Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Може би не разбрах точно.Това което видях е че хоризонтално, линията е еднаква на двете листчета.А къде е центъра на вертикала няма значение.Дали е по нагоре или по надолу,застъпва еднакво на двете листчета.

    Поне на клипа не виждам проблем.
    Имаш лазерна точка, пречупена през цилиндрична леща. Сега, дали в лещата е проблема или в магнитното самонивелиране на тази бройка, не знам. Просто линията, която се изобразява е леко на една страна, а лисчетата са сложени по изобразената линия, не са нивелирани отделно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1g7lWawC_o.jpg
Прегледи:1
Размер:22.0 КБ
ID:5804949
    Последно редактирано от M.A.K.; 20-12-18, 07:39.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      По-елементарно обяснение няма-завърташ лазера и сваля линията с поне 5мм. Излагаме се вече...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5804950
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5804951
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от batVenci Преглед на мнение
        Гледам и новите гедоренца, ни ги продават с 10 лв. по-скъпи: https://www.lidl.de/de/powerfix-270-ratschenset/p289427
        Вчера го видях за 30лв в наш лидл. Явно в немско се усетиха - Флекса с 5Ач също е вдигнат с 15евра..
        EDit:
        Toва тук мисля че беше 47 части, с битове с камък и само камъни. А тресчотката се заключваше с палец- имаше огъващ се удължител...
        Май трябваше да си го взема.
        Последно редактирано от hakama; 20-12-18, 12:48.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Колеги скоро ще пускат ли пак машинката за заточване на вериги ? Вчера взех на заем от един колега една да пробвам и учудващо добре се справя .
          Гледам са пускали машинката на 23 август, за 50 лв. Може да има останали в склада, затова не е лошо да им се обадиш на клиентския им телефон...

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Излезе упътването на български на новия винтоверт 12 волта https://www.lidl-service.com/static/.../306942_BG.pdf , та явно скоро ще го пуснат и него, вече е с 2Ah батерия. Гледам и доставчика са сменили, вече е на Kompernass. Бутонът за превключване на скоростите сега е отгоре.
            Последно редактирано от mitko 53; 20-12-18, 16:09.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Екстра си е нивелира, просто главата на статива не е добре нивелирана и при завъртане машинката компенсира грешката.
              Като цяло този тест е безмислен. Трябва да се провери с друг нивелир за хоризонталност и вертикалност на линиите. Става също с отвес и воден нивелир.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Екстра си е нивелира, просто главата на статива не е добре нивелирана и при завъртане машинката компенсира грешката.
                Като цяло този тест е безмислен. Трябва да се провери с друг нивелир за хоризонталност и вертикалност на линиите. Става също с отвес и воден нивелир.
                Братле, тествал съм го всякак и резултата винаги е един същ, просто лазерната линия е с лек наклон. По-назад вече писах, че при абсолютно същия тест, при същите условия, втората бройка няма абсолютно никакви отклонения.



                П.П.

                Ако някой е толкова убеден, че конкретната бройка от видеото е наред и аз говоря глупости, веднага мога да предложа, да му я продам и да си го ползва със здраве. И без това лазера си седи в гардероба и не знам какво да го правя.
                Последно редактирано от M.A.K.; 20-12-18, 16:53.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Излагаме се вече...
                  [ATTACH=CONFIG]976831[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]976832[/ATTACH]
                  Ние не,това което аз виждам е промяна на хоризонта нагоре и надолу,което няма никакво отношение към точността на лазера.

                  М.а.к Имам два девалта 087 които според сервиза са за западна Европа и са доста по скъпи от 088 които са за балканските страни.Носих ги за проверка и калибриране,оказаха се точни,но гледах как става работата.Никаква философия.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от M.A.K. Преглед на мнение
                    Братле, тествал съм го всякак и резултата винаги е един същ, просто лазерната линия е с лек наклон. По-назад вече писах, че при абсолютно същия тест, при същите условия, втората бройка няма абсолютно никакви отклонения.



                    П.П.

