Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

    И моите 5 стотинки
    Мазе, колкото по-голямо, толкова по-добре. Да е повдигнато(по-малко стъпала) и като сложиш някой прозорец около 60см висок и дълъг колкото позволява, ето ти кът за работа/хоби. Ако е достатъчно голямо мазето, там можеш да сложиш и котле, термопомта и тн.
    Етаж с голям(относително) дневен тракт, мокри помещения и неголяма спалня. Гредоред или плоча, предвид разликата във визията. Вътрешно стълбище, като под него може да е част от кухненския възел например, за да не се губи площ.
    Втори скосен етаж с надзидове поне 1 метър и напр 2 спални , мокри помещения. Част от покривната конструкция може да е видима отдолу, дървото придава уют и топлина, достатъчно дебел пласт ТИ.
    Мисля, че така ще имаш достатъчно свободен двор. Друго предимство е, че ако има дечица, ще живеят на таванския етаж, а като отлетят, двамца ще си гукате долу, а горе ще остане за гости или децата като прехвърчат за малко

    Коментар


    • #32
      От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

      Мазето се ограничава от подпочвените води.

      Коментар


      • #33
        От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

        Двуетажна. Според мен е по-практично от всяка гледна точка. Лично мнение, но аз живея в такава и имам виждане.

        Коментар


        • #34
          От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

          Нaпрaви си двуетaжнa къщa която дa е рaзположенa тaкa че след време дa може дa се зaлепи още еднa спaлня нa първи етaж , без дa се излизa от строителнaтa линия.
          Пaрцелa е мaлък, почти квaдрaт- ще остaнaт пътеки около къщaтa aко е нa един етaж.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #35
            От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Ъъъъъъъъ

            Как го реши това?


            От 20 години къщата ми е с електрическо подово което не се спира никога, дъщерята израстна, внучката е вече на 7, ми нещо не съм забелязал проблеми .......освен сметката за ток.
            През комунизма бяха особено популярни лъчистите подови отопления, върху пода в панелката полагаш дълъг проводник върху него някаква изолация и балатум.
            Този проводник загрява пода на 40 градуса и причинява разширени вени.

            Предполагам цитирания доктор има предвид такъв тип подово.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Нaпрaви си двуетaжнa къщa която дa е рaзположенa тaкa че след време дa може дa се зaлепи още еднa спaлня нa първи етaж , без дa се излизa от строителнaтa линия.
              Пaрцелa е мaлък, почти квaдрaт- ще остaнaт пътеки около къщaтa aко е нa един етaж.
              Да, точно-над гаража.

              Коментар


              • #37
                От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                През комунизма бяха особено популярни лъчистите подови отопления, върху пода в панелката полагаш дълъг проводник върху него някаква изолация и балатум.
                Този проводник загрява пода на 40 градуса и причинява разширени вени.

                Предполагам цитирания доктор има предвид такъв тип подово.
                Това откровенно не е вярно...всъщност искам да кажа-глупости.

                Коментар


                • #38
                  От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Мазето се ограничава от подпочвените води.
                  Ако има силно желание, и възможност за канализация, има и начин - хидроизолация, дренаж и помпа, и проблема приключва. И това го игра комшията на село, въпреки предупрежденията че точно там мазе не става. При по-продължително мокро време водата в бунара е на 2 педи от повърхността, а в нашето мазе, наследство от стара къща, излиза вода. Ама пак си е риск - ако спрат тока за по-дълго в подходящия момент може и да има закъсвация.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                    Разчита ли се на помпа резултатът е предопределен. Гравитация му е майката и за целта теренът трябва да е достатъчно наклонен а пък той като е наклонен обикновено няма проблем.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Това откровенно не е вярно...всъщност искам да кажа-глупости.
                      Малко по аргументирано.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Малко по аргументирано.
                        Ами, като оставим науката настрана, аз имам 2 къщи с подово, които ползвам около 20г. и ...май нямам разширени вени. Сега дай твоите аргументи, освен ЕЖК.
                        пп:Забравих, радвам се на изключително добро здраве. И всъщност не ми е цел да влизам в спор точно в тази тема.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Разчита ли се на помпа резултатът е предопределен. Гравитация му е майката и за целта теренът трябва да е достатъчно наклонен а пък той като е наклонен обикновено няма проблем.
                          При нас е наклонен, ама кво от това. Двора е с денивелация около 5-6 метра за дължина около 40м. Водата в бунара от някъде влиза, и нанякъде си заминава. Ама като е много, подпочвените са високи.70-80-ина метра по-надолу в къщата на чичо ми, в мазето никога не е имало проблем с влага. Просто си е до място,
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                            Цена на м2 а дали е на 2 или 1 етаж разликата е малка .Зависи какво искаш и какъв е парцела.Работата на архитектите е това да ти изчислят +/- 10-15% колко ще струва обекта.Поне така е при нас в Гръцко и при мен .
                            За подовото отопление мнения много ,в моята къща 50 см над земята съм сложил керамични плочки/фаянс въпреки че жена ми настояваше за гранит сега през зимата по пода се разкарваме боси без подово отопление ,пода се затопля от топлината на въздуха и задържа топлината .Като акумолираща печка така и стените на стаите ми са 20 см тухли а външните стени30 см тухла + мазилка.
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #44
                              От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Ами, като оставим науката настрана, аз имам 2 къщи с подово, които ползвам около 20г. и ...май нямам разширени вени. Сега дай твоите аргументи, освен ЕЖК.
                              пп:Забравих, радвам се на изключително добро здраве. И всъщност не ми е цел да влизам в спор точно в тази тема.
                              Относно лошия ефект върху краката първо се спомена тук:
                              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                              А за подовото като стана дума - баща ми беше военен лекар ( лека му пръст) и пръв ми обясни за някакъв ефект на топлите ходила произтичащ от подово. Ставаше нещо дума за развитието на кръвоносната система при малки деца и проблеми произтичащи от това . След години пак се колебах да направя подово и четох из чуждия нет за това. Е, има го този риск (вече не помня детайлите). И се отказах пак.
                              Изхождайки от преполагаемия период на работа на въпросния лекар стигам до извода че се визират 80-90 години на миналия век.
                              Тогава не бяха налични на пазара топлоизолационни продукти както днес.
                              Масово електрическите подови бяха директно под плочките а в един от случаите съм виждал меден проводник навит под балатума.
                              Имам наблюдения над 4 апартамента със положено електрическо подово в периода 89-93 година.
                              Поради лошата тогавашна топлоизолация единствения начин да затоплиш стаята с подово бе да нагрееш пода на 40 градуса за да стане въздуха 25.
                              При такава голяма разлика в температурата проводника се явява лъчист отоплител т.е. подобен на печка с открит електрически нагревател.
                              Страничен ефект е силното осушаване на въздуха.
                              Ето защо много хора имат остарели разбирания относно подовото отопление защото го асоциират именно с електрическото лъчисто такова.

                              Имам нискотемпературно водно термопомпено подово при къща с изолация по стените 15+, на пода под кота нула 13см, над кота +6 е 20 см.
                              Смея да твърдя че когато подовото работи пода е 22 градуса и тавана и стените са 22 градуса.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Едноетажна или двуетажна къща - кой вариант е по-евтин?

                                Виждам, че си просто един ползвател и нямаш общо с изграждане и инсталиране на системи за отопление. Какво си виждал не е важно в случая. Да-водното подово е по-добро от подовото с ел-контур, но не защото другото е вредно. Не бъркай лъчистото отопление с подовото. Нямаме изсушаване на въздуха. Още безброй технически неща и...нямаме разширени вени, или друго. Просто в момента е по-скъпо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X