Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В банята мирише чудя се от къде...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В банята мирише чудя се от къде...

    Здравейте ! От известно време в банята мирише. Моля дайте съвет от къде би могло да е и как да спра тази миризма, благодаря !

  • #2
    От: В банята мирише чудя се от къде...

    Обикновено от канала или от вентилацията.

    Коментар


    • #3
      От: В банята мирише чудя се от къде...

      Първоначално публикуван от kavar Преглед на мнение
      Здравейте ! От известно време в банята мирише. Моля дайте съвет от къде би могло да е и как да спра тази миризма, благодаря !
      А в банята има ли тоалетна?

      Коментар


      • #4
        От: В банята мирише чудя се от къде...

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        А в банята има ли тоалетна?
        Да, има тоалетна, май е от нея, има клекало с капак и тоалетно казанче не е вградено, просто се чудя какво да правя.

        Коментар


        • #5
          От: В банята мирише чудя се от къде...

          Мирише на?

          Коментар


          • #6
            От: В банята мирише чудя се от къде...

            Виновник е сифона на пода обикновенно.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • #7
              От: В банята мирише чудя се от къде...

              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
              Виновник е сифона на пода обикновенно.
              Определено това е правилния отговор.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: В банята мирише чудя се от къде...

                Не оставяй сифона на пода да изсъхне, макар че не би трябвало да изсъхне лесно, ако е правилно монтиран.
                Провери и сифона на мивката.
                Случва се и от отдушника, ако живееш в блок.
                Вентилатор с клапа е сравнително добро решение.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: В банята мирише чудя се от къде...

                  Обикновено като пуснеш водата на тоалетната,тази от сифона бива увлечена и започват миризмите.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: В банята мирише чудя се от къде...

                    Ако имаш биде, което не употребявате може и от него да е. Сифона съхне и почва вонтата.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: В банята мирише чудя се от къде...

                      В повечето случаи мирише от липса на вентилация на канализацията. Правилната инсталация има изход нагоре, с отдушник в атмосферата, На покрива или на последния етаж. Ако при ремонт, или от птици е запушен отдушника, миризмите (понеже са газ) минават дори през сифоните.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: В банята мирише чудя се от къде...

                        Може да е всичко вече описано, може да е умрял гълъб в инсталационна шахта или липсваща или неработеща вентилация на канализацията. Не се чуди какво да правиш , а си викни разбиращ човек да излови проблема.

                        Писал съм едновременно с Веско.

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря за мненията, не знам, продължавам с размишленията, анализите, проверките и изчисленията. От както смених тоалетното казанче започна миризмата, ще провера сифона на мивката, преди 2 месеца слагах нов, да не би да е задръстен, иначе сифона на пода мисля че е наред. Последния има един отвор водещ към тоалетното казанче сигурно, не този от който изтича водата от банята, него съм го запушил. Тоалетното казанче съм монтирал правилно, интересно на клекалото от страни има процепи за да изтича водата вътре в него след пускане от тоалетното казанче. Водата изтича, но в средата на клекалото между двата процепа за водата има един отвор около 16 мм., взех та го запуших, вода пак изтича към него, той не му пречи. Понеже водата до тоалетното казанче съм довел посредством гъвкав гофриран маркуч огънат като U-коляно слизащ надолу около 50 мм. и после прав участък чупка на 90 градуса, защото отворите са изместени един спрамо друг около 50 мм. Сторих някои изчисления по хидродинамика и заковах на някакви неопределености поради чупеницата от гофрирания маркуч, несъвършеното тоалетно казанче, плетеницата от пластмасови лостови кълчавеници и поплавъкова затварящ механизъм, та сетне и пръкващите се турбулентности. Съпругата ми ме завари един ден изчислявайки и размишлявайки в баня-тоалетната ни, и прихна в неудържим смях, ама нали съм физик и математик, не може да мине без изчисления и формули. Водата изтича от казанчето с постепенно увеличаващ се дебит след първата секунда от 200 мл/сек на около 1000 мл/сек поради типът казанче-Метапласт, смених го преди седмица, старото беше на Санитапласт, но нали майстор и от както съм го взел-15 год. в последно време го ремонтирам, та правих по съвършен поплавък, та вентил та наложи се несъосване на отворите, та пробивах отвор и го местих-на старото казанче-поради несъосна позиция поотношение на отвори на тоалетно казанче и клекало, та резби, та тапи, какво ли не. Тия дни ще осъществя прецизни наблюдения и анализи, ако някой се сеща за още нещо нека да пише, писне ли ми от размишления и анализи, ще диря майстор, който да излови проблема, както ме посъветваха, благодаря !

                          Коментар


                          • #14
                            От: В банята мирише чудя се от къде...

                            Ами имаше такъв случай на миризма у комшии и се оказа че изхода от мивката(гъвкавата връзка) която се свързва в канализацията , й бяха намотали някакви си бинтове и тиксота. Сложихме подходящо гумено уплътнение и проблема беше решен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: В банята мирише чудя се от къде...

                              А дали някой може да ми каже /даде схема,снимка и т.н./ как вървят тръбите на канализацията в тоалетна на двустайна панелка... Разположението на тръбата от сифона, от сифона за ваната и от мивката... Питането ми е понеже сменяме тоалетната чиния и старата не беше хваната с дюбели за пода и не беше много стабилна. Сега новата искам да я хвана с дюбели, но да не взема да нацеля някоя тръба.....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X