Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    И колко тона дейсват на едно стъкло? Действа от едната страна атмосферното наляягане, което е около 1атм (варира в зависимост от надморската височина и други фактори). От другата страна ако приемем че е абсолютен ваккум няма налягане. Тогава разликата в наляганията е разва на атмосферното наягане. Знам че разликата е около 10т натиск/ квадратен метър. Но никога не може да се постигне абсолютен ваккум. Така винаги остава нещо вътре. Въздуха е доста сложен по състав и в това изтегляне с ваккум се преразпределя състава му.
    Виждал съм стъкла ваккумирани. Естествемо че малки по размери.
    ...
    Toва искам да го видя. Може и срещу заплащане. Голямото стъкло на дограмата, с изтеглен въздух вътре. Наистина са тонове, искам да го видя това върху 5 мм стъкло и алуминиеви лайсни.
    п.с. написал си малки стъкла - колко да са малки, при това се ограничава приложението на технологията. За площ повече от пощенска картичка не мога да си го представя. Кинескопите са с изтеглен въздух, ама са леко сферични и бая дебели.
    Но никога не може да се постигне абсолютен ваккум. Така винаги остава нещо вътре.
    Наполовина да го изтеглиш - пак са 5 тона на кв.м.
    п.с. Щурнал съм на тема яка звукоизолация, ще черпя мощно ако има такъв чалъм с вакуум за 10-тина кв.м. стена, ама дори не си го и мечтая.
    Последно редактирано от Rabin; 06-10-13, 10:55.

    Коментар


    • 7 години след последното мнение и 13 от началото, пак опрях до вътрешна изолация. Помещението е изцяло от бетон, направо бункер, и по обективни причини височината на тавана е 195см. затова ми трябва най-тънката възможна, но ефективна вътрешна изолация. Помещението ще е складоработилница, къщата е в гората.
      Външна изолация засега не е на дневен ред, а отгоре ще бъде открита веранда.

      Спрял съм се на Депрон, попрехвърлих темата и не го срещнах, та питането с днешна дата е" някой слагал ли е такава ?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201105_153328.jpg
Прегледи:392
Размер:357.2 КБ
ID:6687365
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201107_093334.jpg
Прегледи:392
Размер:353.4 КБ
ID:6687366



      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Депрона е с почти сьщите топлоизолационни свойства като фибрана примерно. Единствено е по-тьньк и по-технологичен за дебелини около 10мм.

    • Депрона ще свърши някаква работа. Малко по-добра ще я свърши XPS на 2 см. Не очаквай чудеса все пак.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Вече има Депрон на 12мм. , не очаквам чудеса, търся временно /за година-две-три/ решение, после ще има и външна

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Депрон няма ли да ти излезе по-скъпо отколкото 5-6 см XPS външно?

    • Аз слагах депрон в панелката в Люлин. Разлика се усети моментално. Лепих го с някакво лепило което ми препоръчаха в магазина.
      За да се боядиса се маже леко разредено лепилото и след това с латекс го минах. след 5-6 години, избеля.
      За работилницата ще е идеално.
      Последно редактирано от Венци- малкия; 24-12-20, 07:23.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        на таван или на стените го слага и колко мм беше?

      • Венци- малкия
        Венци- малкия коментира
        Редактиране на коментар
        По стената. Мисля ,че 4 мм беше. Не помня, че беше преди 8-9 години.

    • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      ...
      Външна изолация засега не е на дневен ред, а отгоре ще бъде открита веранда.

      ...
      Като гледам, не е някаква особено голяма площ, та едва ли ще е толкова проблемно да сложиш външна изолация.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        няма да е по-евтино, но за тази площ е поносима разликата.... виж, за цялата къща вече е друго

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        "Бункерът" така или иначе е леко обособена част от къщата. Така че аз бих му пернал един XPS отвън + една шпакловка с лепило да го пази и после може да си чака по-добри времена за дозавършване на цялостната изолация. Общо взето, за 2 дни работа (не говоря за изолация + замазка на пода на верандата). Виж, ако е зор още сега, през зимата, да се изолира, външната може да е проблем заради температурите.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Отстрани да, но както написах по-долу основният проблем в момента ми е конденза по тавана, т.е. точно от пода на верандата, сега вали на едри капки вътре защото топлия въздух от съседното мазе отива на ледената бетонна плоча. То сега и нищо не мога да направя, трябва да изсъхне за да може да се залепи каквото и да избера

    • Слагай смело каквато си решил...за склад и работилница, така или иначе не ти трябва стайна температура.

