Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Тука си пишеме принципни, или по-скоро общи, работи, но всяка ситуация е специфична и е по-добре да се погледне от разбирач.

    ... а какъв ше е разбирача е съвсем друга тема.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Още нещо пропускано, а много важно.

      Външното тяло трябва да е на място, което през зимата да е на слънце,
      а лятото да е на сянка.

      Консумацията която замервах зимата, падаше в пъти, още при първия лъч върху външното тяло (при -20)
      А вчера охлаждането беше с 0.12квт/ч за над 120куб. помещение не с идеална изолация,а само с един Daikin FTXM 25 поддържащ 23-24гр.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Нека пак разбуня духовете, но ми трябва мобилен климатик от тези с маркуч Ф100, който изкарва топлия въздух навън. Знам колко са неефективни, знам колко не стават, знам каква измама били, знам че били шумни и т.н и т.н. От 15 години се топля с климатици. Вкъщи съм с FTXS. Имам от 15 год. и от легендарните последни малайзийски панасоници, които още работят, НО сега ми трябва мобилен климатик, като нямам възможност за друг. Помещението е 17m2 и е високо 1.6м. С две думи ~1.5Kw ще са повече от достатъчни. Приоритети:
        - Да охлажда - ако свали 6 градуса от настоящите 32 в момента ще е страхотно.
        - Да не прави ужасно течение
        - Да не е много шумен
        - Ако може и да топли ще е страхотно
        - Евтин
        Един колега ми беше писал лично(или пък да е било отговор в темата, и модератор да го е изтрил?) с предложение за конкретен климатик, но без да исках изтрих съобщението. Може ли пак?
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Споко, не си загубил

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            ...
            Външното тяло трябва да е на място, което през зимата да е на слънце,
            а лятото да е на сянка.
            ...
            И ако кажеш как да стане, щото от години не мога да го измисля, освен с по-голям сенник който да се маха зимата ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              И ако кажеш как да стане, щото от години не мога да го измисля, освен с по-голям сенник който да се маха зимата ?
              Високо под стреха, еркер, или нещо подобно. Ниското зимно слънце го огрява, високото лятно не.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Но отгоре до еркера да остават 20 сантима сервизно разстояние

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Високо под стреха, еркер, или нещо подобно. Ниското зимно слънце го огрява, високото лятно не.
                  А ако вече са монтирани, и така че да са удобни за обслужване ?

                  Не съм стигнал до разумно решение.

                  ... а и нямам еркери по метър, метър и нещо, за да докарам разлика в ъгъла на лятно и зимно слънцестоене.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    При мен е както каза davc,
                    на другото място дето меря,пред външното тяло има лоза. лятото- листа, зимата ги няма листата

                    друга идея - алуминиева щора и/или огледала. Откъм ток, слънцето зимата е с по-голям ефект, от сянката лятото.
                    Последно редактирано от DBRS; 15-07-17, 20:06.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      . Откъм ток, слънцето зимата е с по-голям ефект,
                      Да, ама ако грее върху белия климатик ползата е минимална, номерът е стената зад него да е тъмна, тогава се чувства значително.

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Логично е, да е както казваш,
                        мислил съм да го ръчна/опаковам в нещо като парник, ама нямам време за експерименти
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          При мен е както каза davc,
                          на другото място дето меря,пред външното тяло има лоза. лятото- листа, зимата ги няма листата
                          ...
                          И при мен е под асма, но 14-ката си я монтирах в/у два бордюра на балкона, и след 15:00-16:00 като падне слънцето почва да пече в/у тялото.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Всичките ми климатици са Фуджицу. Мисля че Фуджицу са най добрите на нашия пазар. Трите са 12-ки Дженерал обикновенни а последния от преди месец е 9-ка от серията LUCA. Многообещаващи параметри има люката, па де да видим тая зима как ще е новата децка стая с него. Другите три старчета нямам оплакване от тях откъм топлене и охлаждане, само разхода вече им е висок спрямо новите инвертори и хиперинвертори.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Многообещаващи параметри има люката,.
                              Oсобено теглото на външното тяло. Дано да е укрепено добре, иначе вятърът го е отвял. Да се чуди човек, вече явно мед и стомана не се използват при климатиците Те само и единствено трябва да са лесно "рециклируеми", за да не страдат белите мечки

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                ... па де да видим тая зима как ще е новата децка стая с него.
                                ...
                                Стига де, ква зима при вас ?!
                                ... ама пък лятото не се живее !

                                P.S. След май, и преди октомври, въобще не искам да минавам след Кресна и "Илинден".
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X