Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Битумни керемиди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Битумни керемиди

    Здравейте, искам да покрия един навес с битумни керемиди, има ли някакви тънкости?
    Как да почна първия ред?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Битумни керемиди

    Мисля,че всичко е описано в линковете по долу.Има и снимков материал както и филмче.Аз лично бих положил преди тях един слои битумна хидроизолация и след това шиндлите.Внимавайте с детаилите по билото и ръбовете на скатовете.Успех.

    http://vbox7.com/play:7d07ad6b


    http://shinglas.com/bg/installation/...lation-manual/
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #3
      От: Битумни керемиди

      Много благодаря!!!
      Само да попитам, понеже се застъпват, покривната площ как се изчислява, трябва да покрия 10 квадрата, колко трябва да си купя?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Битумни керемиди

        По спомен в квадратурата в пакет не беше ли включено и застъпването? Барбекюто ми на село е с "биберки" (боброва опашка), обаче съм го правил преди години и вече не помня ...
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          От: Битумни керемиди

          Точно това ме интересува.
          Кой вариант е за предпочитане, заоблените или правоъгълните?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Битумни керемиди

            Абонамент.
            А, сега видях.
            За да покриеш 8 квадрата, трябва да купиш 10.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Битумни керемиди

              Преди време като се интересувах за ремонт на покрива бях събрал доста инфо, но накрая се спрях на керамични Тондах и затрих линковете. На руски има много инфо, вкл и инструкции за монтаж, търси битумная черепица, на български големите вносители също имат инструкции за монтаж. В нашите форуми профитата препоръчват да се избягва продукцията на Изола Петров, но ако търсиш бюджетно решение...

              Коментар


              • #8
                От: Битумни керемиди

                Слагал съм с формата на ромб. Нищо особено специфично. На първия ред се изрязва стърчащата част(половинка ромб). След това застъпваш наполовина листите, не помня по колко бяха дълги, май 120см.. Ромба за мен е най-красив и за това го избрахме като форма. Най-широката част на единия ред ляга на най-тясната на другия. Препокриването там по спомен беше 8см., като аз го намалих на 6см. и по този начин направих икономия от 25%, разминаването на редовете с 2 см. почти не си личи.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #9
                  От: Битумни керемиди

                  Абе купуваш,купуваш купуваш докато стигнат.
                  Няма да се учудя ако за 10 квм да ти са нужни 20 по търговските сметки !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Битумни керемиди

                    Равносметка, за 10 квадрата отидоха 13 квадрата керемиди, исках да купя 14 квадрата, но още в магазина ме излъгаха с един квадрат, лелката ми ги продаде на квадрат но ми таксува паричките на бройка и накрая един квадрат по малко, неприятно чувство, но здраве да е.
                    Сега трябва да взема още десетина платна за капаците.
                    Покриването е лесно, от долу започнах с борд от ламарина.
                    Ползвах пчелна пита, по-хубаво е от бобровата опашка, но смятам, че бобровата опашка е по-здрава, поради по-доброто застъпване.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Битумни керемиди

                      Вчера и аз приключих покриването на един навес. По-късно ще пиша за квадратите, при нас бяха взети по-малко отколкото е покрива и стигнаха, но аз правя една икономия от близо 10% от по-малко застъпване. Отдолу сложихме някаква доста добра дебела черна хартия и съм много доволен от резултата.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X