Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви видове циркулярни дискове има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви видове циркулярни дискове има?

    Въпроса е предимно в насоки: кои профили на зъби в какви случаи се препоръчват? Какъв диск да ползваме за различна по твърдост дървесина и за какъв обем работа? Ако може съвети тип "направи си сам" за заточване без специални умения и инструменти. За какво да внимаваме предимно при работа: пукнатини, счупени зъби, изкривени и т.н. и до каква степен са възможни компромиси? Отзиви за предлаганото на пазара...
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Какви видове циркулярни дискове има?

    обичайно на диска пише за какво е
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Какви видове циркулярни дискове има?

      Имам дълбоки съмнения в тази статия. Никога не съм виждал, а не съм чувал такъв срез на ПДЧ с циркуляр без подрезвач. Вероятно е снимано от "правилната" страна.

      За самите дискове: като се опитах си отговоря на въпросите преди няколко години се оказа, че темата е доста обширна. Има ужасно много променливи в задачата. Има дискове с твърдосплавни пластини и без, като последните не знам за какво се използват. Самите твърдосплавни пластини могат да атакуват материала под различен ъгъл и могат да са с различна форма и дебелина. Отделно броя зъби. Като следствие има дискове за меки и твърди дървесини, за ПДЧ, за МДФ и за цветни метали и пластмаси. Отделно дисковете за твърди дървесини могат да бъдат за напречни и надлъжни срезове. Отделно могат да бъдат за фин и груб срез. Т.е. това си е цяла наука и не може да се прочете на 1-2-5 или 10 страници. Доколкото знам, не могат да се точат в домашни условия, а трябва специализирана машина.

      Когато ми потрябва диск - купувам си го от Англия. Тук цените са с драстична разлика.

      Коментар


      • #4
        От: Какви видове циркулярни дискове има?

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Доколкото знам, не могат да се точат в домашни условия, а трябва специализирана машина.
        Ако е без твърдосплавни зъби няма никакъв проблем да си го наточиш в домашни условия.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Какви видове циркулярни дискове има?

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Имам дълбоки съмнения в тази статия. Никога не съм виждал, а не съм чувал такъв срез на ПДЧ с циркуляр без подрезвач. Вероятно е снимано от "правилната" страна.

          За самите дискове: като се опитах си отговоря на въпросите преди няколко години се оказа, че темата е доста обширна. Има ужасно много променливи в задачата. Има дискове с твърдосплавни пластини и без, като последните не знам за какво се използват. Самите твърдосплавни пластини могат да атакуват материала под различен ъгъл и могат да са с различна форма и дебелина. Отделно броя зъби. Като следствие има дискове за меки и твърди дървесини, за ПДЧ, за МДФ и за цветни метали и пластмаси. Отделно дисковете за твърди дървесини могат да бъдат за напречни и надлъжни срезове. Отделно могат да бъдат за фин и груб срез. Т.е. това си е цяла наука и не може да се прочете на 1-2-5 или 10 страници. Доколкото знам, не могат да се точат в домашни условия, а трябва специализирана машина.

          Когато ми потрябва диск - купувам си го от Англия. Тук цените са с драстична разлика.
          Може ли малко повече информация, че купуваме средно 2 комплекта(основен и подрезвач) на месец. Взимам ги най-често от КАМЕ за около 200лв к-та.

          Коментар


          • #6
            От: Какви видове циркулярни дискове има?

            Аз се опитвам да продавам такива неща,но все още се уча ,иначе мога да ти дам информация за цени ,предлагане на пазара ,различни видове и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: Какви видове циркулярни дискове има?

              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
              Може ли малко повече информация, че купуваме средно 2 комплекта(основен и подрезвач) на месец. Взимам ги най-често от КАМЕ за около 200лв к-та.
              Ааа, вие сте профита, а аз съм аматьорче. Нямам представа дали има добри оферти и за вас.
              Аз процедирам така: търся си конкретен вид диск в trend uk. После по модел си го търся в амазон или ebay uk. Алтернативно се търси в screwfix. Последно си взех един диск 216/30 за алуминий за 19 паунда. В киров ми искаха 110 лева за такъв. После с някоя от куриерските фирми диска идва за 10-на дена до България.

              Коментар


              • #8
                От: Какви видове циркулярни дискове има?

                Към колегата пуснал темата. В лесотехническия университет има цели две дисциплини. Една ра е "дървообработващи машини" а другата която доста подробно изучава дисковете е "рязане на дървесината" в нея се изучават видовете дискове, видовете зъби и кой за какво е и как се заточва. Това не ти го пиша с цел да се запишеш там да учиш, а да потърсиш в нета учебници и материали свързани с тази дисциплина, защото наистина не става да се обясни с 2-5-10 страници във форума. Има схеми, таблици и куп други неща свързани със заточването. Но заточване в домашни условия и после точен и чист ряз е почти невъзможно. Ако не ти е много спешно мога да погледна тез дни какви учебни материали са ми останали. Поздрави.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Какви видове циркулярни дискове има?

