Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

    Здравейте. В момента съм на етап преговори за придобиване на имот, който има огромен проблем с влага в 2 от помещенията. Мястото е с голяма денивелация, 2те проблемни помещения са на различни етажи, като и двете са откъм вкопаната страна на къщата. Ще се радвам на съвети от хора, които са решавали подобен проблем. Ориентир за цена ще ми е много полезен
















  • #2
    От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

    Помещение F на практика е дренаж на стая G. Може да бъде изсушено само с дренаж над него. Мазето практически е неизсушваемо, защото се явява дренаж. За напукването на бетона по снимки не мога да дам диагноза. Но можеш да се ориентираш лесно, като с отвес провериш вертикалността на стените, с либела - наклона на плочите и огледаш качеството на бетона.
    пп. Тая къща в Искърския пролом ли е?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

      Не, пернишко е


      Благодаря, trapper
      Значи все пак дренаж и на двете места?... при проблем A има място навътре да се изгради вътрешен дренаж (това колко см. е всъщност) , но при проблем F това означава да счупиме плоча E и стълбите. Препоръчително ли е такова нещо? Водих майстори на огледа, казаха че щели да замажат с някакво вълшебно мазило стена F, но на мен ми се видя ужасна идея да запечатаме тази чернилка просто така и да съм спокойна за здравето ни, затова и отворих темата, моля за помощ и ориентир за цена - колко ще ми струва да оправим А и F

      .
      Последно редактирано от derhunter; 28-06-14, 13:16.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

        Хубаво сте си дали труд да покажете снимки,но трудно ще се ориентирате по този начин, т.е. ще бъде нереално.
        Препоръчвам Ви да си повикате на оглед не работници, а грамотни технически специалисти.Ние такива огледи ги правим поне по двама.Някой път се налага и повторно. Трябва да се намерят първо всички причини, второ решенията,трето да се остойностят. Резултатите от една такава експертиза ще са полезни при преговорите със собственика.Добре е да изискате чертежите на къщата за точна количествена ориентация при остойностяването.
        Другият подход вече сте го пробвали и притесненията са основателни.Няма да се получат нещата с описаната мазаница отвътре.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

          Наистина , че не става много ясно от снимките какъв е проблема .. Аз ще споделя за подобен проблем с моята къща / вила / и неговото решение . Къщата ми е също на три етажа , само дето първия ми е вкопан от зад и там ми беше проблема . При мен водата имах чувството , че извира от стената . Но какво се оказа - въпрос на конденз при допира на външния топъл въздух със студените под , стена и таван . Поставих изолация от фибран и всичко приключи . Но първо правило е да се отведе покривната вода настрани от фасадата на къщата поне на два-три метра .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

            Гадна работа!
            Според мен няма оправяне.
            Предполагам че се поблазняваш от ниска цена.
            Аз бих се отказал от покупката.
            Иначе консултантите ще ти вземат парите,бъди сигурен.

            П.П.И помисли колко пъти ще качваш и слизаш тея стълби,и все някога идва момент когато човек не може.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              ....Според мен няма оправяне....
              Не е така, начини реално има.
              Минават спецове да огледат и дадат мнение ей тъй, наизуст- дребна сума Х
              Същите да ти направят сериозна сметка за нужното и да ти дадат оферта за изпълнение- порядъчна сума Х
              Метод "За заблуда на врага"- сума Х
              Метод "Да издържи 2-3-5 години"- сума ХХ
              Метод "Да се направи правилно и читаво"- сумата расте много...

              Та начини- ИМА. На разумна цена и в кратък срок- нещо не ги виждам.

              Правилното действие- стойте далеч от такива имоти. Покрив за ремонт- лесно е, дограми- лесно, инсталации- лесно, вдигане на нови и събаряне на стари стени щото ви е кеф- лесно е... Но при видима нужда от дренажи- стоите далеч, това (спрямо цената на имота) може да струва баснословни суми. Нервите- отделно... А и тая вода ще е там и след 30 години- борбата ще е постоянна...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                Както се казва - "Козата си сака пръч". Платете на специалист за консултация на място и оглед. Проблемът не е малък все пак.

