Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървена къща!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървена къща!

    Да, точно така си представях конструкцията.
    Ако покрива ти беше с по-полегати мертеци, те също щяха да провиснат малко и този луфт нямаше да се забележи.
    Сега мертеците са близо до вертикал, и на практика не се огъват, а си носят тежеста на покрива. Въпросните попове не поемат никакво натоварване. Като ги вържеш към подовия гредоред, ще се натоварят поне малко на опън, и ще поемат, но за съжаление, много малка част от провисването на пода. А колега спомена че трябва дори да си останат свободни в единия край.
    Мен лично, при така изяснената ситуация, започва да ме тревожи провисването на пода.
    Не знам, но щом на около половин метър, или малко повече, от стената има 1см провисване, то колко ли е по средата на стаята!? При това без никакъв багаж и хора до момента.
    Едно достатъчно дълго мастарче ще покаже.
    И, макар и със закъснение, идва въпроса за този междинен таванен гредоред.
    Колко е дължината на гредите м-у опорните им точки, какво е сечението им, и през какво разстояние са разположени?

    Коментар


    • От: Дървена къща!

      Поповете са на точно 1м от опората.
      Гредореда е 6м с опора по краищата и по средата.
      Гредите са с размери 5/10см (ширина/височина).
      Растоянието е 50-60см
      HONDA XL650

      Коментар


      • От: Дървена къща!

        Скоро ще свалям дъските на пода, защото са изсъхнали и са се получили цепнатини. Тогава ще мога да поставя и напречни парчета греди между гредореда за подсилване, ако ще има смисъл.
        HONDA XL650

        Коментар


        • От: Дървена къща!

          Ламинат в дървена къща ми звучи като " с пръдня - боя".
          Толкоз ли е зле положението около теб, че баш с ламинат си замислил нещата?

          Коментар


          • От: Дървена къща!

            Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
            Гредореда е 6м с опора по краищата и по средата.
            Гредите са с размери 5/10см (ширина/височина).
            Растоянието е 50-60см
            Това е на ръба. За обитаемо помещение и а-ха под ръба


            ПП
            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ламинат в дървена къща ми звучи като " с пръдня - боя".
            По тоя чам се прави резба с нокът.


            ПП2
            Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
            Скоро ще свалям дъските на пода, защото са изсъхнали и са се получили цепнатини. Тогава ще мога да поставя и напречни парчета греди между гредореда за подсилване, ако ще има смисъл.
            От напречни парчета между наличните, много файда няма. Може да сгъстиш гредореда, може и напречни непрекъснати, отдолу, или отгоре (както е по-удобно) на гредореда.
            Последно редактирано от davc; 08-06-16, 19:59.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Дървена къща!

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Ламинат в дървена къща ми звучи като " с пръдня - боя".
              Толкоз ли е зле положението около теб, че баш с ламинат си замислил нещата?
              Ламинат, паркет, дъска (плътна) ще има, защото чама много мек, както каза davc. На кухнята се получи добре. Кучето разлива вода и с едно движение с парцала е чисто и сухо.
              Davc, ще пробвам да сгъстя гредореда, а на 1 етаж ще сложа напречна греда и ще сложа подпра на почвата под къщата
              Последно редактирано от peshunov; 08-06-16, 20:15.
              HONDA XL650

              Коментар


              • От: Дървена къща!

                Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]870682[/ATTACH] Ако набия скобите така няма ли да се сцепи гредата? [ATTACH=CONFIG]870684[/ATTACH]Дебелината е около 4 см. Ако ги забия така, как ще облицовам така, че да няма луфт?
                [ATTACH=CONFIG]870683[/ATTACH] Това е варианта с планките.
                В плaнките aко вкaрaш по-някоя шпилкa нямa дa сбъркaш.В къщи съм нa привършвaне с дървенa пристройкa,то си стaнa къще нa всички метaлни ъглови и прaви плaнки съм вкaрaл по еднa шпилкa ф10 или 12мм. ,ефектa кaто стягaне и здрaвинa е убийствен ,по принцип нямa и нито един пирон освен в лaмпериите отвътре и отвън.Плюс шпилките и винтове нa 16мм.дължинa ,зaщото съм с дебели греди. Винтовете в имaт склонност към пренaвивaне и изпускaне ,тa не е лошо дa си имa някоя милиметровa резбицa зa яко стегaне.Творението ми е в рaздел "Мобилни къщи",aко искaш рaзгледaй.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Дървена къща!

