Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

    Правя ремонт в кухнята, сменихме вратата, така са нещата, че гипскартона излиза малко извън касата на врата - купих супер хипер мега ултра дупер ПВЦ "Г" образен профил, бял, става идеално, все едно е част от касата на вратата - въпроса е с какво да го лепна към гипскартона? Размерите на профила са 3 х 3 см.
    С обикновен санитарен силикон ще стане ли добре (защото имам), или трябва някакво специално монтажно лепило?

    Профила е ето такъв, само че ПВЦ бял:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:profil_alum._g-obrazen_25250.90m.jpg
Прегледи:1
Размер:21.3 КБ
ID:6035882

    Сравнително спешно, довечера трябва да го лепна, а бях забравил за това
    Последно редактирано от HD; 04-12-13, 14:48.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

  • #2
    От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

    Той отговора се съдържа във въпроса ти-санитарен силикон или монтажно лепило.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

      Акрилен, щото вероятно ще боядисваш?
      Може и с гипсово лепило от вътре да наплескаш.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

        За много неща използвам силикона.Питай в магазина ,там ще ти кажат кой е най-удачен.Може и с монтажно лепило.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

        Коментар


        • #5
          От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

          Монтажно лепило и/или акрилен силикон.
          Не ги питай много в магазина,ще разберат, че се чудиш кво да вземеш и ще ти пробутат най-скъпия
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

            Не не, няма да боядисвам върху профила, поне докато не пожълтее
            Т.е. силикона или монтажното лепило или каквото е там ще е под профила и няма да се вижда. Предполагам силикона (санитарен) ще ми свърши работа, може да пробвам с него, така и така имам останал, да го доизползвам тъкмо.
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #7
              От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

              Ми що я пускаш тогава темата тогава?
              Ти може и книжно лепило да имаш останало?И цимент или брашно за тапети?
              Мисля че пускаш темата щото не знаеш?
              Ама ти тъй като знаеш,действай!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                ПВЦ се лепи само и единствено с циклохексан и базираните на него лепила. Никакви силикони, топли лепила, монтажни лепила и там подобни рекламирани и препоръчвани не вържат работа. Т.е. те ще направят всичко друго, но няма да "залепнат" за ПВЦ-то, докато циклохексан-ово базираните лепила разтварят леко повърхностния слой на ПВЦ-то и след изсъхване се получава здрава механична връзка, т.е. залепване, което липсва при всички останали "лепила" препоръчани до тук.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #9
                  От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  Ми що я пускаш тогава темата тогава?
                  Ти може и книжно лепило да имаш останало?И цимент или брашно за тапети?
                  Мисля че пускаш темата щото не знаеш?
                  Ама ти тъй като знаеш,действай!
                  Извинявам се, ако съм останал неразбран - пуснах темата, защото мислех да го лепна със силикон, и се питах ще стане ли достатъчно здраво и правилно ли е ...


                  Както и да е, сега видях, че силикона ми се е втвърдил и не става (как звучи само), така че отивам да купя или нов силикон или монтажно лепило ...
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                    Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                    Извинявам се, ако съм останал неразбран - пуснах темата, защото мислех да го лепна със силикон, и се питах ще стане ли достатъчно здраво и правилно ли е ...


                    Както и да е, сега видях, че силикона ми се е втвърдил и не става (как звучи само), така че отивам да купя или нов силикон или монтажно лепило ...
                    Точно това ти хортувам!
                    Силикона е за друго!
                    Монтажно лепило ти трябва!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      ПВЦ се лепи само и единствено с циклохексан и базираните на него лепила. Никакви силикони, топли лепила, монтажни лепила и там подобни рекламирани и препоръчвани не вържат работа. Т.е. те ще направят всичко друго, но няма да "залепнат" за ПВЦ-то, докато циклохексан-ово базираните лепила разтварят леко повърхностния слой на ПВЦ-то и след изсъхване се получава здрава механична връзка, т.е. залепване, което липсва при всички останали "лепила" препоръчани до тук.
                      Перваза трябва да се закрепи, а не да тегли с него рейс. Все пак някога ще трябва и да се сваля. Монтажното лепило би му свършило превъзходна работа. Иначе съм съгласен с теб.
                      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                        На тубите с монтажни лепила е написано какво може и какво не може да залепи.
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                          Лепи смело със санитарен силикон.Къщата ми е такава,че почти целия етаж е без врати.Ъглите съм ги защитил точно с такива профили, жена ми като влачи прахосмукачката от стая в стая да не се захабяват от кабела.Вече трета година не са мръднали.
                          0884 987 137
                          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                            Полеуретановите монтажни лепила са доста универсални. Има хубави такива на sika (sikaflex).
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепене на ПВЦ профил върху гипскартон - с какво?

                              От най-близкото квартално магазинче купих санитарен бял силикон, понеже нямаше подходящо монтажно лепило - като цяло стана доста добре, маааалко само в едното ъгълче не е дозалепнало и стърчи около 1 мм, но довечера може да му цръкна още малко силикон и да го притисна с някоя летва насрещно. Тия дни като приключа с ремонтите или ми остане малко време ще щракна да видите как стана, изглежда все едно е част от касата на вратата
                              Ако случайно след време някъде се е отлепило, или пък щерката (на 2 години) му въздейства по чисто механичен начин - ще ползвам монтажно лепило, ясно е, че с него ще стане по-здраво.
                              Между другото, имам един ръб в коридора (коридора е Г образен) също смятам да лепна такъв профил, или пък метален, ще видим, но за там ще ползвам монтажно или някакво спецзиализирано лепило, че там е много уазвимо мястото (малката ще го изчопли)
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X