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                ...Иначе консултантите ще ти вземат парите,бъди сигурен...
                Безплатно ли работиш ти?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                  2 дни се опитвам да пиша в темата и не ставаше, минах на ЛС с trapper, ето още малко по темата
                  Първоначално публикуван от trapper
                  Първоначално публикуван от ourimot
                  И друго питане за F: Ако изградим дренажа зад стена C, това ще реши ли проблем F?
                  Не ви съветвам да разбивате каквото и да е, особено бетоновата конструкция. Ако решите да правите дренажи, започнете външно на подпорна С. Като видите ефекта, ще прецените дали е необходимо да се прави вътрешен дренаж на А. За цената ще трябва да говорите с "майсторите", но тези работи са трудоемки и учудващо скъпи, а ефектът е съмнителен.
                  Дори окончателно да се откажем от помещение А и F имотът пак си заслужава (отнесено към цените на околните)

                  Петьо, съгласна съм за стълбите, ама ... докато се стигне до там имам доста години ( ти да видиш сълбите откъм горната част на имота, край нямат )
                  mi6emorkov, пусках снимките и на друго място и ми казаха, че влагата е напорна - явно само с изолация няма да стане при мен

                  Приемам на ЛС оферти за консултации на място с изготвяне на количествена сметка. в банката не мога да им поискам с думи "баснословен заем", искат цифра
                  Последно редактирано от derhunter; 28-06-14, 13:15.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                    Първоначално публикуван от ourimot Преглед на мнение
                    ...дори окончателно да се откажем от помещение А и F имотът пак си заслужава (отнесено към цените на околните)...
                    Огледайте терена и проверете колко вертикални са стените и колко хоризонтални - плочите ... може да се окаже, че влагата е най-малкият ви проблем с тоя имот.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение

                      Безплатно ли работиш ти?
                      Аз да,вече година и половина !!!

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Огледайте терена и проверете колко вертикални са стените и колко хоризонтални - плочите ... може да се окаже, че влагата е най-малкият ви проблем с тоя имот.
                      Що бе ? Има си и добра страна. След някоя година може и да има място за още един етаж отгоре.
                      Може да се настъпали целия баир, до дерето чак!
                      Премислете покупката и дали няма да се получи набутвация.
                      Бъдете сигурни че ще ви свалят кожата.
                      Последно редактирано от Петьо Джартов; 26-06-14, 15:50.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                        Комбинацията влага-напукани плочи от инфото досега, си мисля че води до нуждата от оглед от опитен инженер-конструктор в комбинация със строител. Има и ред други признаци които се оглеждат на място, по които може да се състави "диагноза" за стабилитета на цялата конструкция като цяло. Причината за тези напуквания най-вероятно е свързана с влагата, но може да не е само . Не е излишно и проверка на армировките с детектор,както и проверка за едни други пукнатини и т.н.
                        Предполагам , че Трапера това иска да каже.
                        И колкото по-достоверна информация се събере, по-добра "диагноза" ще се получи.Като начало-какво точно представляват "А" и "В"-изолации,фуги,разтвор и прочие.Чертежи, шурф, сведения от очевидци и т.н.

                        Разните подмятания ,че това горното проучване видиш ли струвало пари ,не бива да са предмет на обсъждане в тази тема. По важното е да са дадени за адекватен резултат.Пък може и в ядене и пиене да са, работа на Собственика си е.Във всеки случай подмятащите няма да ходят после да влагат техни средства в ремонтите,многократно надхвърлящи въпросните разходи ....

                        Иначе , и аз /по снимките/ мисля , че това начинание ще е смислено , само ако много Ви харесва имота, и ако разликата в цените на подобни имоти е от порядъка на поне 5-7-10 х. лв. Това , при равни други условия. По-точно може да се прецени ако се подаде количествена сметка годна за остойностяване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                          С една дума, ако въпросния имот е на цена почти подарък, то тогава ще има смисъл от нервите, разправията и наливането на пари за дренаж....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                            Влагата може да се дължи и на неправилно отвеждане на водите, липса или компрометирана изолация, прост конденз на граници топло студено/ поне част от нея на това ми изглежда/ и липса на дренажи.Както са ви посъветвали и по горе извикайте конструктор и строител и .........след това още един такъв екип за да получите повече от едно мнение. И цялото това начинание е свързано с цената на имота.Успех.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с влага в къща. Дренаж невъзможен. Съвет и ориентир за цена

                              Вярвам в науката и в законите на физиката (нищо че не ги разбирам), така че съм заделила известна сума за специализирана помощ и проучвания
                              да, имотът ме грабна с гледката от двора към планината, така че не става въпрос за отказване, а за това да добия представа какво ще ми коства и колко да натискам цената на имота надолу, за което благодаря на всички ви.
                              Неправилното отвеждане на водите също е факт: ходих след последния порой- към къщата се изсипваше направо река
                              Колкото до наклоните на стените и плочите: ще го направим и с уреди, но от всички останали къщи, които гледахме тази беше най-равна и непострадала от земетресенията. В другите като вляза и свят ми се завива.. то един наклон на една страна та чак залитах, придружителите ми казваха, че нищо не усещат... тази къща беше единствената, в която се почувствах здраво стъпила на земята
                              Петьо, благодаря за черния хумор, беше своеобразен тест за непреодолимото ми желание да вземем имота. издържах с отличен
                              Последно редактирано от derhunter; 28-06-14, 09:41.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X