Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервно захранване (UPS) за газов котел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервно захранване (UPS) за газов котел?

    Имам нужда от съвет по описания казус. Във връзка с евентуални аварийни спирания на тока през зимния период в къща с бебе и като следствие спирането на газовия котел, съм решил да оборудвам котела с UPS.
    Според книжката на бойлера харчи 135 W.
    Ровейки по мрежата попаднах на този сайт: http://www.technogamma.org/faq/sineups.php където се образовах, че ми е нужен SineUPS + гелова батерия към него.
    Според формулата: C = t x P / 12, ако искам да осигуря работа на бойлера за 8 часа без ток ( 8х135/12=90 Ah) трябва да се снабдя с батерия 90 Аh.

    Проблема е, че не мога да намеря в мрежата подобни гелови батерии. Излизат ми като резултати разни батерийки по 7.5 Аh и пр. Не знам дали всъщност има такива големи батерии, защото 90-100 Ah си е като един акумулатор за кола?
    Та ако някой знае къде мога да намеря въпросните батерии, ще съм благодарен за инфо.

  • #2
    От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

    За постигане на по-голяма капцитет с гелови батерии може да се свържат успоредно. Про по-толемите УПС-и се свързват "на банки" - няколко успоредно свързани батерии, които след това са свързани последователно или обратното. Имай предвид че трябва да оставиш един сериозен запас от Ah тъй като не можеш да разреди батериите до край.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #3
      От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

      Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение

      Проблема е, че не мога да намеря в мрежата подобни гелови батерии. Излизат ми като резултати разни батерийки по 7.5 Аh и пр. Не знам дали всъщност има такива големи батерии, защото 90-100 Ah си е като един акумулатор за кола?
      Та ако някой знае къде мога да намеря въпросните батерии, ще съм благодарен за инфо.
      Отговорът се съдържа във въпроса ти. Не виждам защо един автомобилен акумулатор да не ти върши работа. След като искаш "гелов" защо не вземеш, примерно, един Banner AGM? Кеф ти 92, кеф ти 105 Ah.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

        Без проби няма да стане. Аз съм пробвал моя котел с 1000W UPS в момента на палене на горелките кляка и до там . Важно е не само статичната консумация на ток , а и динамичната.

        Коментар


        • #5
          От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Отговорът се съдържа във въпроса ти. Не виждам защо един автомобилен акумулатор да не ти върши работа. След като искаш "гелов" защо не вземеш, примерно, един Banner AGM? Кеф ти 92, кеф ти 105 Ah.
          Ами защото ще се ползва вътре в апартамента, а някъде прочетох че не е добре да се използват автомобилни акумулатори заради евентуални изпарения и т.н.

          Без проби няма да стане. Аз съм пробвал моя котел с 1000W UPS в момента на палене на горелките кляка и до там . Важно е не само статичната консумация на ток , а и динамичната.
          Тук ме хвърли в размисъл, по сайтовете нищо не пише за това...
          В книжката на котела пише следното:
          Nominal Power Input - 0.7A
          Installed Electric Power - 140W
          Последно редактирано от petrof; 04-02-14, 09:38.

          Коментар


          • #6
            От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
            Ами защото ще се ползва вътре в апартамента, а някъде прочетох че не е добре да се използват автомобилни акумулатори заради евентуални изпарения и т.н.
            ...
            E нали точно заради това търсиш "гелов" акумулатор. AGM е точно такъв. Не мисля, че изпарения от такъв могат да бъдат проблем.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

              Мисля, че и оптимата бяха добри.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                Мисля, че и оптимата бяха добри.
                Банер съм ги дал само като пример, защото от 5.5 години използвам такъв, монтиран вътре в купето на джипката. Иначе AGM акумулатори има от различни производители.

                Цитат от сайта на български производител, касаещ AGM акумулатори:

                • продукт свободен от поддръжка
                • липса на киселинни течове и без корозии в следствие на това
                подходящ за употреба в помещения
                • многофункционлана и гъвкава употреба (стартерни, електрическо захранване, тяга)
                • голям период на разряд и дълъг живот
                • много висока надеждност
                • лесно и безопасно пренасяне
                П.П. Въпреки солидната възраст на AGM акумулатора и това, че през последната година автомобилът е каран много малко, при последното застудяване дизелът запали много уверено, за разлика от стандартния FIAMM на ежедневното возило, който е на сходна възраст.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

                  Какъв акумулатор е необходим?

                  SineUPS работи с оловно-киселинни акумулатори с напрежение 12V. За моделите SineUPS без вградена батерия е необходимо допълнително да се свърже такава. Те биват два вида – обслужваеми и необслужваеми (капсуловани). Ако използвате устройството в домашни условия, препоръчваме да използвате капсулован акумулатор (гелов), тъй като в противен случай е възможно отделянето на взривоопасни и отровни газове от електролита на акумулатора.
                  ====================================================================================================================================================== ===============================================

                  Това е от сайта, който си посочил. Не се споменава, че геловият акумулатор не може да бъде автомобилен. А относно пробите - колегата пише за "палене на горелките", т. е. ПОВЕЧЕ от една горелка. Ако и твоят котел е с повече горелки, в което силно се съмнявам, то само тогава може да се чудиш дали ще работи нормално. Иначе смятам, че УПС с мощност + 50% над посочените 135W ще върши работа. Като най-добър вариант виждам консултацията на място при някой от дистрибуторите на марката за София - те са десетина. Даже може да отидеш на няколко места и да сравниш казаното по твоя въпрос.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

                    И някакъв практически опит по темата да споделите,че и аз съм пред тая дилема-какъв ЮПС за котел със декларирана електрическа мощност 135 вата?Теории много,интересува ме какво работи на практика?
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

                      Ето го моето решение започва трета година без проблем захранва 30 kw газов котел, със 75 А акумулатор издържа 5 часа работа на 5 радиатора и една лира (110кв.м), на 45%. Със реална синусойда.



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      08854467O8
                      LZ1YDA
                      Hundai Terracan 2.9 CRDI
                      Suzuki Samurai 1.1

                      Коментар


                      • #12
                        От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

                        Благодаря за инфото!А колко вата е машинката.Моята цел е точно,като твоята 5 радиатора с Котел 27kw.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Резервно захранване (UPS) за газов котел?

                          Оборудвах се с Български BU300.Котела работи без никаква промяна-помпата е толкова тиха,колкото и при работа от мрежата.Превключването DC AC става неусетно и наистина непрекъснато.В стартов режим не се усеща някакво претоварване или липса на мощност.Теста направих със зареден стар акумулатор 95Ач и котела работи с него непрекъснато 6ч,докато волтажа падна на 10,5.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X