Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на балкон(и)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на балкон(и)

    Аз лично с моите машини нямам проблем с рязането . Важното условия че ги ползвам професионално и не знам до колко е оправдано да се купуват за една тераса . Ако човека който ще ги поставя няма машина да ги реже си задавам въпрос що за майстор е . Ако ще си ги правиш ти и ти трябва машина за тази тераса по-добре си вземи един хубав диамантен диск .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на балкон(и)

      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
      Аз лично с моите машини нямам проблем с рязането . Важното условия че ги ползвам професионално и не знам до колко е оправдано да се купуват за една тераса . Ако човека който ще ги поставя няма машина да ги реже си задавам въпрос що за майстор е . Ако ще си ги правиш ти и ти трябва машина за тази тераса по-добре си вземи един хубав диамантен диск .
      Плочките ще си ги слагам аз, защото по това време на годината нямам намерение да търся и да се разправям с майстор за 10 квадрата. Пък и случаят е подходящ за обучение на "домашен майстор".
      Професионална машина за няколкостотин лева със сигурност няма да е оправдано да се купува, тъй като не смятам да си изкарвам хляба с такава дейност. Определено обаче ще търся да си взема нещо по-читаво, което може да свърши достатъчно добра работа. В същност, по мои наблюдения, доста плочкаджии работят с инструменти за домашна или полупрофесионална употреба.
      Като гледам, има ръчни машини в диапазона 100-200 лв, които изглеждат прилично, а в диапазона 150 - 300 лв има електрически с диамантен диск, някои от които могат освен плочки да режат и други облицовъчни материали.

      Въпросът е да не дам 100 и кусур лева за ръчна и след това да установя, че ми трябва електрическа ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на балкон(и)

        Мога да ти дам диамантина, да си свършиш работа.

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на балкон(и)

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Плочките ще си ги слагам аз, защото по това време на годината нямам намерение да търся и да се разправям с майстор за 10 квадрата. Пък и случаят е подходящ за обучение на "домашен майстор".
          Професионална машина за няколкостотин лева със сигурност няма да е оправдано да се купува, тъй като не смятам да си изкарвам хляба с такава дейност. Определено обаче ще търся да си взема нещо по-читаво, което може да свърши достатъчно добра работа. В същност, по мои наблюдения, доста плочкаджии работят с инструменти за домашна или полупрофесионална употреба.
          Като гледам, има ръчни машини в диапазона 100-200 лв, които изглеждат прилично, а в диапазона 150 - 300 лв има електрически с диамантен диск, някои от които могат освен плочки да режат и други облицовъчни материали.

          Въпросът е да не дам 100 и кусур лева за ръчна и след това да установя, че ми трябва електрическа ...
          Така и предполагах . Трудно ми е да дам препоръка за машина с която друг ще работи и още повече без да познавам този който ще работи с нея . Аз ползвам три машини за сухо рязане и три за мокро в зависимост от условията и материалите . За тези 10 квадрата ти препоръчвам да се обадиш на Пенчо да те запознае с неговият майстор . Видях негова работа във форума и не мога да кажа че не върши
          работа . Успех , аз тръгвам . Довечера повече ако има нужда .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на балкон(и)

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Мога да ти дам диамантина, да си свършиш работа.
            Благодаря, но не обичам да работя с чужди инструменти.

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            ... За тези 10 квадрата ти препоръчвам да се обадиш на Пенчо да те запознае с неговият майстор . Видях негова работа във форума и не мога да кажа че не върши
            работа . ...
            Ако е въпрос за читав майстор, имам такъв, ама не е там работата.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на балкон(и)

              Темата е много интересна и аз имах подобен заигравка с балконите на къщата в с. Лозен, но там се направи замаска - 3см отгоре с добавка за хидроскопичност в бетона. За да не се разпространят пукнатините се сложи доста тънка арматурна мрежа. Купих студоустойчив грес на КАЙ,но съм опрял до читав плочкаджия. Ако имате някой, пуснете ми го на лични, става въпрос за 35 кв. м. Предварително благодаря.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на балкон(и)

                Дословен цитат от мнението на консултант от голям столичен магазин за строителни материали и техника:

                С неравна повърхност гранитогрес няма да стане с класическата машина за рязане на плочки + ролка, за това можем да Ви предложим електрическа
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на балкон(и)

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Дословен цитат от мнението на консултант от голям столичен магазин за строителни материали и техника:
                  Прати го при Любчо Пенев да го напъти !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на балкон(и)

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Прати го при Любчо Пенев да го напъти !
                    Хайде сега кажи с каква ръчна ще стане!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на балкон(и)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0371.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5676962

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0372.jpg
Прегледи:2
Размер:125.4 КБ
ID:5676963


                      Това са ми машините за сухо рязане . На мокрите не съм правил снимки . До момента не съм срещал плочка която да не мога да срежа . Най-лявата я дават да реже до 20 мм плочки , пробвах обаче не успях и не съм се мъчил , извадих на водата .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на балкон(и)

                        Липсват деформационни фуги. Направи със диамантина на пода и парапета и напълни с hyper seal на Sika заедно със цепките. През един метър трябва да е достатъчно.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на балкон(и)

                          Нещо от този род ще свърши ли работа?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gres.jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5676965
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на балкон(и)

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Нещо от този род ще свърши ли работа?
                            По снимки не мога да кажа . Никога не съм ги виждал на живо . Някой от форума хвалеше нещо подобно , но не се сещам кой . Май това е темата : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=194035
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-09-15, 19:04.
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на балкон(и)

                              Я да довърша темата, че той ремонтът от 2 години е история.

