Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Саниране на сгради - тема за информация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Саниране на сгради - тема за информация.

    ДЗЗД-то а.к.а консорциумът се съставя от 2 или повече фирми, в дружественият договор(за учредяване) се описва ,кой какъв е и от къде е . Какъв дял има в играта и те така.Отделно при регистрацията за ДДС ти дават един лексикон да попълниш,където си пише кой ще води счетоводството на дружеството,дали ще е една от фирмите в консорциума или външна фирма(счетоводна кантора например).
    Ако не подадеш ГФО си има глобичка и тя е такава ,е по-добре да платиш на някой да ти състави нулевият отчет, поне не се изисква одит...
    Никой никъде не може да избяга от фиск-а, факта че се случва говори само че са почерпани "правилните" хора .
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Саниране на сгради - тема за информация.

      "Това е документът за съгласуване на проекта със собствениците:http://www.mrrb.government.bg/%D0%A3...1%82%D0%B8.doc

      Първо самите собственици рещават какъв проект искат, след това кандидатстват, а след като ги одобрят евентуално общината изпраща изпълнител на база на обществена поръчка по критериите на собствениците. После проектът се съгласува от всички и чак тогава се подписва от упълномощеното лице. Ако не те кефи нещо, няма как да те накарат да им отвориш, а и съседите ти първи ще изпищят, че не е изпълнен проекта. Така, че тия измислици няма как да станат, особено с чувствителните собственици на панелки, които ще гледат с лупа всеки детайл. А и парите се превеждат на фирмата след изпълнението, така че тя има огромна причина да не остане и един недоволен."
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: Саниране на сгради - тема за информация.

        Juiced, така си е на книга... Дефакто - идеален начин за бягане от отговорност/гаранции и често в ущърб на фиска..
        DBRS да, питат се собствениците... Например колегата няма да си маха дограмата, защото неговата е по-добра от тази, която 'ще се монтира'...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Саниране на сгради - тема за информация.

          Тъй-като тъста и тъщата вече са в цирка със санирането - мога да споделя актуалните ми впечатления...
          Санират се 4 от 6 входа от блока. Общо 4вх * 9ет * 3ап=108 апартамента...
          Какво се прави:
          Смяна на 'външни' дограми и външна изолация с мазилка... Само това... НИЩО друго не се прави...
          Смяна на 'централното' ВИК? Не!
          Оглед на конструкцията и възстановяването и? Не!
          Евентуално преглед и възстановяване на асансьор? Не!

          Има вероятност по време на ремонта топлофикация да смени щранговете и да изнесе централните щрангове за отопление и топла вода при стълбището, за да се премине към хоризонтална апартаментна инсталация (навярно по някаква програма, а не по санирането, защото саниращата фирма казва, че няма касателство)..

          Ако искаш да ти оправят/замажат оголени от ерозията и ръждата железа например на плочата на терасата - договаряш се с фирмата и плащаш...
          Ако искаш да си разделиш двете си тераси с преграда - така, както са били досега - договаряш се и плащаш. Да, към санирането влиза преградата със съседите...
          Ако искаш да се включиш в парното и топлата вода - плащаш и си преработваш вътрешната си апартаментна инсталация за своя сметка.

