Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква помпа за напояване ще върши работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква помпа за напояване ще върши работа?

    Здравейте, започвам направо: Сондата е ф300, дълбока 13 м., водата започва от 5-тия метър. Ще се поливат около 800 кв.м трева и овошки. Та каква помпа - потопяема /скъпа/, самозасмукваща /тези 8 м. за засмукване ме притесняват/ или друга? Дайте съвет, че изгоряха растенията. До сега нямам идея с каква помпа се е позвал сондажа, но има колело с около 5 м. дебело стоманено въже на него на конструкция.
    Поздрави!

  • #2
    От: Каква помпа за напояване ще върши работа?

    Предполагам, че нещо подобно ще ти свърши работа:

    http://www.kol-bg.com/%D0%B3%D1%80%D...-browse-93.htm

    Да допълня, че съм практикувал дълги години напояване с потопяема помпа/бибо/, но от обща дълбочина 8м, а при тебе дълбочината е почти двойна. Ползвахме българска помпа два броя, като единия сдаде багажа по недоглеждане, защото дебита беше малък и помпата изпразваше сондата. Ако при тебе дебита е безкраен си безгрижен в това отношение.
    Последно редактирано от коко келеша; 15-08-14, 11:46.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Каква помпа за напояване ще върши работа?

      Според мен викни някой приятел с Хондичка(бензинова) за да пробвате кладенеца дали има дебит.Ако няма тогава се мисли система с потопяема помпа и бидони 1т. Ако има една помпа ВИДА 4 и си готов (произвежда се и от завода за ел-мотори в Харманли) Ако земята е песъклива ти трябва количество вода за минимално време.С поздрав Борето

      Коментар


      • #4
        От: Каква помпа за напояване ще върши работа?

        Щом имаш въже около 5м, си връзваш една вида на въжето и я пускаш. Остават около 3м, което не е голям проблем за помпата за засмукване и 5м ще тласка. Ще ти свърши идеална работа и само трябва да следиш нивото на сондажа. Видата не се влияе особенно от наличието на вода, но може да си я спираш.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X