                  В крайна сметка вкъщи няма да го хабиш много ,така че ти предлагам да се занесе и наточи на машина ,освен ако не ти трябва за рязане с пендел на дърва за огрев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви видове циркулярни дискове има?

                    Тая тема не се е развила, но все пак ако някой иска да каже нещо ...дето се вика принципно за избора на диск. Аз исках да си купя ръчен циркуляр и си купих тук от форума импулсивно...е нормално от къде да знам, че има доста "стандарти" особено в дисковете Така, че попаднах на машина която от тук диск за нея не можеш намери Всичко трябва да се знае като се купува такава машина! Тъкмо поръчах един от Англия и после се зачетох , брой зъби,профили и тем подобни...а не ми трябват някои супер специфични Четене му е майката
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви видове циркулярни дискове има?

                      И какъв е този диск, който не може да се намери тук, и аз имах подобен проблем, но с повече търсене намерих. После се оказа, че оста на машината е счупена и сега се боря с нея . Заради една импулсивна покупка похабих време и средства, като за нова машина .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви видове циркулярни дискове има?

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        И какъв е този диск, който не може да се намери тук, и аз имах подобен проблем, но с повече търсене намерих. После се оказа, че оста на машината е счупена и сега се боря с нея . Заради една импулсивна покупка похабих време и средства, като за нова машина .
                        Размери 140 външен 12,7 вътрешен диаметър. Размера за Black and Decker.Поръчах от "острова".
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви видове циркулярни дискове има?

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Тая тема не се е развила, но все пак ако някой иска да каже нещо ...дето се вика принципно за избора на диск. Аз исках да си купя ръчен циркуляр и си купих тук от форума импулсивно...е нормално от къде да знам, че има доста "стандарти" особено в дисковете Така, че попаднах на машина която от тук диск за нея не можеш намери Всичко трябва да се знае като се купува такава машина! Тъкмо поръчах един от Англия и после се зачетох , брой зъби,профили и тем подобни...а не ми трябват някои супер специфични Четене му е майката
                          Има преходни втулки , така , че да стават всякакви дискове , някои от дисковете се продават комплект с тези втулки , и стават на всички модели машини. Трябва да видя какво ми е останало и не го ползвам , ако имам нещо с тези размери ще ти го подаря.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви видове циркулярни дискове има?

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            Има преходни втулки , така , че да стават всякакви дискове , някои от дисковете се продават комплект с тези втулки , и стават на всички модели машини. Трябва да видя какво ми е останало и не го ползвам , ако имам нещо с тези размери ще ти го подаря.
                            Точно тази втулка не можаха да ми намерят Сега говоря за дилър на Бош ,Метабо, Макита и тем подобни Сигурно може да се изработи ,но тогава падам на външен диаметър 130 ...защото няма 140 , а от 130 скача на 150
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви видове циркулярни дискове има?

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              ...12,7 вътрешен диаметър...
                              Ти ме шашкаш с този присъединителен диаметър. Това е някакъв незнаен стандарт, с който ще видиш голям зор - кофти. Масовите размери са 22 мм (това е "български" и европейски) и точно цол - 25,4 мм (това е за страните придържащи се към имперската с/ма), чести са и за 30 мм. За между тези размери, втулките не са проблем, има ги навсякъде. Даже дисковете за цол, директно си се продават с втулка за по с/мата SI. Външният диаметър не е "закован", той се ограничава от допустимата ъглова скорост на диска и размера на предпазния кожух на машината. Масово дисковете са за мах 80м/сек (винаги е обозначено) периферна скорост, оборотите на машината трябва да ги има на нейната табела. При теб - с този малък диаметър - всъщност не става въпрос за втулки. Не съм сигурен, но е възможно това да е стандартния диаметър на валовете на машините, ако е така, може да ползваш стабилизиращите шайби от циркуляр, или флекс (продават се навсякъде). В противен случай - втулки на стругар. Инак за самите дискове - като непрофвсионалист - няма да ти се наложи да навлизаш в подробностите засегнати погоре в темата. Гледай да си намираш максимално ситнозъби дискове, като тези с твърдосплавни ("видиеви") са практически универсални (до меки цветни метали). Друго, което е добре да има, са радиални прорези против разширение при загряване. Всъщност, как точно се монтира диска на твоята машина?

                              ПП
                              Ми ей сега ще ида да мерна валовете на машините бе!
                              Последно редактирано от davc; 09-02-16, 18:10.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X