Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея за режеща връв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идея за режеща връв?

    Привет!
    Трябва да прережа един шкаф в банята изотзаде. Поредното нещо, дето оправям след майсторчетата, то почти не остана недопоправяно.
    Посъветваха ме по магазините за оцеляване, но дори не се сещам по каква ключова дума да търся. Нещо като ножовка, ама във вид на верижка с 2 дръжки в краищата. Ще режа лист пластмаса, може би PVC, дебела 4 мм.

  • #2
    От: Идея за режеща връв?

    Те това същото го ползват тези дето крадат катализатори.

    Коментар


    • #3
      От: Идея за режеща връв?

      Как се казва това, то вече можем да смъкваме катализаторите доброволно, че махнаха данъчния стимул!

      Коментар


      • #4
        От: Идея за режеща връв?

        Имам нещо такова. Тел ф3 с диамантена посипка с дължината на лист за ножовка.
        Не знам дали точно това ще ти свърши работа, ама ако имаш път наоколо - звънни да се видим.Имам една стая и едно мазе с инструменти, след 15месеца ремонти.

        Коментар


        • #5
          От: Идея за режеща връв?

          след 15месеца ремонти.
          Разбиращо и честитяващо, ако си приключил де. Аз съм едва на осмия месец с ремонтите.
          Искам да си купя да имам. Ако имах електрожен под ръка щях да нагрявам тел, ама греда! Оправям се с подръчни материали и дрелчица за 25 лева, като корабокрушенец същи!
          По-скоро верижка ми трябва, с поне 80 см. дължина.

          Коментар


          • #6
            От: Идея за режеща връв?

            Иди в някоя голяма ветеринарна аптека и питай за трион на Джигли. . Това реже рога на крави и кости.
            Последно редактирано от Fraxinus; 15-03-14, 20:46.

            Коментар


            • #7
              От: Идея за режеща връв?

              https://www.google.bg/search?q=%D1%8...w=1920&bih=913
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Идея за режеща връв?

                Идва ми на ум да се използва режещата верига от резачка за дърва. За пластмасата мисля, че ще ти свърши работа. Достатъчно дълга е, а и дори и използвана/захабена по-лесно можеш да намериш.
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • #9
                  От: Идея за режеща връв?

                  Ползва се без проблем струна от китара или жило за спирачките на колело ! С верига от резачка ще ми е интересно да гледам някой как си чупи ръцете и му пуши лимбата
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идея за режеща връв?

                    https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=...B8%D0%BE%D0%BD
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идея за режеща връв?

                      Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                      ... С верига от резачка ще ми е интересно да гледам някой как си чупи ръцете и му пуши лимбата
                      Щом ти е интересно - гледай!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040505.JPG
Прегледи:1
Размер:392.1 КБ
ID:5571148

                      Само дето веригата от трион е неудобна, че реже само в едната посока.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идея за режеща връв?

                        Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                        Ползва се без проблем струна от китара или жило за спирачките на колело ! С верига от резачка ще ми е интересно да гледам някой как си чупи ръцете и му пуши лимбата
                        Подкрепям: За пластмасата струна ще свърши работа. Че и обикновена тел. Със здрав конец също става, но се къса често.
                        Верига използвам за дебели клони, които няма как да се стигнат отблизо. С тоя голям зъб за пластмасата няма да стане.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Идея за режеща връв?

                          Електрическо зеге с финно ножче.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Идея за режеща връв?

                            Зеге си имам, абсурд, то едвам тел влиза. С индукционен поялник пробвах, след прореза се залепя и затваря обратно!
                            Тия работи за гладки струни и конци ме озадачават. За граф Монте Кристо може и да вършат работа, при 30 години свободно време. Както и да е, утре ще видя по магазини и аптеки, и каквото излезе. Сетих се да нагрявам с горелка лист за ножовка, след малко ще пробвам гениалното изобретение. Искам да си имам такова нещо гъвкав трион, че много пъти ми се е налагало, не само сега.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Идея за режеща връв?

                              Щом е пластмаса, вземи от някой един индукционен поялник, вземи подходящи мерки да не се удушиш от изпаренията, и сколасай работата за десетина минути.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X