Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Да предположим че нивела е сложен до стена ,"осветявайки" насрещния ъгъл. Линията на срещуположната стена е "ок". А линията по стената до която е сложен "уреда"? С коментирания от клипчето ,всяко завъртане в една равнина ще променя наклона на линията по тази стена. Изобщо ,който твърди че уреда е изправен ,дано не се занимава с подобни дейности ,че ще стане за смях някъде...
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Колега Калин, високо ценя мненията ти и съветите ти, защото са издърждани от моя гледна точка, но тук, мисля, бъркаш. Елементарните лазери дават точен хоризонт, където махалото покаже, което от ствоя страна е на ос. Не виждам как такъв уред може да компенсира дори и микроскопична разлика в нивото на външния корпус и да даде същото ново, когато го преместиш на ръка. Може да се случи, но по-скоро ще е случайност, отколкото правило. Друг вариант е на хубава, добре нивелирана тринога, но това обезмисля удобството от самонивелиращите се лазери.

      Не знам как се калибрира и проверява лазер, но ако имам някакви съмнения бих ползвал воден нивелир и отвес за да го проверя. Ако не издържи - да, наистана е дефектен, но ако мине този тест - лазера е напълно в ред.
      Последно редактирано от bokomo; 22-12-18, 22:17.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Обясни как ще е в ред ,по примера ми отгоре ,моля. И как запазвайки "хоризонта" ,го мести нагоре-надолу в зависимост накъде гледа ,БЕЗ промяна във височината.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Това, което не можеш да си представиш и те заблуждава е, че ИМА промяна във височината. 1/10 от градуса отклонение на 3 метра дължина дава 7 мм разлика във височината. Представи си пендулата как застава под мъничко по-различен ъгъл за да компенсира разликата при завъртането на уреда и ще разбереш защо се получава отклоненето.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            А сега си представи че джаджата се нивелира в трите оси (изправната)и ми кажи от къде по дяволите ще дойде тая 1 десета. Аз ще ти кажа-от некачествена бройка.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Амиии, ако този уред владее такава хватка в този ценови диапазон - да, прав си. Но ми позволи да се съмнявам.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Не съм в час баш с спора, че е бая страници назад, ама ми е странно, че нивото на нивелиране зависело от цената на уреда. Ако показва хоризонтална или вертикална линия е нивелир. Иначе - и без пари да е - какъв е смисъла от него?

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Ами естествено, че зависи от цената. 30 см. машинен нивелир спокойно може да мине 500 лева, ама дава под 5 десети на метър отклонение, а 30 см. някакъв нивелир с някакво отклонение можеш да си купиш от магазин за 1 лв или от същата синьо/жълта верига за примерно 5 лева.

                  В клипчетата в темата никъде няма показано, че лидълският нивелир дава отклонение. Впрочем конкретната бройка може наистана да е дефектна, може и цялата партида да е боклук, обаче дотук само е показано, че се очаква функционалност, която притежават много скъпи (да се чете за хиляди лева) уреди, от някаква ширпотреба за 70-на лева.

                  Отиваш в магазина и си купува пирон, забиваш го в мазилка и той не държи. Връщаш се в магазина, те ти дават друг пирон от същата партида, обаче ти уцелваш клепе и съотв. пиронът държи. Ерго, първият пирон е дефектен, така ли?

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Последно видео качвам, същият тест, само че със втората бройка, която получих...

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Я съм машинен инДжинер по докИменти, ма тия машинни нивелири съм ги пропущил нещо. Имам нек'ъв лазерен нивилир от времето когИ нЕмаше Лидл. Ползвал съм го некоги, май... Ся къ да го провЕра нивилир ли е или лампичка?

                      Кат са замисля - перфектния нивилир би трябвало да показва дъга, успоредна на земята, която е кръгла. И в тоя смисъл един цитат от "Теория на големия взрив" - "Шанса да легнрш с Пеги е равен на шанса телескопа "Хъбъл" да открие, че във всяка черна дупка има по едно джудже с фенерче, което търси ключа за лапмата". Няма общо с темата, ама ..


                      ПП. Докат' пиша и поправям - колегата е показал...

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Наложи двата хоризонтала от двата нивелира
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          ....... Изобщо ,който твърди че уреда е изправен ,дано не се занимава с подобни дейности ,че ще стане за смях някъде...
                          Като чета темата,доста хора си „изкарват хляба“ с Лидълски инструменти.
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Наложи двата хоризонтала от двата нивелира
                            Не ми се занимава повече с видеа. Идеята беше, просто да си споделя опита и да предупредя останалите да си тестват лазерите, преди да тръгнат да бачкат с тях, защото както при повечето евтини ЛИДЛ-ски инструменти, качеството при различните бройки/партиди може доста да варира...
                            Въпреки че, както вече споменах в пост-а ми с първото видео, същата неточност беше наблюдавана и при един син Бош за близо 400лв, който тествах в Бриколаж-а.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Добре, че нивела не е 360-градусов, иначе щеше да олепиш цялата стая с листчета
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                                Добре, че нивела не е 360-градусов, иначе щеше да олепиш цялата стая с листчета

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X