Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обратно свързана система -Топлoфикация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обратно свързана система -Топлoфикация

    Здравейте колеги , имам следното питане има ли си някой понятие как точно минава водата през радиаторите в блока.

    Да уточня малко , вече 1 месец се боря с топлофикация Бургас да си оправят топлоподаването на парното.
    Проблема е следният два входа сме на една абонатна станция .До миналата година нашия вход не ползваше парно , а в съседният 10 апартамента от 24 и до сега не са имали проблеми.От тази година се присъединихме още 10 и проблемите почнаха.
    При входяща вода с температура 70 градуса и на изхода 40 ( това е голяма разлика според мен), в моя апартамент на 8 ми етаж ( последен етаж) температурата на водата е забележете 35 градуса.Някой ще каже така е като си на 8 ми етаж , но се оказа че проблема е в двата входа.Всеки ден идва техник до абонатната станция и само ми обяснява колко въздух има в инсталация , и все пълни нещо и се оправя за 2 часа и после пак проблем.Аз съм среден апартамент и при нашата вертикала държи въпросните 35 градуса нито повече нито по малко и няма температурни аномалии , а левите и десни вертикали ту са студени ту са топли тръбите.
    След много умуване като лице неразбиращо от тези неща стигнах до извода , че е вързана наопаки системата в абонатната станция и не наистина не можем да изкараме въздуха.

    От малкия опит който имам знам че водата трябва да влиза от долната тръба на радиатора и да излиза от горната иначе няма как да изкара въздуха( поправете ме ако греша) , а при нас е различно влиза от горната и излиза от долната и съответно радиаторите не са топли навсякъде .Има голяма разлика в температурата между входа и изхода на радиатора.

    Ако някой има някакви познания , ще се радвам да помогне , че тия от топлофикация с мъкнат все различни и проблема не се решава.
    Ford Bronco II 2.9 V6
    Уаз 469Б
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
    0899846606

  • #2
    От: Обратно свързана система -Топлпфикация

    Не си прав. влиза винаги отгоре на радиатора и излиза от долу!
    друг ви е проблема
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

    Коментар


    • #3
      От: Обратно свързана система -Топлoфикация

      Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
      Здравейте колеги ,...
      ...знам че водата трябва да влиза от долната тръба на радиатора и да излиза от горната иначе няма как да изкара въздуха( поправете ме ако греша) , а при нас е различно влиза от горната и излиза от долната и съответно радиаторите не са топли навсякъде .Има голяма разлика в температурата между входа и изхода на радиатора.
      Ако някой има някакви познания , ще се радвам да помогне , че тия от топлофикация с мъкнат все различни и проблема не се решава.
      Познания нямам, но водата трябва да влиза и излиза, както е при теб. Ако е топла на входа, колко време се охлажда в радиатора, че да излиза студена? Помпата в абонатната върти ли, в изправност ли е и изобщо има ли я?
      п.п. а топлофикация си е обратна и в София.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Обратно свързана система -Топлпфикация

        Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
        Не си прав. влиза винаги отгоре на радиатора и излиза от долу!
        друг ви е проблема
        Абсолютно е прав колегата: отгоре в радиаторите ( в бойлерите - също ) влиза горещата вода, преминавайки през самия радиатор ( бойлер ) отдава част от топлината си на радиатора ( той от своя страна на въздуха в стаята ), на края излиза отдолу съответно с по-ниска t.
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Обратно свързана система -Топлoфикация

          Може и аз да съм в заблуждение , но явно има проблем.Помпата уж върти дори е сложиха на максимални обороти пак така.Както казах няма логика при нас да е 35 градуса водата , а на изхода в абонатната 38-40 градуса.Сега като се замисля май сте прави , че трябва да е отгоре и се сетих друг вариант как да изкараме въздуха , но трябва да източим отново системата и да я напълним по обратния ред.
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар


          • #6
            От: Обратно свързана система -Топлoфикация

            За да изкарате въздуха си сложете обезвъздушители. Може някое малко кранче да е или пък автоматичен вентил. Автоматичните са хубави, но идва време в което започват да пускат и вода.
            Проблема е въздух в системата, а след като сте на последния етаж, всичкия въздух отива нагоре и е при вас.

