Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шлайфан бетон в близост до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шлайфан бетон в близост до София

    Здравейте,колеги!
    Бихте ли ми препоръчали фирма /човек/, който може да изпълни качествено шлайфан бетон.
    Става въпрос за две отделни клетки за гараж. Намират се в с.Лозен. Трябва първо да направим едната 30м2. След което и следващата 45м2 /при нея имам още работа, за да е готова за подовата настилка/. Търсих с търсачката на форума, но не откривам нищо. Звънях на фирми от София, с малки площи не се занимават. Не ми се иска да наемам случаен човек от частна обява.
    Поздрави!
    Последно редактирано от Иван Вълчанов; 05-03-14, 13:08. Причина: допълване
    O877886339

  • #2
    От: Шлайфан бетон в близост до София

    Трябва още малко инфо-само за самото шлайфане ли се търси изпълнител.Кой ще вложи профилите,ако има наклони,сифони или решетки,кой ще доставя и полага бетона, повърхностна обработка-топинги, импрегнатори, цветове и т.н. Ако искаш на лично, за да предам на колегата какви са изискванията.

    Коментар


    • #3
      От: Шлайфан бетон в близост до София

      Става въпрос за цялото изпълнение: наклони, сифони, полагане на бетон, повърхностна обработка-топинги, импрегнатори, цветове. Съвсем близо има бетонов възел, мисля от там да поръчаме бетона, има и армировъчен склад.
      Поздрави!
      O877886339

      Коментар


      • #4
        От: Шлайфан бетон в близост до София

        Първоначално публикуван от Иван Вълчанов Преглед на мнение
        Става въпрос за цялото изпълнение: наклони, сифони, полагане на бетон, повърхностна обработка-топинги, импрегнатори, цветове. Съвсем близо има бетонов възел, мисля от там да поръчаме бетона, има и армировъчен склад.
        Поздрави!
        Личното ми мнение е ,че за вас е по добре да заплатите за готов продукт цена на кв.м ..............или както се договорите.Ясно е ,че ще ви е по скъпо но поне ако има проблеми с крайният резултат може да задържите част от сумата като неустойка.А най добре би било да наемете фирма и да искате гаранция.Проблема при тези настилки е ,че ако са некачествени, объркат се наклоните, напукат се или се компрометират ремонта е почти невъзможен.Не пестете пари за топинга в повърхностният слой или за фибри.Ако ползвате помещението като сервиз може би точно тази настилка не е най подходяща
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Шлайфан бетон в близост до София

          наклони, сифони, полагане на бетон, повърхностна обработка-топинги, импрегнатори, цветове
          А ще има ли канали под колите? Или са вече направени? Мивка? откъде ще се оттича водата?

          Някъде трябва да минава изходящия канал на сградната канализация. С него трябва да се свържат всички тези неща, или директно с изгребната яма, зависи от ситуацията. Би трябвало да има също кало-масло-уловител, изглежда като решетка на входа на гаража. Разгледайте проекта по ВК частта. Сигурно там ги има тези неща.
          Оттичането на водата трябва да е като при плоските покриви с наклони от порядъка на 2%, максимум до 3%.
          Боята в бетона трябва да на водна основа, а не на някаква друга основа примерно маслена. Много добре изглеждат такива настилки. По Веслец и Езарх Йосиф има няколко такива. Човек няма и да предположи, че е обикновен бетон с боя. Но през 5 метра трябва да има разширителна фуга, иначе ще се напука. Има много видове рисунък отгоре, против хлъзгане и за красота.

          Коментар


          • #6
            От: Шлайфан бетон в близост до София

            Личното ми мнение е ,че за вас е по-добре да заплатите за готов продукт цена на кв.м
            Такава е и моята идея.
            Ако ползвате помещението като сервиз може би точно тази настилка не е най-подходяща
            Да помещението е предвидено за клетка от автосервиз в която ще е подемника!
            В момента работя в друг автосервиз и под подемника е само добре оформен бетон, без да е шлайфан, без фибри и разни добавки. За десет години няма никакъв проблем. Затова се насочих към шлайфан бетон.
            Вие какво бихте ми препоръчали?

            Едно важно уточнение. Грубият строеж е изпълнен. Канализационните тръби са заложени по проект. В това помещение канализацияте ще е необходима само, когато се почиства /измива/ или се разлее нещо случайно. Не се предвижда постоянно мокрене.
            Шлайфаният бетон ще го използвам като здрава настилка, под него има стоманобетонова плоча по проект.
            Благодаря за съветите. Приятен ден!
            O877886339

            Коментар


            • #7
              От: Шлайфан бетон в близост до София

              Канализационните тръби са заложени по проект. В това помещение канализацияте ще е необходима само, когато се почиства /измива/ или се разлее нещо случайно.
              А има ли отвор за сифон към канализационните тръби? От там тръгнете.
              Според мястото на този отвор ще направите наклоните по пода /2%/ към сифона.
              Щом помещението ще е за автосервиз, задължително е да има кало-масло-уловител. Иначе после ще имате проблеми с приемането в експлоатация и със свързването в мрежата. Най-вероятно всичко това го има в проекта по ВК частта и просто трябва да се изпълни.

              Коментар


              • #8
                От: Шлайфан бетон в близост до София

                Първоначално публикуван от Иван Вълчанов Преглед на мнение
                Такава е и моята идея.

                Да помещението е предвидено за клетка от автосервиз в която ще е подемника!
                В момента работя в друг автосервиз и под подемника е само добре оформен бетон, без да е шлайфан, без фибри и разни добавки. За десет години няма никакъв проблем. Затова се насочих към шлайфан бетон.
                Вие какво бихте ми препоръчали?

                Едно важно уточнение. Грубият строеж е изпълнен. Канализационните тръби са заложени по проект. В това помещение канализацияте ще е необходима само, когато се почиства /измива/ или се разлее нещо случайно. Не се предвижда постоянно мокрене.
                Шлайфаният бетон ще го използвам като здрава настилка, под него има стоманобетонова плоча по проект.
                Благодаря за съветите. Приятен ден!
                Няма никакъв проблем за 10 години.....да .Проблем на тези настилки/според мен/ е ,че при механично нараняване/а това за един сервиз си е нормално..../ горният слой се пропуква, компрометира и с течение на времето се изронва и се получават язви.Мисля ,че има достатъчно примери по бензиностанции и разни вериги големи хипермаркети.
                Обикновеният бетон също се рони и компрометира ,но това не се набива на очи заради по грубата му структура.....
                Настилки могат да се препоръчат но с оглед на квадратурата и предназначението може би най-добре би било да направите един прост обикновен бетон/е естественно с мрежа,оттичане и т.н./
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X