Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на "домашен" телфер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на "домашен" телфер

    Здравейте,
    Предстои основен ремонт на апартамент на 3+ етаж в сграда без асансьор. Ще има несимволичен брой чувалчета с отпадъци за изхвърляне, качване на инертни м-ли, цимент, лепила, плочки и тн. А по-нататък ако е живот и здраве може да се използва за текущи нужди, вместо да се мъкнат торби по етажите. Та се замислям на едната тераса - към вътрешен двор е; да сложа телферче и да си облекча малко живота.
    Дали да взема на райдер, айнхел, бюджет - гледам имат модели до 125кг и 12м без макара, което като параметри ме устройва.
    Ако комплектовам с фабричното рамо отива към 220-270лв.
    Моля споделете мнения, препоръки. Ако прецените, че може да има елемент на реклама може и на лични, да не газим форумните правила.

  • #2
    От: Помощ за избор на "домашен" телфер

    Вземи следващия модел, до 250кг струва ми се!
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за избор на "домашен" телфер

      На баща ми подарих айнхел преди 5-6 години... Рамото си го направи сам (въртящо се) от тръба и винкел...
      Недостатъци : често му сдава багажа копчето за управление - стапя се.... А оригиналното е някаква луда цена (ако не се лъжа - някъде 30-40лв)... Не се реших да го побългаря, защото трябваше да правя нов водоустойчив корпус - не ми се занимаваше, а ако не се направи както трябва, може да стане беля - все пак е на открито (на тераса)...
      И е с доста бавен ход... Работи, ама тези 12 метра ги катери минута-две - заболява те пръста да държиш копчето...... След което трябва отново да чакаш минута - две да слезе до долу...
      Абе - ленива работа - мен ме хванаха нервите на второто качване...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X