Обява

Свий
Няма добавени обяви.

подмяна на водомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • подмяна на водомер

    Здравейте,
    Моля запознатите да споделят или да дадат линк с инфо по следния въпрос:
    Идва днес инкасаторката от ВиК да отчита водомера (апартаментния) и казва, че бил стар и да се смени, като новия и монтажа е за моя сметка. Имали 10г гаранция и след това трябвало да се сменят. Нещо не вдявам...Не са ли като ЕРП тата, като не им харесват, да си ги сменят за тяхна сметка.

  • #2
    От: подмяна на водомер

    Не са.
    ВодомеТЪра си е твой.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: подмяна на водомер

      Точно така, сменят се... Всъщност можеш да минеш метрология, но не си заслужава цирка - демонтаж в присъствието (или поне с договорка) на ВИК, носене на водомера до Метрологията, плащане на едни двадесеттина лева за проверка, чакане доста време (мисля поне седмица), връщане на водомера с пломбиране (отново в присъствието или поне с договорка с ВИК)...
      Затова никога не съм си играл с такива циркове.
      Направо смяна с нов и толкова...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: подмяна на водомер

        Проверката и заверката са 20тина лева.
        Новия е 30тина.

        Коментар


        • #5
          От: подмяна на водомер

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Проверката и заверката са 20тина лева.
          Новия е 30тина.
          Тва ако кажат че става.

          Практиката показва че ти зимат парите и ти казват да си купиш нов
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: подмяна на водомер

            Аз съм в къща и смениха ми водомера за тяхна сметка
            Three witches watch three Swatch watches.
            Which witch watch which Swatch watch?

            Коментар


            • #7
              От: подмяна на водомер

              Сергей пише, че са го сменили за тяхна сметка, преди него други колеги споделят, че се сменя за моя сметка. От различните ВиК дружества ли зависи, има ли общ регламент?

              Коментар


              • #8
                От: подмяна на водомер

                В апартамент общия е техен, този в банята ти е твой.
                Сергей е в къща и има само „общ“ на улицата
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: подмяна на водомер

                  Аз пък винаги като съм носил на проверка излизат годни. Монтажът и демонтажът нямат нищо общо с водоснабдителите, просто като си сложиш нов/проверен трябва да им се обадиш, иначе като няма пломба ще те таксуват на база.

                  Коментар


                  • #10
                    От: подмяна на водомер

                    "който има претенция към точност на уред - заплаща проверката му"

                    едни такива текстчета има.....
                    а и е супер трудно да напълним 10л. и да видим дали отчита 10л.
                    Последно редактирано от DBRS; 18-11-13, 13:39.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #11
                      От: подмяна на водомер

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      В апартамент общия е техен, този в банята ти е твой.
                      Сергей е в къща и има само „общ“ на улицата
                      Не, Сергей няма "общ" на улицата, водомера му е в двора, и не само водомера, смениха и тръба от улицата до водомера
                      Three witches watch three Swatch watches.
                      Which witch watch which Swatch watch?

                      Коментар


                      • #12
                        От: подмяна на водомер

                        Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                        Не, Сергей няма "общ" на улицата, водомера му е в двора, и не само водомера, смениха и тръба от улицата до водомера
                        Е да де , къщата е един парцел и водомера се води главен/общ/,ако искаш можеш да наслагаш на всички чешми в къщътата но вече са за твоя сметка. Жилищният блок е един парцел и главен/общ/ се води този който е в мазите непосредствено след главното захранване, всички останали по апартаментите са второстепени и са собственост на собственика.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: подмяна на водомер

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          а и е супер трудно да напълним 10л. и да видим дали отчита 10л.
                          Към нещата, от които не разбираш, се прибави и метрологията.

                          Коментар


                          • #14
                            От: подмяна на водомер

                            И при мен смениха тръбата и водомера за тяхна сметка (бях купил нов водомер купен 04.2013г.,някой ако има нужда да свирка).
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #15
                              От: подмяна на водомер

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Към нещата, от които не разбираш, се прибави и метрологията.
                              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                              И при мен смениха тръбата и водомера за тяхна сметка (бях купил нов водомер купен 04.2013г.,някой ако има нужда да свирка).
                              Ясене? да не стане като с турбото
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X