Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

    Здравейте! Имам дива вила в планината, където водата я получаваме от каптажи. Налягането до кухнята, където пуснах тръби се получава по естествен път, къщата ми е около 15м. под нивото на каптажа. По пътя до мен има една обща чешма на пътеката, където на отделно кранче си забучвам един маркуч и така си захранвам двора, лятната баня и вече кухнята с вода. Проблема е, че в системата има доста въздух, а аз искам да сложа един малък бойлер под мивката... Искам да е обикновен с водосъдържател, а не проточен, защото и токът е много слаб, при включване на около 3кв. консуматори напрежението отива на 190в. Сложих един обезвъздушител, като за парна система, но уви... той си работи при друго налягане Та въпросът ми е, как да премахна въздуха в тръбите за да мога спокойно да си монтирам бойлер без да се притеснявам, че ще гръмне?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

    Отворена система! Представи си го като разширителен съд,но отворен отгоре, с вход и изход отдолу! Правиш го отвън,защото ще прелива.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      ...Сложих един обезвъздушител, като за парна система, но уви... той си работи при друго налягане Та въпросът ми е, как да премахна въздуха в тръбите за да мога спокойно да си монтирам бойлер без да се притеснявам, че ще гръмне?
      С истински, такъв същия. Но бойлерът пак няма да се пълни, заради възвратния клапан. Майстор си трябва, за да пусне надеждно и безопасно система с макс. 1,5 бар.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

        Просто трябва хидрофор.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

          На селото ни, дядо ми беше използвал повреден стар бойлер и беше отрязал горната част на водосъдържателя, един вид като бързовар в кофа с вода, но го е монтирал за лятна баня отвън, и монтиран нависоко самия бойлер за да тече вода свободно, не знам доколко ще стане това вътре в къщата...

          P.S. Виждал съм от едно време руски 10 литрови отворени бойлери за мивка, от преливника излизаше маркуче при завираме на водата и си имаше и термостат, който и да не сработи няма опасност да стане налягане и беля, най-много нагревателя да изгори
          Последно редактирано от Еделвайс; 26-06-14, 23:05. Причина: П.С.

          Коментар


          • #6
            От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            С истински, такъв същия. Но бойлерът пак няма да се пълни, заради възвратния клапан. Майстор си трябва, за да пусне надеждно и безопасно система с макс. 1,5 бар.
            Явно не си ми прочел внимателно темата... такова налягане няма как да има при положение, че водата се спуска от 10-15 метра и то не винаги тръбите са изцяло пълни, лятото е по-слабо. А под "истински такъв" какъв обезвъздушител визираш? Ота майстори във всяка една сфера съм се нагледал така, че избягвам контакта с тях.

            А иначе що се отнася до ходрофора... да, хубаво е, но в района на вилата не са рядкост набезите на апаши...
            Засега най-приложима ми е идеята за отворен отгоре съд, който се пълни и изпразва с тръби отдолу. За да не прелива мога да му сложа един поплавък като от казанче за кенеф и готово.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

              Толкова е приблизително твоето налягане. Тръбите, ако свършват у вас, са си пълни. Ако само минават през вас- шефът решава кога и какво. Обезвъздушителят пуска въздух и не пуска вода, налягането не му е малко, когато го има. Това всичко беше за бойлер под мивката, който да захранва мивката. А иначе може всичко.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

                Явно не си ме разбрал добре, или не си прочел внимателно темата... Налягането при мен е такова, че като сложа пръст на маркуча, или смесителя и водата спира. Налягането се създава по естествен път заради това, че къщата ми е по-ниско от каптажа. Няма помпи и подобни съоръжения. Обезвъздушителите на парните инсталации се слагат на най-високата точка и изпускат въздух, през тях не преминава вода.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

                  Можеш да си вземеш бойлер, който се монтира над мивката със свободно изтичане и номинално налягане 0,00 MPa. Дори и да влезе въздух в бойлера по тръбата, той ще излезе през чучура под натиска на входящата в бойлера вода. Има ги българско производство. Потърси в Гугъл и ще ги намериш.
                  „Свободата е скъпа, но си струва“

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

                    Прочел съм я.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

                      Каквото и да направиш ще има доста недостатъци . Най добрия вариант е буферен съд и хидрофор . Аз на времето така направих на село . В мазето 1000 литров пластмасов бидон го пълнех от бунара с вода и от там през хидрофор до банята и кухнята . Сега системата седи за резерва защото оправиха водопровода .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък бойлер без налягяне, въздух в тръбите... ?

                        Влади, намери ли решение относно бойлерчето?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X