Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща тип контейнер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща тип контейнер

    Здравейте, искам да отправя тук питането си, като се надявам да има хора, които да могат да ми отговорят.
    Имам разрешение за строеж, което презаверих 2014 година, тъй като бяха изтекли 3-те години от издаването му. Разрешението е за монолитно строителство. Тъй като строежът ще ми излезе около 50 000 лева грубо изчислени, ми възникна идея да си направя фундамента и да сложа на мястото къщичка, направена от сандвич панели с полиуретанова пяна 6 см. Нещо такова:
    *** без линкове към търговски сайтове ***

    Цената й в този почти готов вид е около 12 000 лева. Искам да уточня, че къщата е за вила, няма постоянно да се живее там. По този начин днес се правят много халета от сорта на Била, Практикер и т.н., но гледам, че вече се използват и за жилищни цели. Интересува ме някой има ли такава къща, кои са плюсовете и минусите, ако има. Казаха ми, че е достатъчно да сменя конструктивната част на проекта си, за да сложа такава къща на урегулираното място. Другият ми въпрос е колко време след презаверка на разрешение за строеж имам докато изтече презаверката - в години? В смисъл имам ли още 3 години да реша какво да правя с проекта си за строеж?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-01-15, 13:26.

  • #2
    От: Къща тип контейнер

    6 см. полиуретанова пяна за нашите климатични условия става за ползване само края на юни и началото на септември.
    Ако е над 1000 м. надморско - само юли и малко от края на август.
    То и през другото време би станало, ама ще трябва да станеш партньор на енергото първо.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Къща тип контейнер

      Странно, защото много фирми на българския пазар ги предлагат за постоянно живеене, като пише, че отговарят на Европейски стандарти откъм почти всички параметри, които са от значение за строителството - фирми като Топ хаус и Балкан контейнер. Като ги предлагат с 4 см. полиуретанова пяна, аз лично по желание мисля да искам да ми сложат 6 см.
      Другият ми въпрос е, дали има проблем, ако тази година си направя фундамента, а догодина си сложа къщето върху него. Мисълта ми е това ще се отрази ли зле на фундамента, като няма нищо отгоре му 1 година?

      Коментар


      • #4
        От: Къща тип контейнер

        Имам офис от ТопХаус и не го препоръчвам на никой... Като ходиш, подът се огъва, половината прозорци провиснаха и не се отварят и т.н. С 2 думи "евтин турски" б****к!
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Къща тип контейнер

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Имам офис от ТопХаус и не го препоръчвам на никой... Като ходиш, подът се огъва, половината прозорци провиснаха и не се отварят и т.н. С 2 думи "евтин турски" б****к!
          Това след колко време от ,,издаването" му се случва? И не е ли с няколко години гаранция?
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Къща тип контейнер

            Ако е морски контейнер, преработен, с изолация и хубави прозорци, става супер вила! Но иначе си е барака...
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              От: Къща тип контейнер

              Благодаря за отговорите, а дали може някой да ми отговори на двата въпроса?
              1. След презаверяване на разрешение за строеж, колко време имам пак за да си сложа постройка на мястото?
              2. Дали е удачно да направя в едната година фундамента, а в другата година постройката - ще се отрази ли зле на фундамента с оглед климатични условия?

              Коментар


              • #8
                От: Къща тип контейнер

                Гол бетон без нещо да го защити може да претърпи щети. Защото не си направиш 1 етаж, а после нагоре?
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #9
                  От: Къща тип контейнер

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  Гол бетон без нещо да го защити може да претърпи щети. Защото не си направиш 1 етаж, а после нагоре?
                  Ако е в правилни пропорции и няма фуги и цепнатини може да изкара 100 ина години открит.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къща тип контейнер

                    Това според зависи, в Петрич и Сандански може, в Кнежа - друг път.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къща тип контейнер

                      Без възможност да влиза вода и да замръзва може и в Оймякон.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къща тип контейнер

                        И освен чрез направа на етаж или шлайфан бетон, какви са шансовете ?
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къща тип контейнер

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          И освен чрез направа на етаж или шлайфан бетон, какви са шансовете ?
                          Нормално излят бетон, както си се лее.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къща тип контейнер

                            Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                            Това след колко време от ,,издаването" му се случва? И не е ли с няколко години гаранция?
                            За прозорците ги викахме 3-4 пъти още откак го монтираха... Накрая казаха "То си е така - не може да се оправи"...
                            Подът е от ламарина тип "Вестник" - влизал съм в румънски (!!!) контейнер и е в пъти по-добре... Подът въобще не помръдва.

                            От истински контейнери има една фирма продава употребявани от Австрия и базово изпълнение /1 врата и един прозорец/ са 2 пъти по-скъпи от Топ Хаус оборудван...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къща тип контейнер

                              Първоначално публикуван от sisi_78910 Преглед на мнение
                              Благодаря за отговорите, а дали може някой да ми отговори на двата въпроса?
                              1. След презаверяване на разрешение за строеж, колко време имам пак за да си сложа постройка на мястото?
                              2. Дали е удачно да направя в едната година фундамента, а в другата година постройката - ще се отрази ли зле на фундамента с оглед климатични условия?
                              На въпрос 1.-не знам
                              на въпрос 2.-нищо няма да му стане даже е по добре-ще улегне,ще втвърди и т.н.Лично аз бих го завил с полиетиленово фолио или импрегнировка за бетон.Пердашенето и заглаждането ще е само от полза.
                              Но на по-важния въпрос да не се псуваш после-защо не си направиш свястна къща от дърво тип сандвич-дървена конструкция,отвътре гипсокартон/ламперия/,вътре вата за изолация,вън влагоустойчив гипсокартон и после съответните грундове,шпакловки и мазилкобои.Това като естетика,изпълнение и функционалност е в пъти по-добро от визирания модел.
                              Имам приятел който за 20 хилки си направи/сам/къщурка за новата си жена и дете от дърво/към 100 кв.м./ и е по-функционална,по-топла и по-красива от мойта прогимназия с 15 стаи от тухли и бетон.
                              А-а забравих!Той освен ватата вътре в сандвича,шибна и 5 см.стиропор отвън за изолация.Сега се топли с две-три цепеници дърва в една камина с водна риза,а аз с две-три тенекии въглища донбас/20 кг./и 20 цепеници.Вярно топля 2 етажа!
                              За каквато и второстепенна нужда ти е тая къща и искаш да инвестираш някакви пари,то на първо място е географията на къщата/ако няма такава,хич не почвай/,предназначението/ако можеш да го заместиш с по-евтини хотелчета за селски туризъм на разнообразни места на които друг ще ти слугува и пали печката/,и не на последно място е остатъчната цена на инвестицията.Отделно стои въпроса с криминогенната обстановка в района-колко мангали има и има ли наблизо РПУ./Тука да ме простят модераторите но такъв е реалния живот в БГ и никаква модерация не може да го промени/.Истината е че мангалите влияят и на имотния пазар-преди два часа мой колега обяви за продажба къща в с.Тъжа за смешни пари заради настъпващите орди......А там съм ходил на гости и съм искал да се преселвам!!!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X