Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...
    ПП: Сега видях че и 500W била. Още по-голям смЕх! Ръчната ми е по-мощна от това.
    Не е чак такъв смЕх, колонните бормашини имат подобни мощности. Като е читава 500 вата работи доста по-убедително от ръчна 800 да речем.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Работи по-убедително на ниски обороти заради предавките, ако е с такива, па макар и ремъчни. Ама доста не са и като и свалиш оборотите електронно е точно същото миризливо.... Практически всичко в ценови клас под 500лв е еднакво миризливо.

      Гледай немаркови (демек без данък марка) машини тежащи поне 30-40 кила и струващи поне 500 кинта. От там надолу е трагикомедия дори само заради теглото, хич и да не гледаме друго, ако ще я ползваш за нещо повече от дърво, тънки ламаринки или малки диаметри. Една хубава стойка за ръчна върши същото и е отвсякъде по-функционална и преносима. То само истински не-колекторен двигател 500 вата тежи 7-8 кила. Като цялата машина е примерно 15 смятам и сам можеш да сметнеш какво може.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Като е читава 500 вата работи доста по-убедително от ръчна 800 да речем.
        Днес чувам един господин казва на жена си:Ха,тя 500 вата,колкото миксера ти. Нищо няма да пробия с нея.
        Ползвам я от две години.Освен,че конуса на патронника не държи и пада когато я напъна,друго няма.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Работи по-убедително на ниски обороти заради предавките, ако е с такива, па макар и ремъчни...
          С 3 ремъчни шайби е, което позволява прилично намаляване на оборотите.
          С тунинг за 30-тина лв става доста прилична машина. Не е като истинските, но за под 200лв толкова.
          Моята имаше лек лифт в шпиндела, но се лекува бързо с един разрез, 4 дупки и 2 парчета шпилка с по 4 гайки
          За тея пари - толкоз [emoji1]
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            За тея пари - толкоз [emoji1]
            Така де, аз друго и не казвам. Един подпира маса с крик и сменя колона, на друг не му държи конуса, ти си оправял луфт в шпиндела...


            Сега, аз съм си малко изкривен де....

            В цеха ползвам една сигурно на 100 години, двигателя е с размер на примерно 5 киловатов (не съм го гледал колко е , но със сигурност над 3), с плосък ремък тип "каиш", с противотежест на шпиндела. Сигурно само масата и тежи повече от цялата лидълска машина, а колоната и е 7-8см в диаметър. Няма шайби и промняна в оборотите, ама и не и пука много колко я натоварваш. На колко ще започне да буксува зависи от натяга на каиша. Изглежда смешно, за някой дори нелепо, ама и след още 100 години пак ще си работи безотказно. То няма какво да и се счупи или износи.

            Изгледжа подобно на тая, но мотора е долу и горната шайба е хоризонтална, върху ос с 90 градусова предавка към шпиндела:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:carona pillar drill.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5782230
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              В цеха ползвам една сигурно на 100 години....
              В момента, в който ми изпадне подобна стара българска машина на сносна цена - ще я взема, но нещо много са поскъпнали в последно време, а състоянието им си е жив скрап. Та чакам да изпадне нещо прилично на прилична цена
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Mоята е същата като на Kirilpm само двигателят е още по- стар, от тези тумбестите с вентилационни отвори, мисля от 66 година е, почти ми е набор. Има си и машинно менгеме към нея. Имам и още една колонна, с манивела и маховик отгоре, двускоростна. Имам и един куп ръчни български, едноскоростни, двускоростни та мога да направя сравнение коя колко пробива. Клипът е достатъчно показателен за лидълската- не е шега да пробиеш шина дебела 15мм. директно със свредло 16мм..

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Следващата седмица интересни играчки ще пускат!!!И водоструйката!
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Немско е моето.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                      Следващата седмица интересни играчки ще пускат!!!И водоструйката!
                      То как да ги коментираме, като са нови модели, не пускани до сега, кое Д4, кое С3, кое Б2,всяка година нов модел. Иначе имам рендето, водоструйка и аку. отвертка, но са стари модели, та хвалбите или негативите не знам доколко са актуални. Иначе за рендето, във вариант А1 само суперлативи, ето и едно ревю http://woodbg.blogspot.bg/2014/01/pa...peh-30-a1.html .
                      А водоструйката, интересна ми е сега бензиновата като новост http://www.lidl-service.com/cps/rde/...0PHDB%204%20B2 , но на нея румънците ще се кефят.
                      Последно редактирано от mitko 53; 01-03-18, 19:52.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от MKDVE Преглед на мнение
                        Айде и аз да пропиша в тая тема. Взех ей тоя комплект POWERFIX 94 директно от сайта на DE- [ATTACH=CONFIG]949626[/ATTACH]
                        Средна работа ми се вижда като качество, но отговаря на мойте хоби нужди. С доставката ми стъпи на точно 111 лв. Не знам дали е на далавера, но на Битака подобен комплект като качество на материала не мернах за под 130 лв.
                        Забравих да спомена, че покрай тая гедория ми подариха ваучер за 10 евро, валиден до 31-03-18 и при нова поръчка над 50 евро. Няма да го ползвам, така че ако някой го иска и става да го ползва да пише ЛС.
                        Разбира се, валиден е само за онлайн магазина на Lidl.de

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                          Следващата седмица интересни играчки ще пускат!!!И водоструйката!
                          Някой може ли да даде мнение за водоструйката че отдавна и се каня ?
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Имате ли представа кога се очакват напречните греди за багажник?
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Някой може ли да даде мнение за водоструйката че отдавна и се каня ?
                              Ползвам лидълската и Керхер 7 серия. И двете не могат да измият мръсна кола,без да я минеш с четка! Надявам се схващаш на къде ''бия'' . Лидълската струваше 230лв, Керхера около 850лв.(когато сме ги купували). Опита ми показа, че лидълската е измерима като характеристики с Керхер 4 серия(видях я в момента за 500++лв !). На кратко, ако НЕ очакваш да мие като водоструйките от автомивките-взимай я! Аз съм доволен мия си- части, джанти, сваля си калта от джипа без проблем... В заключение искам да кажа, че никаква водоструйка до 1000лв. НЕ мие като професионална. За домашно ползване лидълската е чудесна.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Тази водоструйка, където ще я пускат е съвсем нов модел F4, макарата и за маркуча е разположен напречно, за разлика от предните модели. Иначе мога да споделя мнения за този модел http://www.lidl-service.com/static/5...R_RO_BG_EL.pdf , имам го отдавна и вече му изтече гаранцията. Досега повреда само в едно О- пръстенче , там където маркучът влиза в ръкохватката. Помня стотинки беше някакви. Вадя я десетина- 15 пъти лятно време да измия колата, терасата на вилата, да изпера килимите, клетката на кучето. Върши ми добра работа, но както споменават по- горе далече е като сила от тези кюмбета по автомивките. Примерно ако нагласиш струята по- широка от петнадесетина сантиметра, няма вече тази сила на отмиване. Чел съм също коментари, че слабото и място е някаква съчма в струйника за високо налягане, се вдълбавала в пластмасовото си легло и се прецаквал струйникът. Аз рядко го ползвам ,та засега нямам този проблем. Иначе е с алуминиева помпа и може да смуче от кладенци, така съм чувал, аз не съм пробвал. Аз се връзвам към водопровода.
                                Последно редактирано от mitko 53; 02-03-18, 17:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X