            Коментар


            • #7
              От: Обратно свързана система -Топлoфикация

              Напълно нормално е на изхода на абонатната градусите да са 40С, а при Вас да са 35... Вие сте най-отдалечени от абонатната и до вас има най-много загуби...
              Абонатната представлява водо-воден топлообменник.
              Щом на изхода и температурата е 40С, то на 'входа' на блока температурата най-вероятно е под 45-50С (потоците са насрещни, и изходящата температура на абонатната ще е по-ниска от изходящата към парното на блока)...
              Въздуха обикновено се източва от абонатната - там има допълнителен кран, към тръба, върната от най-високата точка на блока.
              Според мен просто абонатната Ви няма достатъчен дебит на топлоносител или достатъчен капацитет - нова ли е?
              Може да пробвате да увеличите потока на топлоносителя (кръга от топлофикация ) и така да увеличите изходящата температура на абонатната...
              Това малко ще увеличи загубите (т.е. общо ще се плаща повече, заради повишените загуби из сградната инсталация), но пък най-вероятно ще подобри нещата при Вас.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                Така става със система, на която се удължат просто щранговете, не й стига циркулация. И като се добави стара система, която първо е работила, а после много време не е, на места има такива гъби от ръжда, че си е очаквано да има проблеми.

                Коментар


                • #9
                  От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                  Обезвъздушаване определено не се прави с източване и пълнене наново по обратния път, ама хич.
                  Отворете си всички , наистина всички, и ползващи , и неползващи парно, крановете на радиаторите до край, напълнете системата до към 3 атм. и всеки да си обезвъздуши радиаторите или да мине техник да го направи, всички радиатори в блока.
                  Тогава би трябвало да тръгне. А така - някой ползва , някой не ползва - въздухът стои в системата, заради спрени радиатори и нямате топло.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                    Проблема на обезвъздушаването на радиаторите е че не всички имат обезвъздушители , тъй като са със стари радиатори.При мен на последния етаж съм монтирал винтили навсякъде , но въздух не излиза а само вода.И се получава така , че по вертикалите на средните апартаменти няма промяна в температурата и все 35 си стои и явно циркулацията е слаба.При другите въздуха си ходи из тръбите и не може да го изкараме и постоянно се променя температурата.
                    И тъй като ние сме към топлофикация а не към топлинен счетоводител и плащаме на кубик стая крановете на радиаторите са отворени системата се пълни до 3 атм.Но въпреки всичко греда.

                    Проблема е явно в циркулацията , нещо е слаба.

                    Колкото до абонатната , може да се каже , че е от новите .Имам някакви съмнения , че не ни подават достатъчно топла вода , но не мога да го докажа още.На тяхния уред излиза , че при нас влиза 70 градуса.Сега чакам един приятел да даде някакъв лазерен термометър който може да измери и тяхната м.....ка ако ги хвана в лъжа.

                    Благодаря на всички отзовали се с мнение дадохте ми материал за размисъл.
                    Ford Bronco II 2.9 V6
                    Уаз 469Б
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                    0899846606

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                      Започвайте с жалбите до КЗП, метрологията, с копия до топлофикация и най-важното - спрете да плащате, като ги информирате с писмо с обратна разписка. Ще се наложи да ви оправят абонатната, явно е малка .
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                        На колко години е инсталацията?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                          Е тука ме хвана неподготвен.Нямам и на идея на колко години е инсталацията има няма 30 години.

                          Това за жалбите и аз го мислих и вероятно ще го направя , ако тази седмица вече не решат проблема .
                          Ford Bronco II 2.9 V6
                          Уаз 469Б
                          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                          0899846606

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                            Само въздух в системата ви е проблема и нищо друго.Щом сте с новите абонатни при тем на вход 70гр. при вас/ако разбирасе е уплътнено и изолирано /трябва да е 22–24 гр.Намерете грамотен човек да ви обезвъздуши системата.Успех!
                            0888 50 13 35

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обратно свързана система -Топлoфикация

                              Първоначално публикуван от ilko_o Преглед на мнение
                              Е тука ме хвана неподготвен.Нямам и на идея на колко години е инсталацията има няма 30 години.

                              Това за жалбите и аз го мислих и вероятно ще го направя , ако тази седмица вече не решат проблема .
                              Няма начин рециркулацията да не е тотално запушена. Особено както не е ползвана.
                              При мен за 17г. в тръбите,дето смених, трудно влизаше клечка за зъби.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X