Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за готварска печка Prolux?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за готварска печка Prolux?

    Здравейте!Някой ползвал ли е тази марка?Интересувам се от готварските им печки.Предстои ми покупка на печка и днес оглеждахме бая марки.За тази печка,продавача каза че е българска-хасковска.Цената и е добра и задоволява изискванията на жената като функции.Само дето за първи път я чувам като марка.Цената и е 380 лева,иначе гледам на Горение или както там се казва само че там цените са бая нагоре а и това си е марка.Благодаря предварително за мненията!
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Мнение за готварска печка Prolux?

    Сигурно става въпрос за печките произвеждани от хасковската фирма ВИКОМ. Аз лятото взех такава тип "Раховец" за село и е ползвана малко така че с обективно мнение не се ангажирам. Иначе произвеждат печки за няколко вериги и всяка верига си слага нейната марка. Така моята закупена от Зора носи марката Crown, но като отворих кашона и на листовката чета - Производител ВИКОМ Хасково.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за готварска печка Prolux?

      Майка ми пере с пералня от тази марка вече 12-13 години. Тогава беше най-евтината оферта за към 350 лв. За това време са сменени кондензаторите на двигателя и нищо друго. Тогава разправяха че марката била испанска, ама произведени някъде си другаде. Пълно менте, ама работи без грижи.

      Иначе от 5 години съм с фурна, плот и аспиратор Беко. Работят си безупречно. Доволен съм.

      Само да вметна, че поне половината бяла техника на нашия пазар е произведена в заводите на Беко и Вестел в Турция. Марките одавна не са това което бяха.

      Гледай обема на фурната, че има не малки разлики. И по възможност тавата да се движи по отделни никелирани рамки, а не в канали, щанцовани в ламарината. Просто там се протрива емайла след време и тръгват ръжди и стават дупки. Гледай долният реотан да не е гол, а да е скрит под ламарината. Голите долни реотани изгарят по-бързо и са уязвими, ако кипне солената манджа от тавата.
      Последно редактирано от bullet_pk; 27-11-14, 20:45.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за готварска печка Prolux?

        Виж какво казва Чичко Гугъл за електроуредите Пролукс,
        http://deasevlievo.hit.bg/About.html
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за готварска печка Prolux?

          На мен продавача ми каза че ги прави ВИКОМ Хасково,даже на етикета така пише отзад на печката.Наясно съм че вече почти всички фирми са си изнесли производствата в трети страни,затова и не робувам на марки.Другото което гледаме е Горение,ама май всичко си един голям късмет.В събота ще ходим за печка,та тогава ще се реши какво ще се взима.Повечето печки са без кабел.Та тук идва въпроса,как се вързва кабела на самата печка,предполагам че там ще има схеми,но все пак,има ли някой ''тънкости''?
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за готварска печка Prolux?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            На мен продавача ми каза че ги прави ВИКОМ Хасково,даже на етикета така пише отзад на печката.Наясно съм че вече почти всички фирми са си изнесли производствата в трети страни,затова и не робувам на марки.Другото което гледаме е Горение,ама май всичко си един голям късмет.В събота ще ходим за печка,та тогава ще се реши какво ще се взима.Повечето печки са без кабел.Та тук идва въпроса,как се вързва кабела на самата печка,предполагам че там ще има схеми,но все пак,има ли някой ''тънкости''?
            Прочети малко повече за продуктите на тая " фирма ".......
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164623
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за готварска печка Prolux?

              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
              ...Та тук идва въпроса,как се вързва кабела на самата печка,предполагам че там ще има схеми,но все пак,има ли някой ''тънкости''?
              Щом питаш, най-добре е да го направи ел техник.

