Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от Зелен Преглед на мнение
    Ако им се обадиш и имат налични бройки- ще ти я доставят да посочения от теб магазин.
    Тъкмо звънях - нямат

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Излязоха другата седмица и другите машинки от серията X12V Team https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?id=1018&week=2 . Чудех се за перфораторчето, мислех го за по-компактно, но като гледах клипа на Рикардо, то си е с габаритите на Х20, а пробива почти два пъти по- бавно. Та няма никаква идея да го купувам. Днес ще ходя за голямата батерия и ще я модифицирам после за старата серия.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Купих вече въпросната батерия 4Ah и издялках досадните ребра, гаранцията от 6 месеца, предполагам отиде в коша. Да споделя за съвместимостта след модификацията, с инструментите на 12V които вече имам. Пробвах я на това https://www.lidl-service.com/static/.../302330_BG.pdf , това https://www.lidl-service.com/static/.../297696_BG.pdf и това https://www.lidl-service.com/static/...R_RO_BG_EL.pdf . С ъглошлайфа не иска да стартира, изхълца, мръдне дискчето и присвяткат индикациите на заряда. А иначе зарядното му устройство я зарежда. Беше леко разредена та я заредих към 15 минути, докато светна зелено. Винтовертът и лампата си работят без проблеми.
        Последно редактирано от mitko 53; 30-05-19, 08:59.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Днес си купих мултитуул-а на 12 волта и не съм доволен. Много му е малък хода и не реже добре, за разлика модела на 220V, който е супер. Но пък преправих батерията и мога да я ползвам и на малкото 76мм ъглошлайфче (имам предишният модел от миналата година). Купих си и една 4Ah 12V батерия, която за тези пари (40лв) си е подарък. Много качествено е изработена. Подобна на Milwaukee струва 130лв.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Как ги преправяте тия батерии, освен ръбчетата отвън, нещо вътре презапоява ли се?

            Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Някой мерил ли ги е тези амперчасове, с какви елементи е? На снимките приличат на 18650, или не?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Само ръбчетата се режат. Но все пак се увери, че на двете батерии полюсите съвпадат, защото има едни подобни батерии, например от 12V дремел на Parkside, и на тях полюсите са разменени.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                  Днес си купих мултитуул-а на 12 волта и не съм доволен. Много му е малък хода и не реже добре, за разлика модела на 220V, който е супер. Но пък преправих батерията и мога да я ползвам и на малкото 76мм ъглошлайфче (имам предишният модел от миналата година). Купих си и една 4Ah 12V батерия, която за тези пари (40лв) си е подарък. Много качествено е изработена. Подобна на Milwaukee струва 130лв.
                  Чудна работа с 2Ah батерия от твоят мултитул ъглошлайфчето ти работи, а с 4Ah моето не иска да тръгне. Гледал съм по клипове пак такива изненади- с батерия от винтоверт PBSA 12B1 не тръгва, а при мене с батерия от PBSA 12A1 работи.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    4Ah батерията няма да я преправям за сега, така че не знам дали ще работи ъглошлайфчето с нея, но няма логика да не работи.

                    Много трябва да се внимава като се отрежат ръбчетата на батерията, после да не се сложи грешно (завъртяна) в зарядното. Аз направих тази грешка и зарядното започна да пуши. Веднага го изключих и нямаше последствия. Вътре един резистор се е опушил малко, но работи.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                      4Ah батерията няма да я преправям за сега, така че не знам дали ще работи ъглошлайфчето с нея, но няма логика да не работи.

                      Много трябва да се внимава като се отрежат ръбчетата на батерията, после да не се сложи грешно (завъртяна) в зарядното. Аз направих тази грешка и зарядното започна да пуши. Веднага го изключих и нямаше последствия. Вътре един резистор се е опушил малко, но работи.
                      Тези зъбчета го играят ролята на "ключ", точно за да не стига до изпушване или пожар.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Така е, но ако човек има някой от старите уреди със старите батерии, това е единственият вариант да се сдобие с резервна батерия.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                          4Ah батерията няма да я преправям за сега, така че не знам дали ще работи ъглошлайфчето с нея, но няма логика да не работи.

                          Много трябва да се внимава като се отрежат ръбчетата на батерията, после да не се сложи грешно (завъртяна) в зарядното. Аз направих тази грешка и зарядното започна да пуши. Веднага го изключих и нямаше последствия. Вътре един резистор се е опушил малко, но работи.
                          Почти е сигурно че ъглошлайфът PWSA 12-Li A1 няма да тръгне с въпросната 4Ah батерия, пробвах поне 10 пъти. За сметка на това винтовертът от по- стара серия с нея е огин, днес завих и развих 10 винта 6Х120мм в чам за проба. Завива бодро и батерията не мръдна от зеления сектор без да загрее. После се дозареди за около 20 минути.
                          Последно редактирано от mitko 53; 30-05-19, 19:06.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Какво значение имат амперчасовете, че да не тръгне?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Едва ли е от амперчасовете, ето тука https://www.youtube.com/watch?v=VS1fGzUtvSk и с 1,5Ah не иска да тръгне(на 5,32мин). А с батерията( пак1,5Ah) на по-стария винтоверт А1 тръгва. От тази серия има доста от по- старите инструменти- циркуляр, импакт драйвър, гайковерт,лампа,зеге и като гледам клиповете никой от тях няма проблеми при менкане на батериите, само ъглошлайфът капризничи специално с батерията на винтоверта В1, явно има някаква причина.
                              Последно редактирано от mitko 53; 30-05-19, 20:21.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Електронната защита вътре в батерията. Може би различните батерии са предвидени за разл серии машини и по- скоро за разл токове.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X