Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Метален покрив на къща?

    По- вероятно е коденз, а не теч. Ако е така няма лек. При реновирането ще го ликвидираш. Има всякакви размерилетви и XPS/EPS (фибрани/стиропори).
    http://stroiteli.elmedia.net/smt/bg/...%B2_01571.html
    п.п.не е препоръка, като напишеш за пароизолация, ще добиеш обща представа. Ако се зачетеш, ще видиш защо бъркат теч и коденз, но не само на покрива, ами по комина в механата на -1 етаж и къде ли не.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Метален покрив на къща?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Едно като мушама с подплата, или като фолио за парници, пароизолационна мембрана. Без значение какъв е ,,покрива"-метал/цимент/керамика или др. .
      Само пояснение към написаното-парозащитната мембрана /фолио/ пропуска влагата само в едната посока-отвътре навън. Така конденза излиза над мембраната и не се връща върху конструкцията на покрива и подпокривната обшивка/сечак/ или каквото и да е там.
      Последно редактирано от cveta68; 14-02-15, 19:15.

      Коментар


      • #93
        От: Метален покрив на къща?

        По повод грозно-евтиния изглед на металните покриви щях да питам Михов дали може да различи на снимките кои покриви са метални и кои керамични

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e304dcb6-3e26-5e9a-8c1f-25468b8758d5.preview-300.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5641885

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:install-a-roof_300_200.jpg
Прегледи:1
Размер:18.8 КБ
ID:5641886

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:metal-big.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5641887

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:metal-roof-3-large.jpg
Прегледи:1
Размер:472.6 КБ
ID:5641888

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:metal-roof-big.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5641889

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oshawa_metal_roofing-14.jpg
Прегледи:1
Размер:1.02 МБ
ID:5641890
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pl2157430-waterproof_classic_color_stone_coated_steel_roofing_corrugated_metal_roof.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5641891

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:roman_image.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5641892

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RPG_GrandManorProdSmall.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5641893


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:screen_shot_2014-09-15_at_12.00.44_pm.png
Прегледи:1
Размер:621.5 КБ
ID:5641894

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stone_coated_metal_roofing_tile.jpg
Прегледи:1
Размер:212.4 КБ
ID:5641895
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #94
          От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          По повод грозно-евтиния изглед на металните покриви щях да питам Михов дали може да различи на снимките кои покриви са метални и кои керамични
          Май доста хора, като чуят метален покрив, си представят плосък лист поцинкована ламарина.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #95
            От: Метален покрив на къща?

            Четох до някъде и ми писна, аз съм с метален покрив ( чист цинк, не ламарина). Де що уяц има го изядох, ела ще споделям опит.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #96
              От: Метален покрив на къща?

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Четох до някъде и ми писна, аз съм с метален покрив ( чист цинк, не ламарина). Де що уяц има го изядох, ела ще споделям опит.
              Пускаш мухи и после на лични а? Искаме да научим всичко за еденето на уяци
              Не мен също ми предстои правене на покрив и решението отдавна е взето. Метален ще е.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #97
                От: Метален покрив на къща?

                Само да вметна, по повод снимките на droba не знам дали е за всички, но на някои от моделите винтовете се захлупват от следващия ред и така се елиминира опасноста от теч при стареене на уплътнението и при "разхлопване" от циклите топло-студено. И са доста по-скъпи от използваните у нас модули от един до няколко м2. Тази опасност се избягва и при профилната ламарина с фалцово закопчаване.

                Коментар


                • #98
                  От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Четох до някъде и ми писна, аз съм с метален покрив ( чист цинк, не ламарина). Де що уяц има го изядох, ела ще споделям опит.
                  Дедо... как цинк бе? Това ТЕЖИ!
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Дедо... как цинк бе? Това ТЕЖИ!
                    Класиката (не в „металните покриви", а в металните покривки) е олово. И цинкът, и медта (да не говорим за желязно тенеке) са ерзаци.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Метален покрив на къща?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      За срокове и цени ще мога да говоря, когато мога да се обадя на хората и да ми кажа "Те това е чертежчето на покрива, кажете какво и за колко може да ми предложите."

                      тел.0877053091 Вадим Владимиров има фирма за покриви. Не познавам хората и не им правя реклама, но съм виждал доста изящно направени покриви от тях и то не само външните покрития , но и конструктивно.

                      Иначе по темата, моят покрив е с гофрирана ламарина на листове. Имам и от старата от преди повече от 20г и нова от преди 5г. Новата си е още лъскава, а на старата и слагам по един грунд на 2г и за сега се държи, но пък тя е по дебела от новата. Нямам проблеми с покрива.
                      Последно редактирано от piron45; 15-02-15, 12:43.

                      Коментар


                      • От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Дедо... как цинк бе? Това ТЕЖИ!
                        Напротив, плътността на цинка е по ниска от тази на желязото и наистина на времето се е ползвала цинкова ламарина за покриви/улами и др/ и улуци. Като ученик си спомням че се пробвах да пека чушки на такава ламарина и тя взе че се разтече върху огъня и се наложи скоропостижно да спасявам чушките

                        Коментар


                        • От: Метален покрив на къща?

                          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                          ... а на старата и слагам по един грунд на 2г и за сега се държи, но пък тя е по дебела от новата
                          Тя, а покритието и е по-равномерно. Сложи последния път от това, дето специалните групи мажат стълбовете на енергото и го оставяй на поколенията.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Метален покрив на къща?

                            Може да не е точно по темата, но понеже пишеш, че още не си решил твърдо, ще споделя опит.Миналата година и ние имахме подобни терзания за избор на покритие на вилен покрив.Разбира се, обичайните изисквания-да е евтин и траен, да се монтира бързо и по-възможност, от средно технически грамотни лица (ясно защо)!Та, след много чудене изборът падна на -"гибкая черепица"!?Даже не бях чувал за такива, гъвкави битумни керемиди на RUFLEX произведена в Русия, внасяни и продавани у нас.Малко снимки:
                            Обекта:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0020[1].jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5641986
                            Изпълнението:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-5bd163b42916c0b493b3124c394a011f565aaa74a0f696a9ed8421e10aaa5b1a-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5641987
                            В момента:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-686bd49df1641b8d818ce0ca29c30b7714db206b96218f8a584ae6b87e93faff-V[1].jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5641988
                            И едно клипче, как се прави:
                            https://www.youtube.com/watch?v=4BaXg5tjZeY

                            Коментар


                            • От: Метален покрив на къща?

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Дедо... как цинк бе? Това ТЕЖИ!
                              Нова имАл, това краднАл (този от който купих къщата), това поставИл.
                              Покрива е не захванат за къщата и съм го виждал поне веднъж да се рее на около метър над зида, цинка се къса, има течове.......поне натрупах опит в експлоатацията.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Метален покрив на къща?

                                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                                Напротив, плътността на цинка ...
                                A сега де... Прав си, проверих току-що, интересно що на мен ми беше останало в главата друго... сори за подвеждането!



                                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                                Може да не е точно по темата, но понеже...
                                Относно РуФлекса - имал съм взимане-даване с това преди години, когато тъкмо се канеха да започват да го внасят тук и останах с много добри впечатления. Ако не са олабили качеството, би трябвало да нямаш ядове.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X