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        за склад да, но за работилница не е комфортно да е студено..... а то аз винаги правя каквото съм си наумил, но искам да чуя и мнения от ползватели на конкретния продукт..... до тук един само се обозначи

    • На тая цена може да сложиш и 30мм ХРS, та се чудя защо си избрал точно депрона. Много едно време, лепихме едносантиметров стиропор в тристаен апартамент из Младост 3 с външни стени на Г (ъглов панелен апартамент). Отгоре собственика залепи тапети. Разликата наистина беше прилична.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        щото ми го препоръчаха като по-добро /най-добро/ за размера си

    • При правенето на топлоизолация важи принципа на Мечо Пух , колкото повече , толкова повече . Работата при лепето и шпакловането е една и съща и различен е ефекта заради дебелината на топлоизолационният слой . Същото важи и за стойността на материалите .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Ами тогава комбинирай - депрон на тавана и XPS по стените. Единствения проблем при по-дебелата вътрешна изолация е докарането до новото ниво на ключове и контакти .

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        още нямам ел. инсталация, а и там ще е външна, няма да копая канали в бетона
        Последно редактирано от IvanIvanovi; 24-12-20, 15:40.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Ако помещението ще се измазва, не е проблем да се направи скрита инсталация. Полага се мостовак, който спокойно влиза под мазилка, а 1-2 дупки в бетона за разклонителна кутия или ключ не са проблем.

    • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Като гледам, не е някаква особено голяма площ, та едва ли ще е толкова проблемно да сложиш външна изолация.
      Абсолютно подкрепям..

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Подкрепи ме финансово тогава, 120м2 по 140 лв. ми е цялостното решение за външна изолация с материалите, които съм избрал )

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        140 лв/м2 за изолация?!? Ти уби всичко детско в мен! Както и да смятам материалите не мога да ги докарам до 50 /м2

    • Няма и нищо и на вътрешната изолация. Не знам, какво толкова се реве срещу нея.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • А какви са тези избрани материали х140лв.?Каквито и да са , няма как да си гонил еднаква цел , с настоящата с депрон. Иначе вътрешната изолация е подходяща за целта , ако въпроса с отоплението е да пуснеш сутрин нещо да духа и бързо да повиши температурата и горе-долу да я опази в рамките на деня.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Да, целта е тази, да се стопля по-бързо и най-вече да се опитам да огранича достъпа на топлия въздух от мазето /то е съседно на бункера/ в което температурата не пада под 5 гр. до студената бетонна плоча, че от тавана направо вали на едри капки

      • Коефициента на топлопроводност на депрона и ХПС(фибран) е еднаква. Виждал съм и 1см фибран ако ти идва по-тънко като цена от депрона. Има и подложка от фибран за под ламинат. Та виж и там цени и дебелина.
        За височината на стайчето спомена 195см и те разбирам, че не искаш да я губиш с дебела изолация на тавана. Но след време, ако не ти е писнало от строителство, можеш с 1-2 стъпалца да смъкнеш ниво под на стайчето.
        Успех и весели празници!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          ще го проверя това за 1см. фибран, а за височината: тази е СЛЕД подкопаването за снижаване на пода, старата беше 160 :-О

      • Каквато и вътрешна изолация да сложиш, между нея и тавана ще стане парник за мухъл, въпрос на време. Решението е проветрение.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          E, ако го лепи на гребен, с лепило по цялата повърхност на листа, няма да остане много място за "парник".

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Е ако не го лепи на гребен по-добре да не го слага

      • Всичко, дори 1 см ще има осезаем положителен ефект, но ако можеш да жертваш 2.5-3 см ще е най-добре. Голяма разлика в коеф. на топлопроводимост на тези материали няма, но ако искаш макс. нисък вземи XPS с графит.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          ако сложа 3см., с лепилото и шпакловката ще станат 4 и на пода още толкова и ще се върна в първоначалното положение, да ходя вътре приведен, точно от което бягам...

      • Сложи си влагомер временно. Измери температурата на тавана/плочата/. Каква температура очакваш да поддържаш вътре ? По темп. разлика и влажността се изчислява коефициента на оросяване, от който ще знаеш дали и колко конденз да очакваш.
        От тези три параметъра прецени кой можеш да промениш, за да нямаш условия за кондензиране на парите от въздуха.
        Така ще се ориентираш за следващите ти полезни ходове.

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          отвори всички врати и прозорци, да става течение и да изсъхне. напоената вода не може да я запечаташ. после си лепи изолации

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          да, да, прозореца стои отворен постоянно, течение няма как да стане, щото е единствен, но все пак съхне по малко..... нищо няма да лепя сега, напролет като изсъхне, тогава.

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Където имаш темп. разлика 10-15 градуса, там ще имаш и конденз. За да "изнесеш" конденза отвън, ще трябва да затоплиш плочата с външна изолация.
          При вътрешна изолация - точката на оросявяне ти е на границата на бетона и топлоизолиращия материал. От естествената промяна на температурата ден-нощ въздуха от помещението ще кондензира по малко върху плочата под изолацията.

          Изчакай да се стабилизира влажността и тогава премери температурите. За жилищни помещения, влажността е 50-80 %.

      Активност за темата

      Свий

      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X