                    Ако някой е толкова убеден, че конкретната бройка от видеото е наред и аз говоря глупости, веднага мога да предложа, да му я продам и да си го ползва със здраве. И без това лазера си седи в гардероба и не знам какво да го правя.
                    Току що изгледах клипа за трети -четвърти път,пак казвам,на лазера му няма нищо.

                    Отклонението ти идва от статива.То и няма как да не бъде.Нивелира,работата му е да държи хоризонтална линия.Колко нагоре и колко надолу да е тя,зависи от неговата височина по вертикала,в случая от статива.Никой няма да ти направи статива по окръжността да е равен,то не се и очаква от него така да бъде.Има такива но те са със серво мотори и джиджавки и струват от 1500-без горна граница.

                    Имам нивелири,мисля и трети зелен до 50 м.да взема скоро ,че напоследък Тея до 30 м.не ни покриват разни халета и складове по един декар.Особено по време на строеж,няма стени и на 5-10 метра нищо се не види.

                    Та затова не мога да го взема.
                    Имай предвид също,че Лидълския не помня точно ,май на 10-15 метра му даваха двойно по голямо отклонение спрямо девалт,макита и Бош ,което на 15 метра идваше половин сантиметър.Някъде в тая тема го чоплих тоя въпрос като бях извадил ТТ данните на сравняваните.
                    Имай също предвид че в двата най далечни края на лъча,винаги вървят като полусфера,това идва от оптиката и е неизбежно дори и при топ моделите ,те затова си дават допустимо отклонение на 15 метра и т.н
                    Последно редактирано от Roninn; 21-12-18, 09:11.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от M.A.K. Преглед на мнение
                      Братле, тествал съм го всякак и резултата винаги е един същ, просто лазерната линия е с лек наклон. По-назад вече писах, че при абсолютно същия тест, при същите условия, втората бройка няма абсолютно никакви отклонения.


                      Е колко е резултата, като е един и същ?

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Току що изгледах клипа за трети -четвърти път,пак казвам,на лазера му няма нищо.

                        Отклонението ти идва от статива.То и няма как да не бъде.Нивелира,работата му е да държи хоризонтална линия.Колко нагоре и колко надолу да е тя,зависи от неговата височина по вертикала,в случая от статива.Никой няма да ти направи статива по окръжността да е равен,то не се и очаква от него така да бъде.Има такива но те са със серво мотори и джиджавки и струват от 1500-без горна граница.

                        Имам нивелири,мисля и трети зелен до 50 м.да взема скоро ,че напоследък Тея до 30 м.не ни покриват разни халета и складове по един декар.Особено по време на строеж,няма стени и на 5-10 метра нищо се не види.

                        Та затова не мога да го взема.
                        Имай предвид също,че Лидълския не помня точно ,май на 10-15 метра му даваха двойно по голямо отклонение спрямо девалт,макита и Бош ,което на 15 метра идваше половин сантиметър.Някъде в тая тема го чоплих тоя въпрос като бях извадил ТТ данните на сравняваните.
                        Имай също предвид че в двата най далечни края на лъча,винаги вървят като полусфера,това идва от оптиката и е неизбежно дори и при топ моделите ,те затова си дават допустимо отклонение на 15 метра и т.н
                        Разбирам какво ми казваш, но аз за пореден път повтарям, че няма значение дали тествам със статива или директно въртя на някаква равна повърхност, резултата е същият. Със втората бройка, при същия тест, от същото място, със същия статив, не се наблюдава каквото и да е отклонение.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Разбирам те ,но това което се вижда в клипа е това
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Изпаднаха ми едни непредвидени 100лв. та премислих за лазера. Утре най вероятно ще го взема, пък дано ми върши работа. Трябва ми за даване ниво на плочките на стените в баня, досега се мъчех с едни маркучета.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Зигфрид пусна видео, където тества ъглошлайфа от серията Parkside Performance. Резултатите са плачевни...

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Разбирам те ,но това което се вижда в клипа е това
                                Искаш да кажеш ,че изправен самонивелиращ се лазер ,може да показва различни по височина линии ,без височината му да се променя? Кажи че го твърдиш.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X