Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Пояса е много Ок,ръкавиците също,имам 3 бр.Бонето не ме кефи,много тънко стои но си е ок.За каската незнам.

    Тая отрезна машина бива ли я?
    Отрезната машина няма как да се знае дали я бива, защото за първи път пускат такова. А

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Пояса е много Ок,ръкавиците също,имам 3 бр.Бонето не ме кефи,много тънко стои но си е ок.За каската незнам.

      Тая отрезна машина бива ли я?
      Аз, и да нямах, не бих си я купил. Вярно няма такава цена, но с този диск Ф180мм. и 5 см. дълбочина на среза, е някакво недоразумение. Моята е някаква италианска щаер, с диск 355мм. и реже без проблеми профили 100мм. и тръби 3 цола. Аз поне, досега не съм виждал такава с диск 180мм.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Имах желание да си купя акумулаторни винтоверт и ъглошлайф . Обаче нямах никаква представа какви са предлаганите на пазара машини . В един момент дори се бях навил да си купя и зеленчукови , все пак са ми необходими за любителски цели и не очаквам някакви кой знае какви качества за професионална употреба . ОБАЧЕ след проучване на предлагането , гаранционното обслужване и съответно гамата на предлаганите продукти , стигнах до извода че нямам никакво желание да си купя някаква безнадежно сложна за доставка и добавка на нови инструменти система . След драмите с доставката на акумулатори с по-голям капацитет на зеленчука в БГ че и дори в ДЕ , реших че няма да са те . След проучване на конкуренцията в ниският ценови клас и след тоталното ми разочарование , реших че няма да си купя мерцедес ( хилти , вюрт , де валт , метабо , бош и т.н) и като заклет фен на макита , проучих какво се предлага , прецених какви са възможните вариянти за развитие и след обстойно разглеждане на първичните ми необходимости , реших те да са моят избор . На първо време си поръчах зарядно за две батерии на 18 В (DC 18 RD) , пет батерии 18 В ( две 5 Ah и две 3 Ah и една 1,5 Ah ) , прахосмукачка DCL 182 Z, винтоверт DHP481Y1J , ударен гайковерт DTW285Z , ъглошлайф DGA 506Z , акумулаторен прожектор DML 802 и за десерт един акумулаторен пистолет за силикон DCG 180 ZX . За акумулаторният пистолет за силикон се надявам да ползвам освен за силикон и за пълнене на суджуци и наденички . Това по скоро ще бъде едно допълнително преимущество отколкото едно предварително планирано предназначение . И без това основно ползвам 310 мл опаковки силикон . Отделно че имам един ръчен пистолет за 600мл от който ще ползвам за работа тръбата . До момента съм имал само един акумулаторен винтоверт на Спарки и понеже винаги когато ми се е налагало да го ползвам имаше драми с зареждането на акумулаторите , очаквам че сега след по-големият ми набор от акумулатори да нямам проблеми . Очаквам редовно да си допълвам разновидностите на акумулаторни машини от гамата предлагана на макита . За първият етап очаквам все още само доставката на ъглошлайфа . Знам че можех да си купя и зеленчукови и да си реша проблема за момента , обаче щях да съм дал пари за нещо несигурно като доставка и като всеобхватност гама . Аз предпочитам когато има и най-малката вероятност нещо да се обърка , да търся друг вариянт . Предимството е първо ще ги ползвам за хоби нужди и после ще се наложи да се потрудят и професионално . Ако се налагаше да ги ползвам само за хоби и домашна употреба , нямаше да се навия обаче . Последните месеци доста често ми се налагат малки ремонти и ми омръзва да нося макари с кабели и удължители .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC021991230.jpg
Прегледи:1
Размер:594.6 КБ
ID:5780811
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Алекс69, много добре си направил с покупката на Макита! Това е МАРКА!

