Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв датчик за движение да избера.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв датчик за движение да избера.

    Здравейте колеги. От известно време ми се мотае из главата една идея за автоматично осветление на стълбище, но все още не е узряла напълно.
    Имам си вътрешно стълбище с 18 стъпала, на които съм сложил лед осветление. Получи се много добре и ефектно . Сега обаче ми се мота из главата идеята да автоматизирам това осветление и когато човек стъпи на дадено стъпало, да светват само лед-овете на това стъпало и на това над него. По този начин вече няма да ми се налага да паля самото осветление от ключа, а стъпалата, които ме интересуват ще си се осветяват автоматично. Знам, че трябва да се сложат някакви датчици за движение, но голямата ми питанка е какви? Стълбището е около 1.50 м. широко и бих искал тези датчици да са минимални по размери, за да не се забелязват на пръв поглед.
    Мислех си за лазерни, но тяхната светлина се вижда, а аз не искам да се увъртя в лъчи като в музей. С обикновени датчици за движение също няма да стане, защото им е доста широк ъгъла на излъчване и горните датчици ще ме засичат, когато съм все в ниското и обратно и няма да светват по 2 или 3 стъпала, а ще грейне цялото стълбище, каквото е положението и в момента. Двете положения на ключа ще бъдат или свети всичко или минаваме в автоматичен режим.
    Ще бъда благодарен за всякакви идеи и съвети, защото аз идеи имам, ама за осъществяването им май-нямам познания .
    Последно редактирано от Бай Гуджан; 23-07-15, 23:53.

  • #2
    От: Какъв датчик за движение да избера.

    Много сложно за изпълнение.
    ще трябват 18 фотобариери с отражател отсреща.
    окабеляване на тези датчици към контролера.
    не съм сигурен че има стандартни контролери, за това ще се програмира.
    Едно плк с 18 входа и 18 изхода или някаква диодно релейна схема.
    абе с две думи сложно и скъпо, ако нямаш прокарани кабели се кърти и т.н.

    аз имам централно осветление на стълбището през нормален пир датчик и върши добра работа но не е ефектно.

    сега се сещам, виждал съм в един хотел диодно осветление под мебелите което се включва цялото от фото бариера но една.
    става доста ефектно през ноща.
    поздрави
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Какъв датчик за движение да избера.

      Датчици има,но става скъпо,помисли за някакъв вариянт на микровълнов ,там ще свети и ако минеш зад стената,сложна задачка.Най евтиния вариянт за който се сещат инфрачервен излъчвател и приемник,струват стотинки,но са две на стъпало ,сложно за кабели и монтаж,ще трябва и контролер както каза колегата,ползвам лого на сименс,с много възможности.За тая цел можеш и да си направиш с пик процесор
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X