Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изравняване основа за латекс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изравняване основа за латекс

    Имам две стени боядисани с различен цвят латекс - жълт и син, искам да ги боядисам сега с един цвят. С какво да грундирам за да се поучи еднакъв цвят? Има ли нужда от една или две ръце бяло преди новия цвят?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Изравняване основа за латекс

    Ако смяташ да мацаш латекс върху латекс може да стане на юфка, ако станат повече от три слоя, особено ако планираният от тебе грунд не е добре изсъхнал.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Изравняване основа за латекс

      Аз боядисах с червен латекс върху жълт. Стана с две ръце. Майстора беше ужасен от идеята ми и настояваше за основа, за сив грунд, за какво ли не.
      Просто ползвах латекс на левис, като мога да ти кажа, че тези 100 лева за два литра бяха отлично похарчени пари. Боядисах цялата кухня с тях,което пък накара майстора да се хванем на бас, че няма как да стане, в резултат на което после ми боядиса и хола на половин цена, като загубил.
      Та, съвета ми е, виж си квадратурата, иди и си вземи такъв латекс/верно че е скъп/ и после ще разбереш разликата.

      Коментар


      • #4
        От: Изравняване основа за латекс

        Без грунд само с латекс 2-3 ръце и е ок

        Коментар


        • #5
          От: Изравняване основа за латекс

          Латекса е прозрачен и разлика има винаги. Ако ще да е два Левиса
          Затова питам с какво да изравня цвета. Освен всичко друго искам да изсветля тоновете.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Изравняване основа за латекс

            Аз казвам, грундирай задължително
            Изчакай да изсъхне хубаво и търкаляй смело мечето
            С една ръка няма да стане.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              Изравняване основа за латекс

              По темата не мога да се изкажа, но определено Левиса освен че е скъп не е най доброто.
              Аз съм изключително доволен от Jotun бои от корабните до домашните..
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Изравняване основа за латекс

                Аз не мисля че ти трябва латекс за по пеесе лева килото, за да ти се получи добре
                Ползвам гръцки напоследък и съм много доволен
                Килото далеч не е петдесет пари.
                Ако грундираш. разреди грунда до поне 5-6 към едно
                Колкото само да уеднакви
                И не е без грунд, защото ако е пробило някъде от драскотина или каквото и да е , или ако е петносано...
                Няма да ти е еднаква основата.
                Ако правиш някакви поправки, грундирай също.
                Левис не са лоши, но мисля малко прекалено много да ги възпяват.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Изравняване основа за латекс

                  Какъв грунд да взема, Саше?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изравняване основа за латекс

                    Ако имаш критично око само с грунд няма да стане, винаги ще има нюанс разлика. Трябва първо бяло и след това цвят. Зависи и какъв ще е новият цвят, по стечение на обстоятелствата тази година си играх със сини и жълти стени/монтирах тапети в бежовата гама, имаше нюансова разлика, направо си прозираше синьото/. Грунда е почти задължителен , като при нанасянето внимавай да е равнимерно, да липсват стичания/ грунда е по труден за обработка защото е рядък/ и внимавай да остане матов.... Колегата е прав за гръцките латекси добри са и като цена качество са добре балансирани. Аз лично ползвам берлинг и съм много доволен, дори ниския клас YES е с много приемливо качество, висока твърдост и износ устойчивост. А ако е за лично употреба не е зле да вземеш по висок клас - лично аз ползвам флюгер. Ако се колебаеш пусни ми маил адрес ще изпратя снимков материал от едно наводнение от съседите, вижда се поведението на различните латекси по време на наводнението и след това щетите/или липсата им/ по тях.Превърнал съм си дома в опитно поле за видове латекси............
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изравняване основа за латекс

                      Така. Да обобщим.

                      1ва стъпка - грунд - какъв?

                      От този тип
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0205010044-1.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5675148

                      или примерно розовия на боро

                      2ра стъпка - бял латекс - 1 ръка стига?
                      3та стъпка - цвят
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изравняване основа за латекс

                        Дори и не помисляй за розовия, той не е за това.........
                        Стъпките си ги описал по горе, направи си корекциите ако имаш и продължвай с боята.Не е зле бялото и цвета да са на един производител, или поне на една основа.
                        Бяло една ръка не знам дали стига и как ще покрие, но при всички случай е по добре от нищо, по скоро са две ръце, след това пълно изсъхване и цвят.
                        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                        GSM +359 895 236 182

                        А Rhf +

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изравняване основа за латекс

                          Никой не задължавам да прави това което правя аз . Споделям и който оцени ,оцени който не оцени да прави собствени опити . Грундирам с оцветен грунд с боята която ще боядисвам и оставям да съхне . Количеството боя е около една четвърт от количеството грунд . Следва ръка неразредена боя и задължително съхнене . Ако има нужда още една ръка . Това обаче се случва много рядко . За марки не говоря .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изравняване основа за латекс

                            Съгласен с колегите.
                            Но според мен, една ръка бяло е достатъчна преди цвета
                            Борогрунд 20 е за гипсови основи, доколкото знам.
                            Бих ползвал обикновен борогрунд от белия.
                            Един литър ти стига и остава за една стая

                            Има и вариянт грундираща боя, която е бяла, но не съм ползвал и не мога да кажа

                            Аз бих мацал направо цвета след грунда
                            Да е прозрачен, колко да е прозрачен?

                            ПП: Розовия-не.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изравняване основа за латекс

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Да е прозрачен, колко да е прозрачен?
                              Имам много неприятен опит от жълто върху синьо с резултат неуточнен говян цвят
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X