Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих от един стар стол!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих от един стар стол!

    Столчето го намерих предвидено за печката на село! Баща ми решил, че не му върши работа! Та се стегнах.
    Първо го разглобих! Много трудна работа защото беше със старите винтове, ръждясали и се чупеха! После започнах да го шлайфам.
    Шкурка номер 80. Докато не ми се развали машината! Имаше един месец почивка докато се опитам да ремонтирам машината..не стана / Бош са тарикати..не правят нищо за машини произведени преди 10 години, а ми трябваше само "черупката"/
    Вече изшкурен го "състарих" до сиво!
    После една две ръце бяла акрилна боя. Следваше отново шкурене само на някои места.
    Направих буквата "D" от варак, но може би не трябва да се прави от това ,защото въпреки, че варака беше "запечатан" влезе в реакция по късно с акрилният лак и зеленяса...Е нищо получи се "състаряване" без да искам!
    Мацнах малко патина на някои места / понеже от магазина объркали поръчката вместо "златна" ми бяха пратили "медна"../
    Направих декупажа и с контур написах "Fortes Fortuna Adiovat".
    Последно две ръце акрилен лак...и това е !
    Подарък за дъщеря ми

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0470_1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:6075242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0471_1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:6075243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC166.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:6075244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC167.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:6075245
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Какво направих от един стар стол!

    Много здарав стол. Модела е "виена" Правеше се в завода за столове гр. Банско по германска технология. Всички детайли първоначално са бичени прави. След което се струговат, пропарват се в специални камери за да се огънат на преси според желаната форма. Този стол като го хвърлиш отскача но не се чупи.

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих от един стар стол!

      Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
      Много здарав стол. Модела е "виена" Правеше се в завода за столове гр. Банско по германска технология. Всички детайли първоначално са бичени прави. След което се струговат, пропарват се в специални камери за да се огънат на преси според желаната форма. Този стол като го хвърлиш отскача но не се чупи.
      Да прав си! Много здрав! Много зор видях докато го разглобя! Железните винтове бяха сдали багажа, но на дървесината нищо и няма!
      Сега съм подготвил един подобен, но са го нападнали дървояди и ще видя дали ще се справя с тях!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих от един стар стол!

        С дървоядите терпентин в спринцовка и инжектираш в дупката докато избие.

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих от един стар стол!

          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
          С дървоядите терпентин в спринцовка и инжектираш в дупката докато избие.
          Борбата винаги е с променлив успех Използвам "Бохемит" концетриран най-вече!
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Какво направих от един стар стол!

            "Д"-то е поправимо. Най-вероятно си използвал имитация на варак? Мини го една -две ръце с туткалена вода(много разреден туткал) и пак положи варак. После лакирай с нещо на спиртна основа.Шеллак примерно и си готов Бохемита е временно решение ( до 2 години).Терпентина е добро, но за да не мирише после може да запечаташ със смес от туткал и винервайс пак със спринцовка. Така хем няма да мирише, хем много забавяш ветреенето.

            Коментар


            • #7
              От: Какво направих от един стар стол!

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              "Д"-то е поправимо. Най-вероятно си използвал имитация на варак? Мини го една -две ръце с туткалена вода(много разреден туткал) и пак положи варак. После лакирай с нещо на спиртна основа.Шеллак примерно и си готов Бохемита е временно решение ( до 2 години).Терпентина е добро, но за да не мирише после може да запечаташ със смес от туткал и винервайс пак със спринцовка. Така хем няма да мирише, хем много забавяш ветреенето.
              Да разбира се имитация е Варака си е скъп! Това което "запечатва" варака е точно на спиртна основа. То се продава за това. Да обаче явно акрилният лак успя на проникне! Благодаря за съвета! Това с терпентина май ще го продвам още днес защото имам да правя още 3 стола...е преди това да ги намеря
              Последно редактирано от green; 24-12-14, 10:26.
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Какво направих от един стар стол!

                Кви дървояди,такива столове имахме сума ти години и когато съм ги ремонтирал винаги съм имал проблеми с навиването на винтове-късах ги!Верно ,че тогава нямаше и много стоманизирани,яка работа.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Какво направих от един стар стол!

                  Харесва ми как е станал. Поздравления за труда!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво направих от един стар стол!

                    Малиииии....как ме биха в една селска кръчма преди 20 год. с такъв. Вярно е много здрав.Тоя е станал хубав.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво направих от един стар стол!

                      И мен. Дали не сме били на едно и също място? Стола е станал много добре. Вдъхнал си живот в нещо , което навява много спомени.
                      Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                      За област Габрово 0886843836

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво направих от един стар стол!

                        Благодаря за хубавите думи! Подготвил съм още един от този модел и един от друг модел за работа!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво направих от един стар стол!

                          Супер е станал.

                          Съпругата се занимава с декупаж и знае да състарява дървении (не само мене де).

                          Ако имаш интерес - да я питам как става? Скоро прави маса от много стара шевна машина - мога да пратя снимки.
                          Черно, мирише и разваля характера!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво направих от един стар стол!

                            Мой приятел дърводелец прави дебела баварска маса и я състари,като я биеше със синджири.После я маза с лакове оцветени.Ефектът беше поразителен,все едно е на 100 години.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво направих от един стар стол!

                              Аз знам доста неща! В случая да се вижда тук таме сиво /състарено/ съм използвал една смес която се прави от стоманена вълна и ябълков оцет.
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X