          По-съществени (възможно терминални) проблеми:
          1. При 'обследването на апартаментите' (доколкото знам са влезли в няколко) не са записали, че от строежа блоковете си имат изнесени от терасите цветарници, покрити в повечето апартамент от остъклена част, което дава на доста тесните тераси обем (разширява ги с 30-40см). Целите тези железни конструкции се демонтират, и на тяхно място се слага - нищо... Т.е. терасите се стесняват. Старите конструкции били корозирали, а и така щяло да бъде по-лесно (евтино) санирането ако само се демонтират.
          2. Поради горния факт, във всеки вход се намира някой по-инатлив, който казва 'искам да ми възстановите нещата така, както са били по проект на блока, иначе няма да допусна хора да работят на терасата ми'... Фирмата усуква, че така е одобрен общият план. Ако персонално човека си плати за преработка на плана, и това нещо мине през общинско одобрение (понякога след половин година) - фирмата ще го извърши за сметка на санирането.
          3. Докато не се завършат всички апартаменти (т.е. цялата фасада - то друго няма), фирмата няма да си получи парите.
          4. Ако поради отказ да бъде даден достъп санирането официално спре, сдружението (т.е. всички съседи) ще трябва да платят направените разходи... Бе ми обявено, че до момента фирмата е платила за обследване на нужния ремонт и проект за фасадата над 110-120х.лв... Това - без извършената работа.. Което ще рече около 1100лв 'промишлена' цена само за проекта на еднотипни апартаменти.... Само за справка - ремонта на двойно по-голям апартамент ми бе спрян от кмета на града поради жалба на съседи, че блока щял да падне. Та се наложи да извикам фирма да направи цяла строителна документация за да докажа, че ремонта ми облекчава конструкцията на блока, а не го утежнява и т.н.. И да заверявам тези документи с някакви експерти/инженери-строители, и накрая - заветния подпис/печат при градския архитект... Което за единична 'частна' поръчка ми излезе около 1000лв... Предполагам в обявените от сегашната фирма цени за проекта има заложена комисионна/подкупи за над 50-80%... Иначе фирмата продължава да работи - тя чрез съда би си получила парите независимо дали от съседите или по програмата, защото формално фирмата е изрядна. И да, ако се спре санирането - явно ще се вдигне шум за обявените цени и за съда да се изискват експертни оценки, което може да доведе до политически сътресения Така, че навярно засега всичко ще тече тихо ...

          Та така - на тъста му бяха светнали очите, че ще получи сиренцето безплатно... За съжаление сега ходи с оклюмал нос (ама то и за това ли трябва да се плаща...).. Дано поне успеят да свършат до есента, та да затворят апартамента (преди тъста разчиташе основно на външното си остъкление, което сега е демонтирано)..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Саниране на сгради - тема за информация.

            При мен също върви саниране, та да споделя впечатления. Лепят 12 см изолация, оправят покрива и асансьорните къщурки на него. Балконите /изнесени/ ти събарят до конзолно стърчащата ст.б. плоча, зидат отново трите стени с газобетон и слагат нова дограма. Парно няма, поставят нов противопожарен щранг. Сменят се всички стари дограми по стълбища и апартаменти, читавите ги оставят. Има и други работи, но нямам време да се заглеждам. Тавана на мазето също го топлоизолират. Готовата част на блока изглежда много добре, като нов. Това, че ми харесва, не отменя убеждението ми за нечестния начин на харчене на парите. Всички пълним бюджета, а после за едни има, за други няма саниране. По-добре да бяха раздали ваучери за саниране "на калпак", пък всеки да решава ще ги продава ли, или ще ги вложи в саниране.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Саниране на сгради - тема за информация.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Смяна на 'външни' дограми и външна изолация с мазилка... Само това... НИЩО друго не се прави...
              Поне и хидроизолацията на покрива не правят ли?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                Да, пропуснал съм - хидроизолацията на покривната плоча ще я направят (по каква технология - не съм питал)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                  Нека някой от " санираните " жилища да сподели впечатления .
                  Добри , лоши , няма значение , просто да се види реално резултата .
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                    Санирано на тъщата преди година...
                    ++++++
                    Сградата външно изглежда много по-добре. Хидроизолацията на покрива на старата панелка също е много по-добре отколкото преди ремонта (тогава си бе за ремонт)...
                    Сменена инсталация на централното отопление от вертикална към хоризонтална. Сега всеки може да се включи или изключи от парното когато си иска (разбира се - за цялостно пускане на парното се изискват минимално количество потребители)...
                    ----------
                    Работата е правена 'отгоре отгоре'... Например не е пипано нищо по вертикалните щрангове на ВИК, пък камо-ли на апартаментните. Ел инсталацията също е без промени. Не оставиха свободна тръба за кабеларки и т.н, въпреки, че дупчиха плочите по стълбищните площадки с дупка около 1х0.5м.
                    Качеството също не е идеално - на доста места по стълбищата (те само там правиха де - и фасадите) където са пипнали - е спукало мазилка. Не е оставена вентилация и в момента още като влезеш мирише на мухъл (то сигурно и преди е миришело, ама се е вентилирало от дограмите) Лошо качество и на ПВЦ дограмата. В момента единият прозорец използва 'двойното си отваряне' винаги, и е доста стряскащ.... Настройки не помагат, защото даденият обков не позволява толкова голяма регулировка (лошо взети размери), а и самият той е направен кекаво...
                    Общо взето - това е...

