Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон на покрив на едноскатен навес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наклон на покрив на едноскатен навес

    Здравейте!
    Предстои ми направата на едноскатен навес за съхранение на дърва.От ниската страна на ската мисля разстоянието до земята да е 180-190 см,за да е високо колкото мен и като съм в най ниската част на навеса,да не си удрям главата в покрива.Колко трябва да е най високата част на навеса за да има хубаво отичане на водата?Ще използвам двуканални керемиди,мисля че модела им е ''Марсилия''.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Наклон на покрив на едноскатен навес

    Здравей колега, за да се прецени наклона, добре е да кажеш колко е дължината на навеса, Общо взето не е необходим кой знае какъв наклон ...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Наклон на покрив на едноскатен навес

      Min 27% но прегледай и http://theplan.net23.net/6C4.pdf, че аз съвсем набързо го погледнах.

      Коментар


      • #4
        От: Наклон на покрив на едноскатен навес

        Относно най-ниската част - имай предвид и зимата като падне сняг ( няколко сантиметра ) и сложиш обувки с по-дебели подметки ( още няколко ) да не ти е ниско. От собствен опит говоря, отпусни още 10 см ако може.

        Коментар


        • #5
          От: Наклон на покрив на едноскатен навес

          Погледнато отгоре,покрива ще представлява правоъгълник с размери 6х5 метра,където 6 е общата дължина,а 5 е разстоянието между ниската и високата част.Ако някой колега има снимки на подобно негово творение,и има желание,нека да ги качи тук,може да взаимствам някоя идея при изграждане на конструкцията.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Наклон на покрив на едноскатен навес

            Здравей колега, за наклона между 25 и 30% ще ти свърши работа за такава дължина на полето и ето една идея за двускатна конструкция, която може лесно да стане едноскатен покрив Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0314.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5575907

            Коментар


            • #7
              От: Наклон на покрив на едноскатен навес

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              Относно най-ниската част - имай предвид и зимата като падне сняг ( няколко сантиметра ) и сложиш обувки с по-дебели подметки ( още няколко ) да не ти е ниско. От собствен опит говоря, отпусни още 10 см ако може.
              Напълно споделям това мнение, защото стрехата пада още по-ниско. Между другото и дължината на ниската част от стрехата извън стената е добре да е 60-70 см ако няма предвидени улуци. Така ще минимизираш плискането по стената при топенето на снега и съответните капчуци.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                Не знам до какви материали ще закупуваш за изграждането на навес. Аз ползвам за навес ЛТ40 ламарина. Прави се една лека конструкция и на нея се мята ламарината. Ако ще се купуват втора употреба керемиди и ламарина, аз предпочитам ламарината. За нови керемиди ако става въпрос цената е в пъти повече. Преди 5-6 години си направих хавес с нестандартни размери на един скат. Просто дядо ми е отлял такава площадка отдолу и аз за да използвам всичкото трябваше две чупки да правя и едната страна не е под прав ъгъл. Общо е дълго 7м, като е широко 3м и в задния край има уширение допълнително. Общо е около 30квадрата със стряхата. Наклона на 5м ми е 0,5м, което е 10%. Проблема за мене на керемидите е че са тежки. В един вадратен метър влизат около 14бр (зависи пак от размера). Всяка тези по 3кг, което е около 40кг товар на квадратен метър. Ламарината ЛТ40 дебела 0,5мм, тези на линеен метър 4кг, а на квадратен метър 5,5кг. По стандарт навесите до преди няколко години е трябвало да се изчисляват на 45кг товар, но за това е имало доста изкривени навеси. Сега стандарта е 95кг. Самата ламарина носи достатъчно и при подбиране на подходящ профил става много леко и сравнително по-евтино.
                На мене навеса ми излезе около 1000лв без труда. Ако трябва да го покрия с керемиди нови
                Качвам и една рисунка на размерите на покрива погледнат отгоре перпендикулярно по наклона Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:14.3 КБ
ID:5575945 надявам се че се добива представа за какво става въпрос. Задната страна е така настрани защото е граница с комшията, а зъба е направен заради намиращо се дърво

                Коментар


                • #9
                  От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                  Причината поради която съм се спрял на керемиди,е че миналото лято сменях целия покрив на къщата и сега имам керемиди,иначе бих го направил с ламарина
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                    Ако слагаш мембрана под тях, можеш леко да намалиш наклона, но не прекалявай. Марсилските не обичат малък наклон. Може би около 30градуса, до 25. И не бъркай с процентите. 45градуса са 100% наклон.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                      Днес започнах изграждането на навеса.След като започна да придобива форма,реших покритието отгоре да е ламарина ЛТ.Сметнах колко много керемидите,товарят цялата конструкция,и като започнат да се чупят/пукат,следва смяна и т.н. а и мен все си ме влече метала Утре ще ходя да търся къде мога да си поръчам ламарина с 5м дължина.Благодаря на всички взели участие в темата.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                        Има много фирми, които я поръчват. Бих препоръчал от по-напред във веригата да вземеш. В Русе има едино място, където по-дребните поръчват от там. Производителя е в Пловдивско. Тази фирма е на края на града. Малки поръчки ги изчакват докато съберат за един камион. Аз единия път чаках 20 дена, а е имало и случай след 3-4 дни да е в Русе.
                        Предвиди че ще ти е нужна малко по-дълга от 5м в зависимост от наклона и стряхата, която ще оставиш. Аз навесите ги правя като пускам носещите греди първо, а напречните ги вкарвам между носещите. Така ламарината ляга и на двете греди. В зависимост от профила съм пускал през 1м една от друга, а напречните ги правя между 1 и 1,5м в зависимост от дължината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                          Като цяло ламарината е по-лесния и по-бърз вариант от керемидите и евентуално по-малко грижи в бъдеще.Само съвет от мен преди да поръчаш ламарина,отиди и виж първо каква ламарина поръчваш,защото по мои наблюдения поцинкованата ламарина изобщо не е такъва каквато е била преди.Приятели ''поръчаха'' така и да не ти разправям,че беше тънка като лист хартия,отделно беше трудна за монтиране,щото беше кашкавалена и ела да видиш как покрив на една година капе като некой пробит тарбух .Пък невиждам проблем,ако навесчето ти се получи по-дълго,да си монтираш стандартни листове 3м,защо ще се разправяш с поръчки за 5м(Не че е лошо един лист да покрива цялата дължина).Като се застъпят доволно,няма да имаш проблем.И друго,обърни внимание на захващането.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                            Ето линк за улеснение : http://www.calculator.net/triangle-c...ts=d&x=76&y=10

                            Имате ъгъл на 90 градуса (на 'попа'); ъгъл 34, 36, 45градуса или произволен желан от вас наклон; въвеждате широчина на навеса успоредно на отичане

                            Коментар


                            • #15
                              От: Наклон на покрив на едноскатен навес

                              Стандартните дължини които се поддържат в наличност са на 2, 4 и 6м. Обаче няма никакъв смисъл да се купува ламарина с профил ЛТ40 и по-висок при положение че ще се снаждат чрез застъпване. За дебелината се поръчва, колтото иска клиента, но 0,5 е добър вариант и дали ще е по-дебела, няма голяма разлика. Покрив с ламарина ЛТ никога не ми е текъл. Важно е конструкцията да е правилно направена и да е равна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X