Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на камък за цокъл на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на камък за цокъл на къща

    Предстои финализиране на ремонтчето вкъщи. Остана цокъла, който съм намислил да е от камък. За момента съм се спрял на гнайс с ширина 5см. Естествено, приемам съвети и за друг вид изпълнение. Дали редени камъни в неправилна форма ще са по-здрави във времето ? Заглеждам се също и по гнайс тип "кокъл" - стои много красиво но нямам идея дали няма да започне да се рони твърде бързо.
    Относно самото изпълнение, първоначално мислех целия настоящ цокъл около къщата да е облечен с фибран, после мрежа и най-отгоре декоративния камък, залепен с подходяща лепилна смес. В последствие ме посъветваха, че нямам нужда да изолирам чак толкова мазетата (чиито стени дефакто са на нивото на цокъла-25см зид+6-7см настоящ цокъл) и фибрана отпадна. Ще се радвам да ме посъветвате дали съм се насочил правилно, като също така търся съвестен майстор за реализацията на описаното.
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Лепене на камък за цокъл на къща

    Правил съм ги тези неща, и считам че:
    1. От фибрана не се отказвайте. Залепете го със съответното лепило, и по-вече дюбели набийте;
    2. Мрежа - продава се в Практикер. Нея също закрепвате с дюбели;
    3. Камъка - добре е да е с различен формат - 10/10,15,20; 15/15,20,25; 20/20,25 . Могат да се правят различни комбинации, чрез застъпване на фугите. Като основа слагам един цокъл от 10 сантиметровия камък, добре нивелиран, и нагоре е лесно.
    5. Лепило за камъка съм използвал единствено Cerezid CM 11. Здраво и студоустойчиво лепило.

    Коментар


    • #3
      От: Лепене на камък за цокъл на къща

      Някъде назад в темите коментирахме цоклите и детайлите. Снимка на съществуващото положение няма да е излишна. Иначе по принцип-не се отказвай от XPS-а.Не толкова заради мазетата, а по-скоро заради термомоста към подовата ти конструкция. За лепилото-ако е на Церезит , по удачен е по-висок клас от СМ11 за целта. Трябва да е истинско еластично. Особено ако се избере вариант без фугиране на камъка. Под мрежа , трябва да се разбира метална , с анкериране. И ....сега е момента да се обмисли хидроизолация на връзката цокъл-тротоар.

      Коментар


      • #4
        От: Лепене на камък за цокъл на къща

        И да добавя....има различни видове облицовъчен камък,които основно се различават не само по цвят а по хигроскопичност!От там и линейното им разширение е различно....
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Лепене на камък за цокъл на къща

          Кои са по-малко хидроскопични? Как се водят/казват?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: Лепене на камък за цокъл на къща

            Ето снимки от "обекта" . Отдолу има поставен бордюр, така че не ме притеснява връзката с земята. Съжалявам, че снимките са обърнати, но не можах да ги коригирам

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5594842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5594843
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              От: Лепене на камък за цокъл на къща

              Аз бих ползвал СМ-16 за по-сигурно.
              Кокалчетата са по-красиви в моите очи, но са и доста по-трудоемки.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Лепене на камък за цокъл на къща

                А на какво казвате кокалчета?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Лепене на камък за цокъл на къща

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gkokalisivi26.1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5594844 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gkokalijut-siv18.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5594845 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gkokalimixi37.jpg
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5594846
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепене на камък за цокъл на къща

                    А-ха, благодаря.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепене на камък за цокъл на къща

                      Това съм го правил преди години ,но без лепило,а цимент и пясък 1х1 със сваляне на старата мазилка до тухла и шприцване със циментов разтвор.Никъде не е мръднало с времето и стои като още една стена ,а стената отдолу на първият етаж е 1м. изолацията е вътрешна ,но и не ми е много необходима етажа е приземен със дебели стени,зимата топло, през лятото хлад! 30 кв.м. за 6 дни с всичките операции,нямах време само за армировъчна сетка ,но и така стана много здраво!Ето го и гнайса-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00649.jpg
Прегледи:1
Размер:172.3 КБ
ID:5594848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00650.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5594849Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00651.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5594850Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00652.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5594851без време за много изпипване ,но стана прилично!Успех !
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепене на камък за цокъл на къща

                        АбУнамент !
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепене на камък за цокъл на къща

                          "Кокалчетата" как се спарят с времето, в края на зимата особено, когато "задържат" част от влагата при топене на снега, а нощно време замръзва?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепене на камък за цокъл на къща

                            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                            Ето снимки от "обекта" . Отдолу има поставен бордюр, така че не ме притеснява връзката с земята. Съжалявам, че снимките са обърнати, но не можах да ги коригирам
                            Не съм сигурен каква е точно функцията на бордюра при теб,освен ограничаваща. Във всеки случай сам по себе си не решава проблема за който вече ти казах.Особено както се виждат вече положените унипавета.
                            Иначе за "кокълчетата" и аз мисля че освен доста по-скъпо удоволствие , е и по-неустойчиво във времето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепене на камък за цокъл на къща

                              Лепилото за камъка, задължилно еластично, а камъка се прави хидроскопичен с най-разбични грундове. Даже се сещам ,че има лак за камъни. Важното е добре камъка да бъде поставен и залепен с малка фуга задължително.
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X