Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация-под на таван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изолация-под на таван

    Колеги здравейте.
    Търсих подобна тема, но не намерих.
    Преди седмица купих апартамент 110кв. последен 5-ти етаж гр.Габрово.Покрива е двускатен с керемиди.Подпокривното пространство е предвидено за сушилня, но никой не го използва.
    Идеята ми е да направя изолация на пода на тавана.Защо си мисля така:
    1-ще избягам от влагата и мухала, който се образуват когато направиш цялостна вътрешна топло изолация.
    2- Ако направя изолация на тавана на апартамента и покрия с гипсо картон и не дай си боже пак, да има такава буря както преди 2г. и наруши конструкцията на покрива, цялата вода ще дойде при мен и пари и труд отиван на вятъра.
    3-Ще се оскъпи операцията ако правя изолация + опънати тавани(после ще рече и скрито лед осветление и т.н.)
    4- Като имаме предвид, че топлината върви винаги нагоре и имаме изолация на тавана на апартамента тя(топлината) ще затопля по бързо, но при отваряне на врата на тераса или входна топлината ще излиза по-бързо.Така си мисля може и да бъркам.И обратното ако е на пода на тавана, ще се нагрява по бавно, защото ще нагрявам плочата, но при отваряне на врата или спиране на отоплението нагрятата плоча ще продължи да отдава топлина.

    Като цяло ми се иска да е на пода на тавана, защо ще се предпазя от влага и от вода която може да нахлуе през покрива.Ще запазя височината на тавана в апартамента и ще мога да си направя венецианска мазилка на тавана на апартамента, като няма да се притеснявам, че може да завали от тавана.И ще ми излезе по евтино.

    Информация за града с която трябва да се съобразим при изграждане на топло изолация:
    Температурите в региона варират от -20 до +40.Средна стойност на влажността за лятото е около 54% и зимата 86%
    Информация за апартамента:
    Вътрешен апартамент.Две спални източни, като тях ги грее слънцето до 12ч с обща тераса, която обхваща и хола.Хола е източен и е свързан с трапезарията, която от своя страна е свързана с кухнята, които са на запад и тях ги грее слънцето от 14:30 до 17-18ч за летните дни.Кухнята има тераса.Хола+трапезария+кухня са като едно общо пространство на буквата Г . Баня,тоалетна и мокро помещение са в отделен коридор на запад.
    Смяна на дограма(пвц 5-камерно с троен стъклопакет с Ка-стъкла )- ако знаете, кои монтират качествена дограма за Габрово споделете.
    Отоплението засега съм се спрял на пелетна камина с водна риза
    Подови настилки паркет.
    Под мен има една баба, която се топли в една стая с радиатор.

    Подпокривното пространство е изключително много проветриво!

    П.с Моля ви да дадете съвет, как би боло най ефикасно, да направя изолацията на апартамента.
    KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

  • #2
    От: Изолация-под на таван

    Първоначално публикуван от Тиhомир Преглед на мнение
    1-ще избягам от влагата и мухала, който се образуват когато направиш цялостна вътрешна топло изолация.
    2- Ако направя изолация на тавана на апартамента и покрия с гипсо картон и не дай си боже пак, да има такава буря както преди 2г. и наруши конструкцията на покрива, цялата вода ще дойде при мен и пари и труд отиван на вятъра.
    3-Ще се оскъпи операцията ако правя изолация + опънати тавани(после ще рече и скрито лед осветление и т.н.)
    4- Като имаме предвид, че топлината върви винаги нагоре и имаме изолация на тавана на апартамента тя(топлината) ще затопля по бързо, но при отваряне на врата на тераса или входна топлината ще излиза по-бързо.Така си мисля може и да бъркам.И обратното ако е на пода на тавана, ще се нагрява по бавно, защото ще нагрявам плочата, но при отваряне на врата или спиране на отоплението нагрятата плоча ще продължи да отдава топлина.
    1. Влагата и мухала не са следствие на топлоизолация, а на голяма влажност в жилището и липса на проветрение. Като сложиш ПВЦ-то ще го разбереш. Аз се спасих само с влагоабсорбатор за зимата.
    2. Ако не искаш да имаш вода от тавана, ти трябва добра хидроизолация на таванската плоча + здрав покрив. ГК няма общо в случая.
    3. Цената зависи от това което направиш, а дали ще е по скъпо да работиш от едната или другата страна на таванската плоча - всичко е относително.
    4. Не разчитай таванската плоча да те отоплява тя може само да те охлажда.

    Ако ще правиш топлоизолация отгоре на плочата, то ще ти трябва поне 10см фибран или подобно + замазка и хидроизолация на всичкото това. Покрива също можеш да го заздравиш щом се опасяваш от буря и течове.
    Помисли и за топлоизолация на пода към бабата щом не отоплява всички помещения под теб. Външните стени също е добре да са изолирани. От коя страна ти решаваш.

    Аз съм в къща и съм заложил на двойна топлоизолация - отвън Сайдинг с вата, отвътре ГК с вата на всички стени и тавани, пода също ми е изолиран с 5см стиропор. Ползвам климатици за отопление.

    Коментар


    • #3
      От: Изолация-под на таван

      "Прегледай" покрива, хвърли "подходяща" вата на пода на таванското и сипвай питието в чашата!

      Коментар


      • #4
        От: Изолация-под на таван

        А когато не е строено като хората, що изолациите се правят отвън, а не отвътре (туй саниране дето му викат)? А дишането си е задължително, ако се иска нещо да мърда.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Изолация-под на таван

          Това е най голямата глупост,която може да се направи... да изолираш апартамент или къща -отвътре,отвън отгоре и отдолу.
          Покрива си е отличен, но и да е нов има ли така буря както миналата няма спасение.За под си има специални изолационни плоскости.На тях се прави само хидро замаска и може да си ходиш по тях без проблем.Никъде не съм споменавал,че ще слагам ГК на пода на тавана!
          KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

          Коментар


          • #6
            От: Изолация-под на таван

            Нещо не разбрах - плочата, която ти служи за таван само върху твоя апартамент ли се простира или и върху други апартаменти?
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              От: Изолация-под на таван

              Плочата се простира 80% само върху моя.
              KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

              Коментар


              • #8
                От: Изолация-под на таван

                Ето един вариант:
                На цялата плоча отгоре правиш хидроизолация (технологията - каквато си избереш)
                На целият апартамент във всички стаи монтираш на тавана на гребен топлоизолация XPS 2 см (за да не загубиш височина)

                Аз бих направил следното:
                На цялата плоча отгоре 5 см XPS за подове на гребен и отгоре хидроизолация от течна гума, като задължително колкото и малки да са - холкери.

                Може и 8-10 см EPS вместо 5см XPS и върху него гипсфазер за под и върху него хидоризолация.

                Изобщо има нелоши варианти.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X