Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

    Здравейте съфорумци.

    В кооперацията където живея имаме строителни неволи с площадката пред блока/покрива на подземните ни гаражи.
    Когато заживяхме в блока над гаражите имаше пръст и треви.
    Почти веднага започна да държи доста влага в гаражите и колите да мухлясват.
    Махнахме пръстта, под нея имаше чакъл, после найлон а под него това сивото от снимката - предполагам е някаква хидроизолация.
    След оголването до този му вид в гаражите влагата намаля малко – пак мокри но само когато вали.
    Проблема е че е така оголено от 3 години и не сме направили нищо още а напоследък замазката видимо се руши.
    В блока сме 20 апартамента и сме събрали някакви пари до сега – около 10000 лв.
    Съкооператорите не сме на единно мнение какво трябва да се направи.
    Имаше до сега следните идеи:
    1. Да се асфалтира.
    2. Да се направи мозайка
    3. Последната идея е да се направи армирана замазка, отгоре и някаква хидроизолация и като финиш пак замазка

    Аз не съм привърженик на нито една от горните идеи.
    За мен най доброто би било някакъв тип мембранна мазана хидроизолация (например със стъклофибърна мрежа) и отгоре някакъв евтин мразоустойчив грес.
    Проблема е че както и да ги смятаме 10000 лв на 300 м2 са малко.
    Има ли някакъв евтин и сравнително добър вариант който хем ще позволи да ползваме плочата за детска площадка хем ще спаси гаражите отдолу от влага?
    Забравих да спомена че наклони има и не задържа много вода.
    Поздрави
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от rosen_offroad; 15-03-14, 16:00.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

    Мисля че на два пъти вече препоръчвам във форума този материал за хидроизолация ИЗОМАКС и хората са доволни.
    Ето и последната тема по въпроса.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=172592

    Коментар


    • #3
      От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

      В момента имам същата задача, но за 65 м2. Беше с мозайка, изкара 3-4 години, мозайката се напука и нататък няма да обяснявам. Вида на моята плоча в момента е същия. Решил съм да го правя с 2 пласта битум, втория с посипка, преди първия грундират плочата. Фирмата направи ремонт на няколко халета по този начин на работата ми и засега никакви проблеми, работят с италиянски битум, 10 години гаранция дават. Цената е 25 лв/м2. Не знам само колко е издържлив на натоварване, предполагам при вас има доста движение на хора по плочата.
      Друго решение, приложено пак на стари халета - покриване с полиуретан, пръска се с машини, пласта е тънък, след втвърдяване може да се ходи по него. Много го хвалят, но не знам, лично не съм го виждал.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

        В баровските квартали на София/като Лозенец/ , този проблем е масов,ама от игла до конец- т.е. и набирането на парите. Тук съм реализирал и поетапен вариант:
        По технологията- един вариант, компилация от горното: проверка за наклоните,осигуряване на мин. 0,7%, хидроизолация мембранна, настилка от мозаечни плочи на флексово лепило.Събраните до момента пари ще стигнат до хидроизолацията вкл. Полагането на мозаечните плочи може да се задържи до акумулиране на оставащата сума, при условие че изолацията с посипка се пази от механични повреди. Монолитната мозайка с карета също е добър вариант, ако има добър изпълнител. По мое мнение греса е най-неустойчивият вариант за финиш.
        Цени няма да описвам, защото тук ще наскачат някои всезнайковци и ще има излишни дебати относно фирми и прочие. Бюджета ще си го формирате от доброто техническо решение и добрият изпълнител.

        Коментар


        • #5
          От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

          Коментар


          • #6
            От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

            Това къде се оттича? А иначе по темата :
            Мисля че парите са ви на границата.Имате няколко варианта на решение.Дали ще ползвате изомакс или битумна изолация няма кой знае какво значение.Ако няма наклони трябва да се направят първо.Сле дтова изолация ,която ако след това ще се ползва като детска площадка трябва да защитите хидроизолацията.Може да стане с някаква замазка, бетон или да напраивте зелен покрив..........което няма да е евтино.Ако направите бетон или замазка на някакъв следващ етап може да сложите една изкуственна трева и мисля че ще стане красиво.
            Последно редактирано от alex052; 15-03-14, 18:26.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • #7
              От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

              Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
              Колежке, това е от неверните и скъпи типови детайли,които присъстват в проекта колкото да мине на заверка.

              Коментар


              • #8
                От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                Да бе...
                Поне осем пласта воалит...
                И 15 см топлоизолация...
                ...над гараж...
                И каква е ролята на "хидрозащитно изолационно фолио" след три пласта воалит?!
                И на последно място, искам да видя на живо така изпълнена работа.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  Колежке, това е от неверните и скъпи типови детайли,които присъстват в проекта колкото да мине на заверка.
                  Особено трите долни неща!! Ама никаква работа нямат там!!
                  Ооопс, те били за под плочата!
                  Както и да е, воалит отдавна не съм виждал да се продава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                    Според мен,изчиства се измива се и поне 5см. асфалт,решавате си проблема за много дълго време.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                      Продава се воалит, Пенчо.
                      Асфалта няма да реши проблема. Пориозен е и пропуска водата.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                        Доколкото разбирам, задачата включва изпълнението на използваем покрив над вече изградени гаражи, при определен бюджет. Ще се опитам да посоча моето виждане за решаване на така поставената задача, въпреки че част от основните действия са описани от колегите по-горе.

                        1. Уточняване на детайла н начина на изпълнение. Разбира се, както бе посочено по-горе от колегите, основните пластове на такъв вид покрив отдолу нагоре са както следва:

                        а/ Носеща конструкция с добре изпълнена горна повърхност.

