Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с кухненски плот - моля за помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с кухненски плот - моля за помощ

    Проблема по същество - преди време използвах 3 см. гланциран плот от дървесни частици с термо и химически устойчив ламинат. От този плот ми останаха подходящи парчета и направих от тях два рафта в кухнята. Имах неблагоразумието обаче да не отлепя защитното найлоново покритие. Така плотовете престояха около година / за което се чувствам много виновен/. Днес се опитвам да отлепя найлона.......макар и трудно се отлепя......обаче отдолу остава един гаден слой с рекламните надписи на фирмата производител. Голямо търкане падна......с препарат за почистване на прозорци с алкохол, с кориселин, с разредител за блажна боя АМВ........иииииии като изсъхне отдолу остава и се вижда предполагам изсъхналото лепило на найлона!!!!
    Моля, дайте ми съвет, с какво друго мога да почистя въпросната гадост, защото началничката ще ми отреже всички глави / отдавна ми пили на главата, но аз се правех на разсеян и сега разбирам колко е била права......./
    Бирата от мен.........
    LZ3YG

  • #2
    От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

    Пробвай с Кислол.
    Обаче преди това провери на някое невидимо място да не се окаже много агресивен.

    Миналата година след като една фуга за плочки не искаше да се изтрие от плочките и бях взел къртача да ги махам (вече бях пробвал всички препарати в търговската мрежа от скъпи, по-скъпи), майстора се сети за най-евтиния препарат - Кислол за 80 стотинки. Всичко махна както трябва. Та от тогава имам едно на ум между скъпи/евтини препарати.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

      Благодаря Радо, хуквам към магазина.....за бирата знаеш......
      LZ3YG

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

        Кислола е добра идея,въпреки че е за керамика и мозайка.Ако не се получи-препарат за махане на стари лепенки от дограма.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

          Преди това измий плота,да не се окаже,че си го мил с белина или с др. препарат с който реагира,да не стане после мамата си...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

            На Wuerth има спрей за премахване на остатъци от етикети по стоките - ползвам го и е много ефективен.
            Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
            Бахти, как се изказах...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

              Ходих до магазина и купих кислол, но с него не се получава......купих и един друг препарат на meglio/ само да не прозвучи като реклама /,препоръча ми го една продавачка - имам успех с него, но няма да стане с един път........продължавам да търкам яко и да приемам съвети......
              LZ3YG

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                Пробвай Вюрт-а. Само с него премахнах засъхнали остатъци от лепило от рекламни лепенки на лаптоп. Скъп е /сравнително/.
                Ако има някъде пластмаса не пръскай обилно - доста агресивен е.
                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                Бахти, как се изказах...

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                  Благодаря Митак, нямам подходящ магазин на близо и с гореописаният препарат за сега се получава.....значи обработвам търкам яко и след това с кориселина....едната плоскост почти я изчистих......Пишат на рекламата на тези плотове,че са химически и термично устойчиви и сега ако не ги прецакам нещо, значи е вярно написаното.
                  Пък и отпуската трябва да се оползотворява практично........иначе шефката ще ми намери друга работа
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                    Пробвай механично с ония ножове дето махат винетки и после каквото е останало с органичен разтворител-коресилина мамата си трака!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                      Що не вземеш да го пастираш пустия плот - с паста и полирмашина по-зле няма да стане. Освен ако на началника не му хареса резултата и да се наложи да пастираш и останалата част от кухнята..
                      Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                        Има финни абразивни препарати.Според мен обаче първо пробваш на някое малко и скрито в ъгъл място или на най-отдалеченото към стената място какъв е резултата и тогава ако е добър прилагаш на целият плот.Препарата е астониш паста: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:astonish pasta.jpg
Прегледи:1
Размер:7.3 КБ
ID:5543241 Търкай там където са буквите, но в началото си избери малка площ, да не би да се промени цвета на плота.Има го по магазините за битова употреба и перилни препарати.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                          Пробвай с бензин, кислола е разредена солна киселина, която разяжда цимента, за това е махнала фугите .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                            Изопропилов спирт. Има го по магазините за лабораторна стъклария и химикали.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с кухненски плот - моля за помощ

                              ако остава лепило отдолу и лепне, но не се маха - опитай с WD40, колкото и странно да ти се струва

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X