексови"), са предостатъчно еластични. Лепенето върху картон, си е лепене на гъвкава повърхност напрактика.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                      +1 за лепилата. Флексовите (с фибри) са достатъчно добри. На картон, задължително флексово лепило.
                      Не съм ползвал полимерно, но се чудя ако омърляш с такова, чистенето после няма ли да е голямо приключение. Преди фугиране, да речем...
                      Колкото до фугиращите смеси, нямам никакви забележки към актуалните. Преобладаващо работя с боро. Повече ми харесва самата субстанция и как се работи.
                      Едно нещо масово се пренебрегва, особено в баните. Оттам и проблема с падащите и отмиващите се фуги.
                      Никога не допирам плочка в плочка. Има си нарочни клинчета от пластмаса. освен това, лесно се нивелират редовете, предвид разликите в калибровките, особено ако плочките са смесени партиди. Отварят се два-три кашона поне и се смесват. И въпреки всичко, често има разлики до от порядъка на 1мм в различните цветове, ако се ползват два цвята.
                      Това налага и задължително вертикално, макар и минимално дистанциране.
                      Ако основата (стената) отзад е права и се лепи на гребен, достатъчно е клинчето да се натисне до упор.
                      По този начин, се позволява при фугирането, фугиращата смес да влезе и между плочките, където реално прави добрата адхезия.
                      Иначе, скосяването при гланцираната част е пренебрежимо малко, за да позволи добро залепване на фугата. Особено при керамиката, където "дръпването" е почти мигновено и особено ако се рабботи с по-гъста консистенция на фугиращата смес.
                      Това е моето мнение.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Много хубаво лепило, но предвид цената не си заслужава. Съвременните циментови лепила (популярно теракол), особено армираните (популярно "флексови"), са предостатъчно еластични. Лепенето върху картон, си е лепене на гъвкава повърхност напрактика.
                        Да де, ама въпроса е че по лепените до обяд плочки вечерта трябва да може да се стъпва. Няма къде да изнеса жената и малкия за седмица, а и няма как да разчистя всичко в коридорите, а трябва да го правя на части (което най-мразя, ама това е положението).

                        За чистенето - от гланцови плочки се чисти без особени драми, даже и като е изсъхнало. Лепил съм инцидентно по някоя и друга отлепена плочка тук и там. Успях да премахна и зверски хванатото към плочка лепило под контакт за бойлер, без твърде много драми. А на момента докато ги лепиш мокър (но не течаш) парцал си го чисти. Просто не съм го ползвал за "голямо" лепене до сега.
                        Последно редактирано от sparkybg; 01-06-16, 11:59.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                          Има бързостягащи циментови лепила, с отворено време около 30 мин и набиране на практическата якост за около два-три часа. По скъпи са от обикновените, но нещо като двайсетина лева за 25 кг. Боро гарантирано има, не го знам точно по номенклатура, Церезит е ЦМ 29 мисля.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                            Провери и Mapei. Имам някакви бегли спомени, че и те имаха подобно.
                            Разликата в цената с нашенските, не е умопомрачителна. Качеството е на ниво. В жабешко сме изразходвали с вагони.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                              Епоксидна двукомпонентна фуга - ползвал съм на Мапей.
                              такава ползват в хранителната промишленост.
                              Фугира се много трудно, разбърква се материал за 2-3 квадрата после се полага, чисти и полира със специална телена четка докато още може.
                              Абе майсторите ако знаят за какво иде реч ти взимат много пари за операцията
                              Стегне ли става стъкло - което не мърда с години няма мухъл няма плесен абе пей сърце жената като го видя ме разцелува.
                              Ъглите се правят навсякъде със силикон,за подовите плочки не става с епоксидна фуга - при мен за съжаление има подово и големи разширения.

                              Относно травертина - в банята ми плота на мивката е травертин - оригинално закупена пластмасова мебел от една русенска фабрика.
                              Травертина когато е полиран (повечето така се продава) и със затворени дупки не пие никаква вода
                              Все пак Колизеумът е правен от травертин
                              а и също Пакуккале е точно травертин
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Търся майстор или бригада за цялостен ремонт на баня

                                Травертина го заливат с някаква смола, която запълва всички шупли и после го полират. Вода не пие грам. В Италия се ползва 95 % за външно. По дворове, стълбища, тротоарчета.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X