Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагревател за горещ силикон >?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нагревател за горещ силикон >?

    Такаа, от известно време ми се налага често да ползвам горещ силикон. Имам 2-3 пистолета с които си върша работа идеално, обаче когато стане въпрос за нещо мобилно нещата се усложняват безкрайно - километри кабели, удължители, разклонители. Най-често ползвам уредите по автомобилите и като се запречкат кабели става ужасия.
    И така преди няколко дни бях забравил (за пореден път) включен един от пистолетите 80W Topex (уж Полски) - естествено нагревателя му бе изгорял. Както и да е, таман се бях запътил да го хвърлям се замислих - акумулаторен пистолет за горещ силикон - би било идеално.
    - Е след като направих едно сърфиране в гугъл, установих че хората отдавна са го измислили, но цената ич не ми харесва. За такъв прост уред 100+ лева, при положение че го ползвам за цели които и да стопя силикона със запалка пак ще свърша работа не е оправдано.

    Така продължих да си размишлявам и се спънах в 1 литийево йонна батерия - 18650 (3.7V). Тогава се замислих - от какво да взема/направя нагревател за пистолета ?! С малко сметки изчислявам, че за 15W мощност на нагревателя ми трябват ~ 2А. Батериите са 2.2А - демек с 2 батерии що-годе ще го докарам. Въпросът ми е дали тези 15W ще са достатъчни да стоплят "човката" >?

    Приемам всякакви идеии

  • #2
    От: Нагревател за горещ силикон >?

    Ами щом оригиналните пистолети са около 10Вт, що да не я затоплят...
    Има фирми, които правят нагреватели - бих отишъл там да ми направят по мое задание, защото си имат материали и опит, и ще могат да го наврат в ограничено място...
    Обаче навярно бих ползвал повечко батерии за да не клякат толкова, защото ако не слагаш някакъв драйвер, промяната на напрежението ще се отрази на температурата на силикона.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Нагревател за горещ силикон >?

      Имаше един в махалата, който правеше читави нагреватели, ако искаш ми звънни утре .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Нагревател за горещ силикон >?

        Ако се ползва по МПСта основно аз бих ползвал тока на колата. Дали през запалката или през клемите на акумулатора е въпрос на избор. Отделно ако работиш с това не се занимавай със самоделки. Отнема много време да се направи. Никога не можеш да разчиташ и обикновено няма сервиз или друг не може да борави с нещото. Отдели средствата и си вземи фабричен читав инструмент. Във времето ще ти излезе най ефтиния вариант.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Нагревател за горещ силикон >?

          Това с батериите е обречено на провал, с 10 вата няма да стане, трябва си сериозно загряване. Най разумно е предложението на колегата Джамбазов ...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Нагревател за горещ силикон >?

            Ванка, хората отдавна са измислили инвертора.

            Най-евтините са по трийсетина кинта. Боц в запалката, кеф ти 220В.

            За много неща тоя ток не става, ама за поялник и за пистолета си е точно.

            Коментар


            • #7
              От: Нагревател за горещ силикон >?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Ако се ползва по МПСта основно аз бих ползвал тока на колата. Дали през запалката или през клемите на акумулатора е въпрос на избор. Отделно ако работиш с това не се занимавай със самоделки. Отнема много време да се направи. Никога не можеш да разчиташ и обикновено няма сервиз или друг не може да борави с нещото. Отдели средствата и си вземи фабричен читав инструмент. Във времето ще ти излезе най ефтиния вариант.
              Май така ще сторя, въпреки че не ми е зор да го ползва друг.
              - с тея батерии дори и към фабричните съм скептично настроен. После ще мина през Баумакс/Практикер да видя дали има нещо...


              Поздрави!
              п.п. Вени - май тея от 30 кинта и за поялник не стават. Ще проверя после, ако не ще заръчам оот беЯ.

              Коментар


              • #8
                От: Нагревател за горещ силикон >?

                Ами тия трийсет кинта ги дадох като долна граница.
                Инак ползвам два такива - единия е 300VA, другия 1200VA
                Малкия върши работа почти за всичко 220 волтово, освен за бормашина, флекс, полирмашина - там ползвам тежката артилерия.
                По спомени беше към 60 лева.

                Коментар


                • #9
                  От: Нагревател за горещ силикон >?

                  Виждал съм газови пищови за силикон, с патрончета за горелка от 2 лева, може и да си регулираш силата...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нагревател за горещ силикон >?

                    ПИСТОЛЕТ ЗА ТОПЪЛ СИЛИКОН(ГАЗОВ)
                    свободно 0
                    BGN 66.00 0
                    количество
                    търговска единица бр.
                    ПИСТОЛЕТ ЗА ТОПЪЛ СИЛИКОН (ГАЗОВ)
                    РАЗМЕР 200X200X46 mm.
                    ТЕГЛО 297 g.
                    КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАРА 15 ml.

                    [още информация - свържи се с Пулсатор Електроникс]
                    ПИСТОЛЕТ ЗА ТОПЪЛ СИЛИКОН С АКУМУЛАТОР
                    свободно 0
                    BGN 39.59 1
                    BGN 29.33 0
                    количество
                    търговска единица бр.
                    Зареждащ се пистолет за топъл силикон 80W-230V
                    Тялото на пистолера е от син ABS материал с черна ABS стойка
                    Време за презареждане : 7 минути
                    В комплект с 2x15 cm силиконови пръчки
                    Не е реклама,а само за ориентир на колегата.
                    Последно редактирано от petkov_bb; 04-06-14, 10:39.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нагревател за горещ силикон >?

                      Петков, я дай координати на тея неща

                      - Благодаря !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нагревател за горещ силикон >?

                        Горе има активна препратка и контакти.
                        Не винаги е необходимо да се "инвестира" сериозно,но добрите които покриват високо температурните "пръчки" са за предпочитане .
                        Аз се "точа" на
                        ПИСТОЛЕТ ЗА ТОПЪЛ СИЛИКОН STEINEL Neo 3




                        Коментар


                        • #13
                          От: Нагревател за горещ силикон >?

                          М.. дааа. Май това ще е следващата придобивка. Би ми се искало да чуя отзиви за газовото - от известно време ползвам доста газови чудесии и съм изключително доволен - винаги са "заредени" , като свършат "батериите" презареждаш за 5 сек. и ред други благинки.

                          Поздрави !
                          п.п. даже се навих за газовия, та някой да има преки вЧепатления от подобно нещо >?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нагревател за горещ силикон >?

                            Открит огън в кола НЕ ти трябва!
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нагревател за горещ силикон >?

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Открит огън в кола НЕ ти трябва!
                              Днес получих един газов пистолет за силикон. Работи много добре, няма открит пламък и загрява за отрицателно време.
                              Междудругото ми изпадна една термочаша с нагревател за запалка. От чашата нищо не излизаше, че смърдеше на китаец, ма нагревателя й пасна тамън в кОжуха на пистолета. От чашата взех и куплунга за запалка, тъй че всичко вече е наред.

                              Благодаря на всички за съветите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X