Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек да шлайфа стар бетон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся човек да шлайфа стар бетон

    Помещението е гараж със стоманобетонна плоча около 50 м2.
    Идеята е да се шлайфа съществуващия бетон с машина като за мозайка с цел импрегниране и по-лесно почистване/измиване на бетона, когато е необходимо.
    Помещението се ползва за гараж.

    Местонаходжение около Елин Пелин.

    Може и други идеи да се обсъдят, но не ми се прави допълнителна замазка и шлайфане с хеликоптер.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    От: Търся човек да шлайфа стар бетон

    Стана ми интересно, тъй като имам 40-50 квадрата гараж, който си е на гола бетонна плоча. Проблемът е че не е особено равен бетона, тъй като го ляха в някакви адски горещини.... Какви неравности могат да се отстранят с тази технология и ориентировъчни цени за услугата ще са ми от полза.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Търся човек да шлайфа стар бетон

      Шлайфане на стар бетон едва ли е възможно и технологично оправдано.
      Бетона се шлайфа докато е мек първите до 24 часа.
      И тогава шлайфането е труден, енергоемък и ресурсоемък процес.
      За стар бетон освен че е неоправдано икономически, то и ползата за хидроизолация, импрегниране ще е никаква.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Търся човек да шлайфа стар бетон

        Въпреки това търся начин да го шлайфам.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          От: Търся човек да шлайфа стар бетон

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Шлайфане на стар бетон едва ли е възможно и технологично оправдано.
          Бетона се шлайфа докато е мек първите до 24 часа.
          И тогава шлайфането е труден, енергоемък и ресурсоемък процес.
          За стар бетон освен че е неоправдано икономически, то и ползата за хидроизолация, импрегниране ще е никаква.
          Не само, че е възможно да се шлайфа и полира стар бетон, ами даже е и модерно отвъд голямата вода. В България обаче, аз поне, знам само една фирма, която разполага с необходимите машини и абразиви и когато за последно им исках оферта - преди около 4 години - цената не беше лицеприятна, но това е по-скоро поради факта, че са монополист, а не поради технологични разходи.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Търся човек да шлайфа стар бетон

            Димо, пиши на Радо на ЛС контактите, да не излезе като реклама, да видим какво ще му обадят на него. Радо, сподели после.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: Търся човек да шлайфа стар бетон

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Не само, че е възможно да се шлайфа и полира стар бетон, ами даже е и модерно отвъд голямата вода. В България обаче, аз поне, знам само една фирма, която разполага с необходимите машини и абразиви и когато за последно им исках оферта - преди около 4 години - цената не беше лицеприятна, но това е по-скоро поради факта, че са монополист, а не поради технологични разходи.
              Сега остава да обясниш поради какви причини е модерно и какво се постига?
              Според мен шлайфане на стар бетон който има много микро и макро пукнатини (всички имат) ще доведе до разрушаване.
              Ако шлайфането цели нещо друго освен хидроизолация е интересно да се знае.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                Никаква хидроизолация не се очаква, просто необработен бетон трудно се мете (почиства).
                Никога не можеш да го обезпрашиш достатъчно, пък на обекта се иска да се почиства по-добре, например с парцал.
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Сега остава да обясниш поради какви причини е модерно и какво се постига?
                  Според мен шлайфане на стар бетон който има много микро и макро пукнатини (всички имат) ще доведе до разрушаване.
                  Ако шлайфането цели нещо друго освен хидроизолация е интересно да се знае.
                  Постига се "нек'ъв АртЪ", което отговаря и на въпроса за причините. Прави се предимно и почти винаги при преустройството на стари халета в жилищни и други обитаеми помещения. Пукнатините и язвите се обработват след грубото фрезоване, а при финото се ползват химии за запечатване. Накрая си става като полиран камък.
                  Другата причина е, че там излиза в пъти по-евтино от полагането на каква да е конвенционална настилка, а и можеш да си го направиш сам - машини под наем има във всяко Home Depot, както и химиите, които се ползват.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                    И каква е драмата? една стара шлайф машина за мозайка, на водно и ще стане, ся няма да е като с хеликоптер но със сигурност ще се позаглади. Пък и за 50м2 бих си го направил сам.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                      Абе то и аз вероятно ще се справя някакси сам, обаче пусто време все го нямам.
                      Така че, ако някой прояви интерес да го изглади този гараж - да заповяда, все ще се разберем.
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                        С машина за мозайка от старите не става. Имам една мозайка лята без да се шлайфа. След 3-4 години решихме да я търкаме и беше мъка, без никакъв резултат. Ляхме 2см отгоре и търкахме на 2-рия ден. На сухо също съм търкал мозайка и имам такъв камък за ъглошлайф. Мъчих се с него да търкам едно ръбче на терасата. Резултата беше много бързо износване на камъка без ефект. Накрая с диамантения диск го изпилих. Така че единствено с диамантен инструмент.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                          В тази връзка да попитам и аз. В общите части на подземните ни гаражи има една доста ронлива и песъклива бетонна мазилка дето такъв прах вдига след минаването на всяка кола, че няма чистене, обувки и дрехи постоянно бели. Става дума за 1000-2000m2. Някакъв евтин и лесен начин за спаравяне с проблема без много къртене и хамалогия?
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                            На този песъкливия бетон само един шлайф му пусни и гледай.
                            Дали ще се заглади или разкопае?
                            Правилния метод е да се изкърти нездравото до здраво и нова замазка после подово покритие плочки примерно, може шлайфан нов бетон, мозайка и т.н.
                            Ще изяде височината обаче.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся човек да шлайфа стар бетон

                              Бетона има свойството да попива особено маслото . В работата покрай машините където е гол бетон и се наложи да пробием дупка си излиза прах с масло поне 10 сантиметра . За това на времето се лепеше един много здрав промишлен теракот .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X