Обява

Свий
Няма добавени обяви.

подмяна на входна врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • подмяна на входна врата

    Здравейте,
    Става дума за подмяна на входна врата на апартамент. Правим основен ремонт и ми се ще да избегна съществуващ до сега проблем. Входната врата сега се отваря навътре и се "бие" с друга зад нея на 90гр. Затова си мисля новата да се отваря навън, има голяма площадка към стълбището и няма да пречи на никого. Някакви аргументи за или против?
    Примерно при опит за злоумишмено проникване, друго...?

  • #2
    От: подмяна на входна врата

    Здравей, според мен за външна врата, това е правиното отваряне. Злоумишленото проникване е по трудно, при отварянето навътре, ако нещо заяде за малко, зломислещия е улеснен, само ено рамо и е вътре, а акое навън трябва да дърпа с нокти с зъби и ще му е по трудно. Другото което е, че можеш да съобразиш отварянето навън така, че бравата да е от страната на стената(напречната), а пантите от към широката страна на коридора, освен ако не си среден апартамент. Ако имаш възможност, си я направи желязна, напълни я със стиропор, а ако я купуваш готова, внимавай, защото има много които се отварят като консервна кутия - много лесно. Успех!
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • #3
      От: подмяна на входна врата

      Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
      ... новата да се отваря навън, ... Някакви аргументи за или против?
      Примерно при опит за злоумишмено проникване, друго...?
      В някои страни всички входни врати задължително се отварят навън. От гледна точка на сигурността - обърни внимание на пантите. В този случай те ще бъдат отвън и ще е добре да са по-добре подсигурени срещу злоумишлени действия.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: подмяна на входна врата

        Няма еднозначно правило. Ами ако е добромислещ пожарникар, който трябва да спасява хора вътре? По принцип се слага да се отваря в посоката за евакуация. Сложи си такава, която се отваря навън и навътре.

        Коментар


        • #5
          От: подмяна на входна врата

          Правилно е.
          На комшия му заляха с бензин вратата и я запалиха посред нощ. Отваряше се навън и не е натекло вътре - щетите са само боя. Иначе много лесно може да пламне и вътре. Не че пак не може, но е по-трудно.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            От: подмяна на входна врата

            Благодаря на всички включили се!
            Много ми е полезно споделеното от вас.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X