                    Дали бих правил саниране вкъщи - зависи...
                    Например в един от старите апартаменти бих със сигурност - там покривът е в окаяно състояние, а съседите са калпави (шопи от голямото добрутро - някои от тях сте ги чували/виждали и по ТВ ) и никой не иска да отдели някой лев за ремонт.
                    Но не бих дал да ми пипат дограмите или ВИК (тях съм си ги сменил с качествени в целият апартамент, включително и частично в горния и долния съсед)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                      С две думи - калпава работа .
                      Моето мнение е , че строителството ни като цяло е много зле . Сравнението ми е със скандинавските държави .
                      А като се добави , че цялата история със “санирането“ е една узаконена голЕма кражба , нещата с качеството придобиват още по-плачевен вид.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                        За съжаление и аз съм с такова впечатление... Но от друга страна - имам апартамент в блок, в който ме е срам да вляза във входа...
                        Осветление няма, защото 12 апартамента трябвало да плащат 5лв общо на месец ток... Стъклата тук-таме спукани и лепени с тиксо... На горни етажи ползват етажната площадка за скад на стари дрехи и т.н...
                        Въшно на някои етажи мазилката е изпаднала изцяло (и заради спукана каменинова канализация)...
                        Там би ги оправило само цялостно саниране..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                          Санирането на блоковете за повечето е безплатно, тоест за собствениците. Обаче за хората дето живеят в къщи нищо не е безплатно,. Даже освен че плащат за собствената си къща за да я санират, от данъците им се взима за да санират и апартаментите на 'бедните' собственици на апартаменти. Нищо че много се дават под наем, и си печелят, ама като се стигне до плащане и се почва реване че държавата им е длъжна. Никой не отпуска пари за саниране по малки градове и села на къщите на хората и после се реве че всичко се вре в градовете.

                          Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                            Първоначално публикуван от Bate_Boyko Преглед на мнение
                            Санирането на блоковете за повечето е безплатно, тоест за собствениците. Обаче за хората дето живеят в къщи нищо не е безплатно,. Даже освен че плащат за собствената си къща за да я санират, от данъците им се взима за да санират и апартаментите на 'бедните' собственици на апартаменти. Нищо че много се дават под наем, и си печелят, ама като се стигне до плащане и се почва реване че държавата им е длъжна. Никой не отпуска пари за саниране по малки градове и села на къщите на хората и после се реве че всичко се вре в градовете.

                            Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
                            +1
                            И на фона на всичко - голямо реване на собственици на апартаменти. Това не било хубав цвят, онова трябвало да е така...На мен що не ми дадоха пари да си санирам къщата. Ма не се оплаквам, даже се радвам, при нас горе-долу докарват качество на санираните блокове, а и доста по-приветливо става. Много зависи от фирмата изпълнител. Местните фирми сякаш една идея по-добре работиха.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Сменена инсталация на централното отопление от вертикална към хоризонтална.
                              Как прекараха хоризонталните разводки?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                                КОлеги, това саниране не идва ли от парите на Европейците по разни Европрограми? То че някъде е санирано зле е възможно, но този,който е приел и подписал,че всичко е ОК, той е за подсъдимата скамейка. Лудите не са виновни,че щъкат по улиците, ами тия доктори, които са ги пуснали.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X