Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

    Ако не ги удари силен ток-светкавица, не виждам как може да се запали. Имаме много монтирани в пластмасови корпуси. Няма проблем. Нищо не им се поврежда. Просто качеството е ниско...

    Коментар


    • #77
      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

      Само 2009 година монтирах няколко хиляди камери,има стотици повредени от експлоатация.Не съм виждал пожар от такава техника.Преди 4-5 години правихме един мониторинг център,гръм удари покрива с пряко попадение,долу беше хвърчала техника,радиостанции и други,дежурния беше жив и здрав,Бяхме заземили всичко,и въпреки това имаше доста поражения.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

        А какво ще кажете за Hikvision EXIR серията? Предстои ми да ми правят външно видеонаблюдение на къщата и ми ги предлагат.

        Коментар


        • #79
          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

          Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
          А какво ще кажете за Hikvision EXIR серията? Предстои ми да ми правят външно видеонаблюдение на къщата и ми ги предлагат.
          Всичко което не е аналогово ще ти свърши работа. Разбира се най-добрия вариант е IP.
          IP камери за външно наблюдение започват от 160 лв за 1.3 Mpx. 2Mpx е към 230 лв
          По евтиния вариант е AHD които също върши добра работа 1.3 за външен монтаж ти е към 120 лв. А 2Mpx 170 лв.

          За къща е 90% от случаите е добре да има и един PTZ, което като цяло е по-скъп, но пък замества доста други камери, защото "обхожда" зададени позиции. Можеш да даваш зум ако искаш да видиш нещо конкретно, отделно, че може и статичните камери да го насочват при събитие...

          Коментар


          • #80
            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

            Аз от хиквижън не съм доволен,единственото добро е че имат гаранция,наслагахме по едни банки в цялата страна,оказа се че всичките имат проблем със софтуера,после ги сваляхме обратно,после се оказа че при спиране на тока Poe не UP-ва ,минахме още веднъж да ги пуснем с второ захранване,но седмиците загубени,труда,кабелите и това че са платени да бачкат през PoE пък те не работеха,никой не ни плати, от вносителя пари не върнаха щото не бачкат така както трябва,затова съм ги отписъл за в бъдеще.
            Последно редактирано от Roninn; 22-07-15, 08:05.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #81
              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              За къща е 90% от случаите е добре да има и един PTZ, което като цяло е по-скъп, но пък замества доста други камери, защото "обхожда" зададени позиции. Можеш да даваш зум ако искаш да видиш нещо конкретно, отделно, че може и статичните камери да го насочват при събитие...
              Дай пример за работящ PTZ в ценови диапазон.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #82
                От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                А какво ще кажете за Hikvision EXIR серията? Предстои ми да ми правят външно видеонаблюдение на къщата и ми ги предлагат.
                Кутията ти е пълна. Изтрии си съобщенията...

                Коментар


                • #83
                  От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Дай пример за работящ PTZ в ценови диапазон.
                  1170 лв IP 1.3Mpx, 20х зоом
                  2Mpx с 20 зоом може да се намери за 1400 лв
                  AHD 1.3Mpx с 22 зум може да се намери на цената на първото IP
                  Последно редактирано от Glow; 22-07-15, 10:22.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Аз от хиквижън не съм доволен,единственото добро е че имат гаранция,наслагахме по едни банки в цялата страна,оказа се че всичките имат проблем със софтуера,после ги сваляхме обратно,после се оказа че при спиране на тока Poe не UP-ва ,минахме още веднъж да ги пуснем с второ захранване,но седмиците загубени,труда,кабелите и това че са платени да бачкат през PoE пък те не работеха,никой не ни плати, от вносителя пари не върнаха щото не бачкат така както трябва,затова съм ги отписъл за в бъдеще.
                    Какъв проблем със софтуера имат? На кое казваш PoE, point of какво? Препоръчай производител, но в диапазона на цените на HIKVision. Някакъв гръм ги беше ошашкал моите, с алармата бяха угаснали, но тръгнаха след ресет. Иначе си работят с DVR - a и след спиране на тока. HIKVision имат и софтуер под Linux, което за мен е важно. Bosh - уж марка, а само под скапаната обозена ОС работи, това ми е предостатъчно да ме вбеси.
                    Засега мисля да остана на аналогови камери, IP почват от 100 лева и то непозната за мен марка, почти двойно по-скъпи.
                    Ако ме насочите към някой, дето си хвърля старото оборудване - ще го купя.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                      PoE е захранване по LAN. Не се налага допълнителвн захранващ кабел
                      IP са двойно по-скъпи, за сметка на това са 2 но по добри (минимум) като резолюция...
                      1280x което е HDReady 1.3 Мпх е 2 пъти по-добро от 740тя tvl на D1

                      П.С. Вече аналогови нито се правят нито се внасят. Така, че има вариант да минеш и на Илиенци по-неволя. Тези по сайтовете които гледаш също не е сигурно колко са налични, или просто си стоят там, защото някои не е актуализирал...
                      Последно редактирано от Glow; 22-07-15, 14:08.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        П.С. Вече аналогови нито се правят нито се внасят.
                        Айде бе !
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • #87
                          От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                          Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                          Айде бе !
                          Свястна аналогова с диоди ти е 60-80 лв и ти дава 800TVL. AHD ти е 90 лв и ти дава HDReady 1.3Mpx 1280х720. IP камера на 1.3MPx е 120 лв... Е кои ще ти вземе аналогова?
                          Аналоговите които са останали по магазините се продават в комплекти с DVR, 4/8 камери и кабел за някакви смешни пари. При нас аналогови няма от поне година...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Аз от хиквижън не съм доволен,единственото добро е че имат гаранция,наслагахме по едни банки в цялата страна,оказа се че всичките имат проблем със софтуера,после ги сваляхме обратно,после се оказа че при спиране на тока Poe не UP-ва ,минахме още веднъж да ги пуснем с второ захранване,но седмиците загубени,труда,кабелите и това че са платени да бачкат през PoE пък те не работеха,никой не ни плати, от вносителя пари не върнаха щото не бачкат така както трябва,затова съм ги отписъл за в бъдеще.
                            Странно, ако не е тайна с какво ги 'хранехте' камерите през PoE-то? Може и на ЛС.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                              Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                              Странно, ако не е тайна с какво ги 'хранехте' камерите през PoE-то? Може и на ЛС.
                              Зависи от броя. Някои от камерите си идват с адаптори. Но не е голяма философия, като знаеш кои са ти захранващите...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Видеонаблюдение-размисли,съвети,решения?

                                PoE си правиш с единия чифт свободни жички на UTP-то, без да прекаляваш с разстоянието и стандартното адаптерче...
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X