          ,,Парксайд" на ЛИДЛ имат две единствени / но много важни / преимущества - ниска цена за относително прилично качество / като за цената / и ОТЛИЧНА гаранция!
          Последният винтоверт, който купих, беше този от Коледната промоция...При пробиване на металка каса на врата на мазе, се разби лагеа и патрониика и ,,главата" с оста на патронника се изваждат от корпуса на верта...Възстановиха ми сумата пари, без абсолютно никакви проблеми!Напоследък ми направи впечатление, че качеството на инструментите на ЛИДЛ е като хазартната игра ,,тука-има, тука-нема"
          Хоби инструменти....С качество, като за хоби инструменти, но с отлични гаранционни условия, които при това се съблюдават стректно от ЛИДЛ...
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Makita си е друга бира, безсмислено е да се сравняват. Най ме кефи двойната зарядна станция. А за лидълските вертове, хората се хвърлят на каквото пуснат по филиалите, аз примерно чакам да пуснат у нас бодито на ударния, той поне се е доказал. Имам един от първите версии с Рьом патронник, за 6 години само батерията смених. Сега ще пускат новата версия на 16V http://www.lidl-service.com/cps/rde/...PABS%2016%20B3 , но нашенци не са го предвидили и с право според мене- с габарити на 18V и мощност на 12V.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
              Makita си е друга бира, безсмислено е да се сравняват. Най ме кефи двойната зарядна станция. А за лидълските вертове, хората се хвърлят на каквото пуснат по филиалите, аз примерно чакам да пуснат у нас бодито на ударния, той поне се е доказал. Имам един от първите версии с Рьом патронник, за 6 години само батерията смених. Сега ще пускат новата версия на 16V http://www.lidl-service.com/cps/rde/...PABS%2016%20B3 , но нашенци не са го предвидили и с право според мене- с габарити на 18V и мощност на 12V.
              Никога дори и не съм се опитвал да ги сравнявам . С покупката на макита не се купува само машина или инструмента , купува се и се сервиза .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                На втория опит успях да си купя гайковерт и батерия от немския Лидл.
                От няколко дена е в активна експлоатация. На тестовете се представи блестящо - развива без проблем гайки на джанти, китайския пневматичен с лидълски маркуч може точно толкова. И все пак акумулаторния е на 1/4", за което и основно ще го ползвам.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Kой точно гайковерт на Парксайд? Този хибридния ли на 12 волта или този на 220 волта си купил? Те и двата са на 1/2. На 1/4 е само импакт драйвърът на 20 волта, ако говориш за него и аз го имам, но на джанти не съм го пробвал. Иначе винтове 8Х200мм. ги завива в дърво без никакво усилие.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Имах желание да си купя акумулаторни винтоверт и ъглошлайф .
                    Колко излезе целия набор?
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Колко излезе целия набор?
                      Около 1170 е . Да не чува жена ми или по точно да не го прочете . Цената в случая не е въобще тема на дискусия поне за мен . Имал съм нужда , имал съм потребност и съм я задоволил . На висока и твърда възглавница трудно спя .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                        Kой точно гайковерт на Парксайд? Този хибридния ли на 12 волта или този на 220 волта си купил? Те и двата са на 1/2. На 1/4 е само импакт драйвърът на 20 волта, ако говориш за него и аз го имам, но на джанти не съм го пробвал. Иначе винтове 8Х200мм. ги завива в дърво без никакво усилие.
                        Има ли Парксайдски на 220в.?
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Около 1170 е . Да не чува жена ми или по точно да не го прочете . Цената в случая не е въобще тема на дискусия поне за мен . Имал съм нужда , имал съм потребност и съм я задоволил . На висока и твърда възглавница трудно спя .
                          А,цената е каквато е...На мен засега такова грозде ми е кисело...Ма като порасна или наистина ми потрябват инструменти не му мисля много.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                            Има ли Парксайдски на 220в.?
                            Да, за този става въпрос https://www.lidl.de/de/parkside-elek...450-a1/p215386 .

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Никога дори и не съм се опитвал да ги сравнявам . С покупката на макита не се купува само машина или инструмента , купува се и се сервиза .
                              Страхотен комплект си направил, мисля че ще ти служи дълго дори при професионална употреба. Честито. Аз също когато става дума за работни (а не домашни) инструменти залагам изключително на макита. Само не разбирам, ако няма идея за сравняване защо представянето е в тази тема? Инструментите Макита със сигурност имат право на собствена...
                              Последно редактирано от icerunner; 11-02-18, 17:37.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                Страхотен комплект си направил, мисля че ще ти служи дълго дори при професионална употреба. Честито. Аз също когато става дума за работни (а не домашни) инструменти залагам изключително на макита. Само не разбирам, ако няма идея за сравняване защо представянето е в тази тема? Инструментите Макита със сигурност имат прао на собствена...
                                Нямах идея за представяне , обаче понеже желанието и проучването за покупката им започна от тук , смятам че е редно да запозная какво решение съм взел . Отделно ако нямаше тази тема може би и аз щях да съм си купил Парксайд .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X