Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Сега, ако тръгна да ти обяснявам какво значи ирония, ти обикновено започваш отговора така: "Всъщност не е точно така, защотоо....."
    Нищо не разбрах от обяснението за двете фази и нулата, а не е като да не съм монтирал и ремонтирал климатици. Мога да накарам инвертор да работи он/офф, но не разбирам защо.

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Първоначално публикуван от няма значение
      Захранва се с две фази и една нула
      E, точно заради такива неща бях залитнал да си купувам вакуумна помпа и още едно-две дребн, специфични за монтаж на климатик неща, щото т.н. техници ме докарваха до лудост.

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Нямам вакуум помпа, и си монтирам сам климатиците, най-малко щото като им кажа, че искам изолация различна от 6мм почват да мрънкат, че нямали, а и трудно се слагала. За канали и нещо повече не искам да коментирам.
        Нищо не ми е мръднало с години.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Гледам Митсубиши около 2000 лв.Някакви хипер инвертори ги водят!Интересува ме при отопление да е възможно по икономичен!Та при тия около 2000 има дет харчат 0.6kw,което ми изнася.Помещението в което ще се ползва е 20кв. хол,там ще е бебока,но мисля да е по мощен защото от хола през коридора та в банята ако може да има ефект.12-ка дали ще свърши работа?При митсубиши май не са така обоначенията!
          И изобщо за около 2000 лв какво да избера м...ка му!?!?
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            ....от хола през коридора та в банята ако може да има ефект.....
            От хола през коридора в банята ще има да чакаш да топли
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              За отопление на преходни помещения, че и баня забрави... Всъщност ако имаш в всяка стая климатик и отвориш вратите може да стане...
              Хуперинверторите на хитачи и Митсубиши са добри. 12 за 1 стая... Но както казах и 14 ка ме съмнява да ти топли целия апартамент...

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Абе то че няма как да стане да топли навсякъде един климатик ми е повече от ясно!!!
                Ама ся в жегите в нас имам един ШАРП 9-ка в спалнята и се усеща и в коридора!Особено като се прибера от вън има си разлика!Както и да е....
                Интересува ме да уредя децата!Харесал съм Митсубиши хиперинвертор MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE.
                Така го дават като модел.Цена 1949 лв.С доста екстри за които даже не бях чувал че ги има при климатиците!
                Въпроса е: някой,който разбира тук,да ми каже да си дам ли парите за него или има за тез пари по добро!
                Благодаря предварително!
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Аз съм с Мици SRK 45ZMP -S.
                  Хола плюс коридора е към 50 квадрата.
                  Отделно студи/топли и стълбите към втория етаж, както и коридора пред горната баня.

                  Ами, справя се повече от чудесно. И това на полуотворен прозорец и комин на отворена камина.

                  Ма, вземи дрънни та ти показвам на живо.

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    От 1 г. ползам srk35zm-s и съм много доволен. Основно го ползвам за отопление, като през изминалия сезон не съм го спирал от октомври до март и сметката ми за ток не се покачи с повече от 40лв на месец. Отоплявам хол около 22кв.м (в останалите стаи съм с ТЕЦ). Външното тяло при тази студена зима въобще не хващаше лед (саморазмразява се)

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Абе то за дзънкането проблеми нЕма,само време да ми се отвори малце че в сезона на отпуските май ми е най натоварено!Благодаря!!
                      п.п.Кинти тряа да са изкарват,внучка идва еиййййй.....видели са я на видеозона вече.....
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                        ...
                        12-ка дали ще свърши работа?
                        ...
                        70W на m^3, 1000BTU = 293W, та смятай си сам.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          70W на m^3, 1000BTU = 293W, та смятай си сам.
                          Тоя дет съм го харесАл го дават 9000 BTU.Кво значи туй?
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Японските 25 значат 2.5 киловата топлинна мощност. Т.е. около 9000 бту/ч или деветка - на климатичен жаргон. За 20 кв.м. хол е добре ама ако топлоизолацията е смотана или я няма комфорт също няма да има и бъди готов да му помагаш с нещо в най-студените дни.

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Японските 25 значат 2.5 киловата топлинна мощност. Т.е. около 9000 бту/ч или деветка - на климатичен жаргон. За 20 кв.м. хол е добре ама ако топлоизолацията е смотана или я няма комфорт също няма да има и бъди готов да му помагаш с нещо в най-студените дни.
                              Не е добре 9000BTU за 20 кв, защото 20 кв са му максималния капацитет, а тои иска и допълнителни помещения да охлажда. Това значи, че климатика постоянно трябва да "бичи на макс" а това не е добре от енергийна гледна точка.
                              Аз в къщи съм с 12ки, включително в едната стая която е 14кв. Затопля я за 10-15 минути и то без изолация и дограма...

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Тоя дет съм го харесАл го дават 9000 BTU.Кво значи туй?
                                2640W на макс, и като го разделиш на 70 ше получиш кубиците, но както каза и Ясен, това е субективно, щото ако няма изолация и прозорците веят сметката е друга.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X