Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подобря топлоотдаването на тръба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    Търсете тия дето правят мизериите, а не се опитвайте да се надцаквате един друг.
    Няма какво да ги търсиш - те са известни. И ако на тебе ти се струва безумие, то на топлинните счетоводители всичко им е в реда на нещата. Това им е начинът, да плащаш като за топлинно счетоводство, а да те гърбят като за отопляема кубатура. Дали ще е през стълбището, лирата в банята, сградната топлина или по друга "схема" - все намират начин как да разпределят 70-90% от енергията пропорционално, а не по топломери. Ако пък случайно не успеят - топлата вода ти я продават на цена като за прегрята пара (питайте Пенчо).

    Прочее, няма никакъв смисъл това с топлоотдаването на лирата в банята, освен ако банята ти е реално студена. Ни ще си стоплиш апартамента, ни сметката ще намалиш. Нищо.

    За сметка на това, каквато и "топлоотдаваща" технология да сътвориш, това ще е допълнително място за събиране на прах и паяжини.

    Коментар


    • #17
      От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

      Ясене, пак ме вкара в размисъл кой краде... Аха , да - тези са основните виновници, това си го знаем. Но не съм съгласен, че не топли - спалнята ми е до банята и значително се променя ситуацията, когато работи въпросната "лира" - просто тръбите са по-дебели (около 4-5 см в диаметър) и отдават топлина, но не 2KW. Просто въпросната стена е в контакт със северна външна стена (тя е с вътрешна изолация, но термо моста си остава). И да, банята е адски студена, пак заради изложението.
      Александър

      Коментар


      • #18
        От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

        Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
        Колега, това тръби от парно ли са? Вода минава предполагам, ако е така аз бих ги затворил в нещо като канал и в началото и края по една решетка. Взимаш едно вентилаторче от компютърно захранване и го слагаш да ти циркулира въздуха през този канал.
        И аз бих заложил на този вариант,мисля че е най удачен.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #19
          От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

          Капачки от буркани ,през 1 пръст ,леко наклонени напред с периферията нагоре ,но си става чист радиатор и е незаконно.

          Коментар


          • #20
            От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            Капачки от буркани ,през 1 пръст ,леко наклонени напред с периферията нагоре ,но си става чист радиатор и е незаконно.
            Така както я ценообразуват, лирата си е радиатор и няма как да стане по-радиатор, та да е незаконно.

            Коментар


            • #21
              От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

              Според мен най евтиния и добър вариант е с капачките за буркани понеже те са алуминиеви и бързо топло отдават. Идеята е да се увеличи отдаващата повърхнина. По нагоре колега е скицирал серпентинен радиатор но от метал, същото се получава като прережеш капачката до половина изрежеш вътрешен отвор с диаметър на тръбата и после се разчекват двата края.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #22
                От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Така както я ценообразуват, лирата си е радиатор и няма как да стане по-радиатор, та да е незаконно.
                За законно - не знам, ама ако и на долните етажи накичат капачки,дали до последния ще стигне нещо?

                Коментар


                • #23
                  От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  За законно - не знам, ама ако и на долните етажи накичат капачки,дали до последния ще стигне нещо?
                  Ще стигне-дебелата сметка... .
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                    Дебелата сметка не ти мърда по никой начин.

                    Иначе лирата по ред причини се захранва мощно и едни капачки няма да я уплашат.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Дебелата сметка не ти мърда по никой начин.

                      Иначе лирата по ред причини се захранва мощно и едни капачки няма да я уплашат.

                      Гледам,гледам и лира в темата не виждам. А само тръби за между комшии.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Гледам,гледам и лира в темата не виждам. А само тръби за между комшии.
                        Над цол и четвърт се води щранг-лира
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                          Да де, ама в темата става дума за вертикален щранг в баня - това са едни тръби 1/2 или 3/4 цол.

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          тръби като тръби - ако искаш ги наречи вертикални щрангове - една, по която минава топлоносителя и една, по която се връща. Минават и заминават, а аз плащам 100 лв. на месец за тях през отполителния сезон, защото така са решили от топлото по някаква си формула, ако я изровя ще я пратя да си каже мнението някой по-запознат.
                          ...
                          Странно! Сега си прегледах финалната сметка за миналия отоплителен сезон. За щранга в банята съм платил около 64 лева (634 квтч по около 0.10 лв) за целия сезон: 01.05.2012 - 30.04.2013
                          100 лева на месец ми се вижда безумие.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Да де, ама в темата става дума за вертикален щранг в баня - това са едни тръби 1/2 или 3/4 цол.


                            Странно! Сега си прегледах финалната сметка за миналия отоплителен сезон. За щранга в банята съм платил около 64 лева (634 квтч по около 0.10 лв) за целия сезон: 01.05.2012 - 30.04.2013
                            100 лева на месец ми се вижда безумие.
                            В зависимост от височината на сградата, щранговете може и 2'' да са.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              ... 100 лева на месец ми се вижда безумие.
                              Що да е безумие?!? Отде да знаеш колко са тарикатите на тази абонатна станция, които се водят, че са с изключени радиатори, пък използват алтернативни методи на извличане на топлина от тръбите, които минават през жилищата им?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да подобря топлоотдаването на тръба?

                                При нас тези щрангове бяха ф60...
                                Но жегата в банята бе голяма и без всякакви фантасмагории...
                                Поне докато съседа на първия етаж реши да не сменя скъсана тръба, защото скоро си бил ремонтирал банята и не му се ремонтирало пак
                                Добре, че се оттървах вече от тези 'кооперативни' истории...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X