                  Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                  а на 1 етаж ще сложа напречна греда и ще сложа подпра на почвата под къщата
                  Това е най-доброто решение от конструктивна гледна точка, въпросът е тая колона по средата на помещението, доколко е приемлива, затова и не го препоръчах като компромис.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Дървена къща!

                    Това е решението за пода на 1 етаж, защото положението е същото.
                    HONDA XL650

                    Коментар


                    • От: Дървена къща!

                      Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                      Това е решението за пода на 1 етаж, защото положението е същото.
                      Малей! И защо така?
                      По принцип, когато си проектираме и правим къщите по DIY метода, тенденцията е или копиране на вече известни конструкции, или преоразмеряване. Място за икономии повече няма. Икономисали сме достатъчно средства от собствен труд, проект, и т.н.
                      Тези бичменца 5/10, не знам как друго да ги нарека, са напълно неприемливи за подова конструкция на основно помещение. Освен ако не са на много опори. Трябвало е да си на по-голям размер. Сега се налага да се мисли за "спасителни мероприятия". Може и да се получи. Но има вероятност при движение, пода винаги да се тресе и вибрира , което не е много приятно усещаене.

                      Коментар


                      • От: Дървена къща!

                        Стеф, прав си по всички параграфи, но имай предвид, че пичът е 20-ина годишен, студент (или току-що завършил), отскоро семеен. Новодомец, в собствено и саморъчно жилище. За теб не знам, но аз на тези години и дередже, живеех на квартира и собствено жилище беше недостижим мираж (та ако и да представлява 20 кубика комски чам, нескопосно струпани). Ще си го прави и ще си го доправя - да е жив и здрав да се заима с каквото друго си поиска!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Дървена къща!

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Стеф, прав си по всички параграфи, но имай предвид, че пичът е 20-ина годишен, студент (или току-що завършил), отскоро семеен. Новодомец, в собствено и саморъчно жилище. За теб не знам, но аз на тези години и дередже, живеех на квартира и собствено жилище беше недостижим мираж (та ако и да представлява 20 кубика комски чам, нескопосно струпани). Ще си го прави и ще си го доправя - да е жив и здрав да се заима с каквото друго си поиска!
                          Абсолютно верно! Кефа му се на пича! Аз на тия години нищо не разбирах нито от къщи, нито от проекти. Евала на него. Грешките ще ги оправи.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Дървена къща!

                            Да абсолютно сте прави.
                            Аз не упреквам човека, дори и не разбрах че е на около 20.
                            Опитвам се да дам съвет от база на скромния си опит. Ако се изказвам рязко, моля за извинение!
                            А ако отворя една скоба за мене.
                            На тези години започнах да се сблъсквам с така наречени "майстори" в различни сфери. Естествено че нищо не разбирах, но печалния ми опит ме накара,
                            да започна да се занимавам с всичко от което имам нужда.
                            Разбира се, това не е най-правилния подход, защото по-добре спец в една област, а не от всичко по малко.
                            И за добро или лошо, се получи това, което съм сега, на 56

                            Коментар


                            • От: Дървена къща!

                              На 20? Изчервих се)))). 34!
                              Аз нямах и представа от строителство, за това се доверих на реклами, думи и т.д. Тук всички фирми, а те са много предлагат едни и същи базови модели за ДАЧИ. ТОЕСТ САМО ЗА ЛЯТОТО, а аз я трансформирам за целогодишно проживяване. Също долу горе знаех, какво може да ме очаква в последствие и това, че ще оправям, но парите бяха малко, а времето още по-малко! Мисля си, че ръцете ми растат от поне близко до правилното място и ще оправя всичко лека полека))))
                              Последно редактирано от peshunov; 09-06-16, 21:09.
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • От: Дървена къща!

                                Мнения и критика са добре дошли! Все пак целта е нормално съществуване в ненормални условия)))
                                HONDA XL650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X