Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Етерични масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Етерични масла

    Намерих един стар меден бойлер и взех та си направих казан за ракияАз не пия но както и да е.Та сега мисля дали ще може да изкара етерични масла Някой да е пробвал?
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

  • #2
    От: Етерични масла

    Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
    Намерих един стар меден бойлер и взех та си направих казан за ракияАз не пия но както и да е.Та сега мисля дали ще може да изкара етерични масла Някой да е пробвал?
    http://btvnews.bg/video/video/tazi-s...oto-maslo.html от петата минута нататк.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Етерични масла

      Благодаря за видеото!Маика ми е от Розовата Долина и ние имаме рози ,аз незнам каде са но май като гледам с казан за ракиа няма да стане.НО ще пробвам.
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #4
        От: Етерични масла

        Това което уредничката на музея показа и разказа си е баш казан за ракия.
        Излиза, че розовото "масло" е баш дестилат на вода в която са киснали рози. Но все пак то си е масло, нещо някъде бъркаме?..
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Етерични масла

          Става. Принципът е същият. Имам познат розовар - от "джибрито" на розовите листа, останало след дестилацията на маслото, прави ГЮЛОВА ракия. . Самото масло си има някакви тънкости, казва, че преди да направи розоварната налял сума ти рушвети на някакви от Института по розата, носил цвят на ишлеме при други "казанджии" и гледал как се прави, за да открадне занаят.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Етерични масла

            Нас па, едно време ни водеха на бригада като розоберачи. Оттам съм запомнил, че има някакво мачкане или смилане на цвета преди всичко друго. Сигурно има различни технологии.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X