                              Първо трябваше да се разкара старият цокъл.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24082015357.jpg
Прегледи:1
Размер:428.4 КБ
ID:5760352

                              За моя изненада се оказа, че при строежа на времето, първо е бил направен цокълът, а после - мозайката на пода. Аз като виден лаик все си мислех, че първо се прави подовата настилка, а цокълът се слага върху нея.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25082015361.jpg
Прегледи:1
Размер:389.0 КБ
ID:5760353


                              После по ъглите беше сложена хидроизолационна лента

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:058 UNG 195.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5760354

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26082015364.jpg
Прегледи:1
Размер:308.9 КБ
ID:5760355


                              След това - мазана хидроизолация.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26082015366.jpg
Прегледи:1
Размер:320.9 КБ
ID:5760356


                              Използвах двукомпонентна изолация на Изомат.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AQUAMAT_ELASTIC_528c6347d59c2.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5760357

                              За съжаление, не успях да намеря по-фина мрежа, така че си остана само с мазането на 2 ръце. Дали защото времето беше доста топло (макар да работих по време, когато вече е сянка), но разтворът се получи доста гъстичък и това, дето можело да се нанася и с четка не се получаваше, така че стана с маламашка.


                              За финишно покритие използвах мразоустойчив гранитогрес, имитиращ каменна настилка, който ми допадна с това, че не се хлъзга. Лепило - флексово, мразоустойчиво на Баумит - Баумакол Флекстоп. Направих фуга 5 мм.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29082015371-002.jpg
Прегледи:1
Размер:283.4 КБ
ID:5760358

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090502.JPG
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5760359

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090503.JPG
Прегледи:1
Размер:343.7 КБ
ID:5760360


                              Фугиращата смес беше някаква на Церезит, като след изсъхването й взех, че допълнително я нафляках и с някакъв импрегнатор на Кнауф.
                              Дотук минаха 2 зими без някакви видими проблеми.

                              Тъй като в нашата сграда няма нито един прав ъгъл, а имаше да се прави и цокъл, падна доста рязане на плочки. След доста чудене с какво да режа този гранитогрес, все пак взех една електрическа машина от Баухаус - марка "Херкулес".

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_9882.png
Прегледи:1
Размер:284.5 КБ
ID:5760361


                              По същество обаче, това си е просто "Ейнхел", брандиран като за "Баухаус". Сервизното обслужване е от сервиза на "Ейнхел".

                              Въпросното устройство се оказа прекалено китайско за моя вкус. Всеки опит да използвам линеала му за да отрежа право една плочка водеше до заклинване на плочката. Оказа се, че 1) линеалът и режещият диск не са в успоредни равнини и 2) Дискът и джиджавката, която се намира зад него, също гледат в различни посоки, коетто автоматично водеше до изкривяване на среза.

                              След посещение на сервиза се оказа, че машината има фабричен проблем, който обаче не може да бъде отстранен в смислено кратък срок заради липса на резервни части. Поради което беше взето командирско решение машината да се използва в налично състояние, а да се ремонтира след приключване на работата. За да не се криви срезът се наложи да разкарам планката зад диска, което автоматично доведе и до разкарване на предпазителя над диска. Което пък на свой ред имаше за последствие това, че процесът на рязане можеше да се осъществява само с индивидуални предпазни средства и неизбежно водеше до водна баня, примесена с частици гранитогрес.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090495.JPG
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:5760362

                              Както и да е. Каквото имаше да се реже се отряза с достатъчно приемлива за целта на занятието точност, макар че на 2 пъти се наложи наместване на режещия диск, който се изместваше в посока мотора до опиране в корпуса.

                              Когато в крайна сметка машината стигна до гаранционния сервиз се оказа, че китайските другари при сглобяване били пропуснали да сложат някаква притискателна пружина. След като беше ремонтирана, машината отплува надалеч през ОЛХ в комплект с 5-годишната си гаранционна карта.

                              При следващата необходимост от рязане на теракот и гранитогрес смятам да се сдобия с някоя по-читава ръчна гилотина.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на балкон(и)

                                Добре си се справил. Надявам се си фугирал пода преди да залепиш цокъла. И това помага не малко.
                                Тия китайщини и линеали, просто нямат общо. Имам турска ръчна, от която съм много доволен. Доста плочки сряза.
                                Сякаш я предпочитам пред всичко което съм купил брандирано Райдер, ейнхел и сие.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X