              1. Колко дебел ти е захранващият кабел от таблото до контакта - добре е да е 4 кв. мм., нищо чудно да е 2,5 кв.мм. Съответно толкова дебел захранващ кабел. Ако си с 2,5 кв.мм, то никога не включвай едновременно всички котлони и фурни.
              2. На твърда връзка ли ще я свързваш или със щепсел? Масовите щепсели и контакти са за 16А ток. Което ти е около 3 KW мощност. Ако имаш малки дечица - по-добре е със щепсел, който да се включва само при работа и предпазни капачки на контакта. Има и усилени контакти и щепсели за 25 А. По-добре с такива.

              Иначе отзад трябва да имаш три извода - L1, L2 и земя или L, N и земя. Нещо такова
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2002_zpseadbcd51.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5625720

              Първите две ги свързваш към щифтовете на щепсела, земята - към заземяването. Проври си дали контакта ти е занулен/заземен. Важно е! Жълто -зеленото винаги е заземяването, другите две няма значение.

              Има и печки, които отзад са с 6 извода - L1,L2,L3, N1,N2 и земя.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images1234.jpg
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5625721

              Там схемата също трябва да ти е дадена от производителя - нещо такова:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025458727.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5625722

              Свързваш по най-долната схема с мостчета. В този случяй връзката трябва да е твърда.
              Последно редактирано от bullet_pk; 28-11-14, 08:30.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за готварска печка Prolux?

                Мисля да я свързвам с щепсел.Повечето печки които гледах са с 6 извода,като на снимката.Разбрах всичко за фазата и нулата,заземяването.Но,при завъртане на щепсела на 180 градуса,какво става?Аз ще извикам ел.техник да я върже,но ако е неделя и няма кой,аз ще я вържа.Та,интересно ми е какво става ако обърнеш щепсела и там където досега е била вързана нулата,започва да тече фазата.Както вече сте разбрали хич ме няма с токаджийските истории и затова питам така като пълен лаик.Иначе благодаря за инфото колега!
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за готварска печка Prolux?

                  Като обърнеш щепсела, заземяването (или защитната нула при двупроводна инсталация) пак си остава на двете външни железца, отстрани на щепсела. В самия контакт нулата (или земята) би трябвало да е свързана с виждащите се контактни пластини.
                  Това е връзката на щепсела:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stepsel.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5625754

                  Това е връзката в контакта при двупроводна инсталация.
                  Тук нулата и защитната нула са свързани заедно с мостче:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kontakt-shuko.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5625755
                  Това е връзката в контакта при трипроводна инсталация:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kontakt-shuko3.jpg
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5625756
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за готварска печка Prolux?

                    Върти си щепсела как ти е кеф, това е променлив ток - демек се нагажда / променя според щепсела
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за готварска печка Prolux?

                      Е затова по 10 пъти на ден влизам в този форум-кефи ме,винаги ще намериш инфото което търсиш и ще ти помогнат.Благодаря на дедоКоко и Майстора
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за готварска печка Prolux?

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Върти си щепсела как ти е кеф, това е променлив ток - демек се нагажда / променя според щепсела
                        Да, ако е читаво направена печката
                        Аз щепсел на печка не ползвам, също и не препоръчвам да се ползва.

                        Иначе за уреда - Беко.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за готварска печка Prolux?

                          М чи те нъл затуй без кабели ги продават, за да ги вържеш директно, а не през контакт, ама не знаят , че тук е България.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за готварска печка Prolux?

                            Аз за печката у дома ползвам щепсел, ама от онея- тип трифазен, ама по-малък и с три крачета- монофазен, демек.
                            Нема- нема, ама веднъж на два три месеца се налага да я дърпам от нишата, че да чистя пльочките от мазнотии покрай пърженето.
                            И какво- да и сложа три-четири метра кабел ли?
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за готварска печка Prolux?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Да, ако е читаво направена печката
                              Аз щепсел на печка не ползвам, също и не препоръчвам да се ползва.

                              Иначе за уреда - Беко.
                              Щото нямаш някой свободен електрон на 1,5-2 години, дето върви на всякъде и врътка и натиска всяко копче ...

                              Щепселът за който говори Дедо Коко е добра идея
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X