Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрактор за комин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екстрактор за комин?

    Привет!

    Качвам се днес след работа на вилата и намирам лисичарник.
    Винаги е така при южен и югозападен вятър, особено от тези поривистите като днес.
    Силни пориви и връща комина, та пуфка от печката пушек.
    Какви ли не системи сме слагали, но не помагат особено.

    Наскоро гледах на една къща екстрактор, който не съм се сетил да пробвам и днес го скицирах на баща ми.
    За един час работа да кажем, и е готов.
    Въпросът ми е, някой ползвал ли е такъв, или пък някой друг, който да върши хубава работа?

    Намерих една снимка в нета.
    Продават се, но цената е от типа, дето "не познават парите" (стотина пари).

    Ето снимката:



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shapka-za-komin-Petel-828x1024.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:6072389


    Излишно е да казвам, че петел няма да има, нито лисица, нито каквото и да е друго животно.
    Просто някаква ламаринка, която да го играе насочвател.


    Онези кълбовидните, дето се въртят ги знам, но съм мноооого скептичен относно реалната им файда.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Екстрактор за комин?

    Петела, или каквато и да е вертикална животинка е наложително да го има. Иначе няма как да се върти по вятъра.
    Като няма вятър и налягането е високо - спасението е едно по-висок комин.

    Коментар


    • #3
      От: Екстрактор за комин?

      Както казах по-горе, ламаринка някаква ще има, но няма да има животинска форма.
      Няма да правя детска градина.

      Коминът не е нисък.
      Просто вятърът "захлупва", когато е поривист.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Екстрактор за комин?

        В железариите потърси ли? Казва се шапка за комин и струва три-четири лева.
        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
        Стефан Арзатов

        Коментар


        • #5
          От: Екстрактор за комин?

          Един приятел си донесе такава"шапка"за комин с глава на орел от Гърция.Там били много разпространени и вършели работа.

          Коментар


          • #6
            От: Екстрактор за комин?

            Тази на снимката която съм постнал, струва около 96 лева.
            Топковидните (въртящи се), струват от 65 до 80 лв, в зависимост от диаметъра.

            За три-четири лева , едва ли ще намеря нещо, пък и не ме интересува.
            Мога да изработя коя да е от този тип за около час-два работа от ламарина.
            Интересува ме, доколко ефективно действа.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Екстрактор за комин?

              Аз гледам всеки ден от обекта, на покрива на съседната къща две такива джаджи.
              Ветропоказателната пластина е просто полукръг.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Екстрактор за комин?

                Аз имам въртяща се топка ( с лагер и т.н.) с времето обаче доста зле взе да става - при слаб вятър и дъжд топката не се върти а дъжда се "влива" в комина и ми капе. Има класически подобрители на тягата за комин потърси ... за мен въртящата се топка с ламели е зле.
                ЖИВОТА Е ШАРЕН !

                Коментар


                • #9
                  От: Екстрактор за комин?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Привет!

                  Качвам се днес след работа на вилата и намирам лисичарник.
                  Винаги е така при южен и югозападен вятър, особено от тези поривистите като днес.
                  Силни пориви и връща комина, та пуфка от печката пушек.
                  Какви ли не системи сме слагали, но не помагат особено.

                  Наскоро гледах на една къща екстрактор, който не съм се сетил да пробвам и днес го скицирах на баща ми.
                  За един час работа да кажем, и е готов.
                  Въпросът ми е, някой ползвал ли е такъв, или пък някой друг, който да върши хубава работа?

                  Намерих една снимка в нета.
                  Продават се, но цената е от типа, дето "не познават парите" (стотина пари).

                  Ето снимката:



                  [ATTACH=CONFIG]755475[/ATTACH]


                  Излишно е да казвам, че петел няма да има, нито лисица, нито каквото и да е друго животно.
                  Просто някаква ламаринка, която да го играе насочвател.


                  Онези кълбовидните, дето се въртят ги знам, но съм мноооого скептичен относно реалната им файда.
                  Ако те сърбят кинтите ,можеш да си купиш каквото ти душа иска, към поредната нано технология и сини диодчета за по добър ефект.
                  А иначе комина си създава необходимата тяга ,съобразена с височината му.И при по топло време и равни налягания докато загрее комина ,печката припушва.Затова котлите имат вентилатор на коминната тяга и пробиват бариерата бързо.При мен когато паля котела пушенето е около две -три минути.
                  Прост инвестирай в комин,а не в нано глупости.Защото онова дето се върти горе,не се движи ей така от перпетум мобиле ,а от газовете на комина,които без него ще излизат по бързо.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    От: Екстрактор за комин?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0031.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5623896

                    Коментар


                    • #11
                      От: Екстрактор за комин?

                      Принципно си прав, Румба.
                      Но не е такъв случая.
                      Коминът си е достатъчно висок. Другата подробност е, че там печката практически не се гаси. Само се добавят дърва.
                      И това е от есен до пролет.
                      Така че, комина си е топъл.
                      Споменах и че го прави само при югозападен вятър, когато е поривист. А той винаги е .
                      Когато духа североизточния (самоковеца, както му викаме), няма такъв проблем, а той е диаметрално противоположен
                      Просто е по-постоянен.

                      Не съм някакъв цар във флуидодинамиката но знам, че зад препятствие, каквото в случая се явява тази ламаринка, се получава подналягане, което помага за по-доброто изтегляне на пушека.
                      Това че препятствието се ориентира в зависимост от посоката на вятъра, може да е само плюс.

                      Коминът е чистен преди няма и две седмици.


                      Това което съм виждал на живо, схематично изглежда така:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01078.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5623900
                      Последно редактирано от TigerHunter; 18-11-14, 20:28.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Екстрактор за комин?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0031.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5623977

                        Коментар


                        • #13
                          От: Екстрактор за комин?

                          Преди години майстор ми направи градена камина в къщи.От него знам,че комина трябва да е над най-високата част на покрива.Когато вятъра духа странично обтича покрива и буквално "захлупва" ниските комини...Ако има въможност вдигни нагоре комина с една етернитова тръба примерно.Не е скъпо,такива тръби по строежите се намират,от горе само проста конусна ламаринена шапка за 5-6 кинта от железарията без никакви въртящи се финтифлюшки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Екстрактор за комин?

                            Първоначално публикуван от D.Danov Преглед на мнение
                            Един приятел си донесе такава"шапка"за комин с глава на орел от Гърция.Там били много разпространени и вършели работа.
                            Има ,над 40Е са .Аз слагам и ,,китаец'' така му викаме тук,Като китайска шапка е.Аз моита си я направих сам ,имах ламарина и за 15мин беше поставена .Колкото и дадуха проблем нямам ,на 100м от морето съм.
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #15
                              От: Екстрактор за комин?

                              Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                              Преди години майстор ми направи градена камина в къщи.От него знам,че комина трябва да е над най-високата част на покрива.Когато вятъра духа странично обтича покрива и буквално "захлупва" ниските комини...Ако има въможност вдигни нагоре комина с една етернитова тръба примерно.Не е скъпо,такива тръби по строежите се намират,от горе само проста конусна ламаринена шапка за 5-6 кинта от железарията без никакви въртящи се финтифлюшки.
                              Да ,така е .Минимум 4.5м от камината и минимум 0.60 см от върха на покрива.
                              Grand Vitra ddis 2008
                              SEAT Althea XL tsi 2010
                              Mitsubishi Canter

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X