Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бетон - приготвяне на строителната площадка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Б25 за ограда? Арматурата как я смяташ? Настойчиво те съветвам да се консултираш със строителен инж. или поне опитен техник. Убеден съм, че ще спестиш доста пари.
    Днес излях за ограда и подложен ... Б30... Малко угурлешкатта без подготовка (фибри и обработка отгоре).Нямах особен избор само сложих найлон за млякото.
    Считам че Б30 е на ръба на оцеляването за външни условия.Съжалявам че не го запечатах отгоре ама...нямах избор.
    Всичко под Б25 без обработка просто се рони и живота му е ограничен.
    И разликата в пари е смешна..Около 6 лв на кубик

    Коментар


    • #17
      От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

      Съгласен, с уточнението, че още по- смешни са разликите с + фибри и добавка за водоплътност.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Съгласен, с уточнението, че още по- смешни са разликите с + фибри и добавка за водоплътност.
        Прав си! Ама нямах фибри подръкаНямаше и време за купуване..Добавка за водоплътност мисля че не е необходима при Б30. С нарастване на номера освен якоста и водоплътноста нараства бързо.Проверявал съм многократно.
        Абе на зор беше работата и така се получи

        Коментар


        • #19
          От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

          Навремето ги слагаха в центъра при заявка. Не е фатално.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

            Ако поръчваш готов бетон не ти трябва рецепта.
            Ако си го бъркаш сам се почва от торба цимент.
            Последния път правих стена:
            - 1 торба цимент
            - 25 литра промит речен пясък
            - 45 литра промит речен филц (8-10мм)
            - около 18л. вода.
            - около 200 грама адинол-DM за водоплътност и малко фибри.
            От това излизат две колички от старите, които може да се карат по равно без да прелива (около 60л бетон)
            Понеже няма достъп за МПС, всичко мъкна на ръка. Затова го меря предварително и го сипвам в чували за пренасянето. После знам колко чувала ми трябват за едно бъркало.
            Водата винаги се догажда на око, защото не е ясно колко вода има в пясъка и чакъла.
            За малка бетонобъркачка е много важно в какъв ред се пълни, за да не залепне по стените: аз слагам първо водата (около 2/3 от количеството по рецепта). Във водата добавките. После половин кофа чакъл и след това цимента. Получава се гъста боза. След това останалия чакъл и накрая пясъка. Водата добавям с маркуча, докато ми хареса на гъстота.
            За да се сипва по-лесно, торбата цимент се цепи наполовина по средата и се получават две части по 12.5кг. И цимента винаги се работи с противопрахова маска
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #21
              От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

              Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
              С малка бетонобъркачка бъркам, но меря с кофи, че е най-точно. Та, при условие, че пясъка и филца са ми отделно, в какво количество е добре да се смесят? Трябва ми бетон с марка около Б25.
              Забрави да забъркаш Б25 на ръка. 15-17 максимум.

              Коментар


              • #22
                От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Я да питам аз нещо - на бетонобъркачките тоя обем който го пише какво е - целия на коша или колко бетон може да се забърка?
                Бе смятай, че в 180-190-литрова правиш спокойно около една количка бетон. Сигурно може и малко повече, ама на мен толкова ми е комфортно.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                  Една количка е 50-60 литра?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                    Моята е 80
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                      Доста си здрав, ако можеш да разхождаш количка с 80 л. бетон.
                      Освен по съвсем равно или нанадолнище, ама това рядко се случва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Доста си здрав, ако можеш да разхождаш количка с 80 л. бетон.
                        Освен по съвсем равно или нанадолнище, ама това рядко се случва.
                        Кой казал, че я разхождам?!? Тук си говорим за количество бетон. Досега все са ми такива заниманията, че изливам бетона с кофи. Обръщам бетонобъркачката в количката, а от там - с лопатата в кофата ...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20181007_15_02_08_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:284.6 КБ
ID:5821398
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-09-19, 20:14.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          Ако поръчваш готов бетон не ти трябва рецепта.
                          Ако си го бъркаш сам се почва от торба цимент.
                          Последния път правих стена:
                          - 1 торба цимент
                          - 25 литра промит речен пясък
                          - 45 литра промит речен филц (8-10мм)
                          - около 18л. вода.
                          - около 200 грама адинол-DM за водоплътност и малко фибри.
                          От това излизат две колички от старите, които може да се карат по равно без да прелива (около 60л бетон)
                          Понеже няма достъп за МПС, всичко мъкна на ръка. Затова го меря предварително и го сипвам в чували за пренасянето. После знам колко чувала ми трябват за едно бъркало.
                          Водата винаги се догажда на око, защото не е ясно колко вода има в пясъка и чакъла.
                          За малка бетонобъркачка е много важно в какъв ред се пълни, за да не залепне по стените: аз слагам първо водата (около 2/3 от количеството по рецепта). Във водата добавките. После половин кофа чакъл и след това цимента. Получава се гъста боза. След това останалия чакъл и накрая пясъка. Водата добавям с маркуча, докато ми хареса на гъстота.
                          За да се сипва по-лесно, торбата цимент се цепи наполовина по средата и се получават две части по 12.5кг. И цимента винаги се работи с противопрахова маска
                          И колега в крайна сметка тези литри пясък и филц в кофи по народному какво означава. Кофа цимент, кофа пясък и три кофи филц? Имам предвид разделено на две за две бъркания. Моята бъркачка е 190 кг.
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                            Или количеството от твоята рецепта ще стане за едно бъркало?
                            Nissan Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                              Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                              И колега в крайна сметка тези литри пясък и филц в кофи по народному какво означава. Кофа цимент, кофа пясък и три кофи филц? Имам предвид разделено на две за две бъркания. Моята бъркачка е 190 кг.
                              Еми аз си меря литрите с моите кофи. Имам "кофа" 30 литра (бака от нещо си) - та кофа и половина са ми 45 литра и т.н.
                              Никой не може да ти даде рецепта за твоята кофа
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бетон - приготвяне на строителната площадка

                                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                                Еми аз си меря литрите с моите кофи. Имам "кофа" 30 литра (бака от нещо си) - та кофа и половина са ми 45 литра и т.н.
                                Никой не може да ти даде рецепта за твоята кофа
                                Стига да си премерил колко литра е една торба цимент му даваш отговор от типа 1:1:2:3
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X