                        Във Вашия случай, от приложените фотоси се вижда недоброто състояние на повърхността, която би следвало да се обработи по подходящ начин- изчукване и отстраняване на компрометираните и слабите участъци, нанасяне на слой шпакловка на циментова основа. Добрата основа, върху която ще се полага следващия (хидроизолационен) пласт е от значение за неговата добра работа.

                        б/ Хидроизолационна вана.

                        Тук имаме много и най-различни решения, например:
                        -два или три пласта рулонна битумна хидроизолация върху битумен грунд, или
                        -един пласт хидроизолационна PVC-мембрана. Тук е възможно да се предвиди монтажа на предпазващ слой от геотекстил отдолу и отгоре на мембраната, или
                        -обмазна хидроизолация- нанасяне с четки, валяци, пръскачки или под формата на шпакловка (аз лично имам опит с един сравнително неевтин продукт на италианската М...й и съм удовлетворен от резултата).
                        Важно: С особена важност е доброто полагане и съответния контрол при изпълнение на хидроизолацията!
                        По желание на Възложителя е възможно извършването на „водна” проба. За откриване на недостатъци в хидроизолацията, преди полагането на следващите пластове, покривът се пълни с вода, изчаква се около 2-3дни, като се наблюдава таванът отдолу (откъм вътрешността на долулежащите помещения) за следи от навлажнявания и/или течове. Тънкостта тук е, че проверките трябва да се извършват периодично, за да се забележи навреме къде започва да се овлажнява и тези участъци да се маркират с презумпцията, че в близката им околност имаме компрометирана хидроизолация. Тези проби се извършват след задължително съгласуване с инженер-конструктор, за да не се получи претоварване на конструкцията!


                        в/ Циментова замазка с дебелина 3-5см, служеща както за защита на хидроизолацията, така и за основа, върху която ще се полага най-горния завършващ пласт. Възможно е и изпълнението на този пласт по технологията на т.нар. „шлайфан бетон”, като в този случай той (пласта) ще бъде и завършващ.


                        г/ Завършващ пласт - настилка по предпочитания на Възложителя.
                        -мозайка на карета- трудността тук е намирането на опитни майстори;
                        -всякакви видове плочи за външна употреба на еластична фуга (най-препоръчвани са мозаечните). Това за външна употреба означава, че освен по якостни показатели, плочите трябва да отговарят на определени изисквания за мразоустойчивост и износоустойчивост. За грапавост вече Вие ще си прецените.


                        д/ Някоя от следните комбинации от подточки: б/, б/+в/, б/+г/, б/+в/+г/ е възможно да се замести с полагането на течна хидроизолационна настилка, с ниска износваемост, противохлъзгаща, неизискваща специална подръжка, със защита от UV-лъчи- мисля че има такива на пазара (струва ми се, че една българска фирма, спомената по-горе произвежда такова „чудо”), но аз специално нямам опит с подобни.



                        2. Конструктивно становище.
                        Преди предприемането на каквито и да е действия по физическото осъществяване на замисъла, според мен е задължително обследването на съществуващата конструкция от инженер-конструктор и получаването от него на становище за възможността на начинанието. Това се налага заради неизвестните предпоставки и натоварвания, при които е извършвано проектирането и изпълнението на гаражите в миналото.
                        Целта на това занятие е да се обследва съществуващата конструкция и да се провери дали тя ще може безпрепятствено да поеме новите натоварвания.
                        Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                          n_petrova и особенно Nikolov61 са прави, както на теория, така и евентуално на практика. Мазаните изолации не ми вдъхват доверие за по-дълъг период, те се правят ако над тях ще има друга изолация като плочките в банята, мозайка и др. Да, за временно "закърпване" на положението преди продажба може и да са удачни, но...
                          Аз бих препоръчал да проверите EPDM мембрана. Не съм попадал на по-добра хидроизолация, за която фирмите производители дават дори 20 г. гаранция за материалите и се полагат само от специално обучени фирми и хора. Виждал съм ги в производство на Пирелиm Файърстоун.
                          Едните вулканизират връзките в цеха и доставят на обекта цялата мембрана или за по-големи повърхности на няколко части за минимум "шевове" на място. Другите пък използват лепене на място по специална технология - резултатите са идентични. Идеални са за полагане без допълнителна защита на малко натоварени от към движение покриви, но конкретният случай не е така и ще трябва допълнителна защита до където ви стигнат силите - топлоизолация + замазка, баластра, тротоарни плочи, дори затревяване или завиряване . Вие си решавате.
                          Не съм запознат обаче с цените в момента, но нищо не пречи да поискате оферти от няколко фирми да предцените дали ще влезете в бюджета, за това все още не се плаща. Надявам се да съм бил полезен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                            Пред нашия блок алеята изглеждаше така. Един съсед я направи, като използва полумер-бетонна смес с много малки камъченца. Само трябва да го питам за името. Пласта е около 3-4 см дебел. Сместа беше в кофи и доста бързо се получи.
                            Но ако трябва да слагате и хидроизолация, не знам дали ще стане. Все пак ще разпитам, защото за първи път срещам подобно решение.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидроизолация на плосък покрив (детска площадка) над гараж

                              Благодаря на всички за отговорите.
                              Научават се доста полезни неща за изолациите.
                              Проблема обаче при нас е че няма как да се дадат повече от 30 лв /м2 към момента.
                              Една елементарна рулонна изолация 2 пласта с посипка и полагане струва ~12-15 лв.
                              После замазка и настилка- абсурд да се съберем в тези пари.
                              Има ли някакви нестандартни и евтини решения?
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X