Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хидрофор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за хидрофор

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=124789 Ето моите експерименти със и без балон в последния клип !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за хидрофор

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=124789 Ето моите експерименти със и без балон в последния клип !
      Аз твоята тема я знам,ама ми е интересна на Таргата въздушната възглавница!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за хидрофор

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        А какво пречи да е само въздушна възглавница?
        Нищо не пречи - на всички кораби на които съм бил хидрофорите са така направени.

        .. Ааа забравих да кажа че си имат и нивомерно стъкло за да се следи колко въздух има. Естествено има и 4 механик който да гледа това нивомерно стъкло и да пълни въздух при нужда.....
        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за хидрофор

          Взема се тръба метална примерно един цол с дължина метър ,може и повече ,затапва се отгоре а долния край се включва в системата и това е...колко по дълга тръба ,толкова по голям обем за свиване !Не е желателно да е по широка тръбата понеже налягането за свиването трябва да става с по-високо !Примера е когато вземеш празна спринцовка ,дебела и тънка,затапваш я с пръст и натискаш буталото...на по-тънката усилието върху буталото е по-малко за да свие обема вътре !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за хидрофор

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Взема се тръба метална примерно един цол с дължина метър ,може и повече ,затапва се отгоре а долния край се включва в системата и това е...колко по дълга тръба ,толкова по голям обем за свиване !Не е желателно да е по широка тръбата понеже налягането за свиването трябва да става с по-високо !Примера е когато вземеш празна спринцовка ,дебела и тънка,затапваш я с пръст и натискаш буталото...на по-тънката усилието върху буталото е по-малко за да свие обема вътре !
            Добро утро. Мисля, че ако тръбата е дълга и тясна, налягането ще се променя бързо и помпата ще включва по-често. Иначе точно това ми е идеята.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за хидрофор

              Добър вечер,особенно смятам че пък ако тръбата е дълга ще е още по-добре и ще включва и изключва по рядко,ако тръбата ти е по-широка,площа на челото което в случая е повърхноста на водата в тръбата става по голямо и тогава усилието на квадратен сантиметър се увеличава ....тоест натиска за свиването ще става с по голямо налягане макар и вече да не съм сигурен в ръсажденията си понеже примера със спринцовката челото на буталото е константа а при водата не е ....а и налягане ,скачени съдове теорията отиде коня в ряката.....!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за хидрофор

                Малко ги омота работите. Гледа се колко см3 е входящата тръба. Площта на казана е без значение.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за хидрофор

                  Площа на водната повърхност е важна а не на казана,изобщо не съм омотал нищо,просто не съм сигурен без да съм го пробвал и затова не споря.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за хидрофор

                    Важна е само площта на входящата тръба и височината на водния стълб над сечението на тръбата. Това е ако няма тапа отгоре. Да приемем, че площта на тръбата е примерно 1 кв. см., а тръбата над нея е пълна с вода 1 метър и най отгоре натиска компресирания въздух също с 1 атмосвера ще получим общо 2 атмосвери налягане на входящата тръба. 1 от налягането на въздуха и 1 от теглото на 1 метър воден стълб. Дори водата да е в железопътна цистерна, ако налягането на компресирания въздух е 1 атм. и е пълна с 1 метър вода, на изхода на тръбата ще има пак 2 атмосвери.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за хидрофор

                      Тц. Нема да станат 2 атмосфери (бара).
                      10 метра воден стълб е 1 атмосфера (бар).
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за хидрофор

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Важна е само площта на входящата тръба и височината на водния стълб над сечението на тръбата. Това е ако няма тапа отгоре. Да приемем, че площта на тръбата е примерно 1 кв. см., а тръбата над нея е пълна с вода 1 метър и най отгоре натиска компресирания въздух също с 1 атмосвера ще получим общо 2 атмосвери налягане на входящата тръба. 1 от налягането на въздуха и 1 от теглото на 1 метър воден стълб. Дори водата да е в железопътна цистерна, ако налягането на компресирания въздух е 1 атм. и е пълна с 1 метър вода, на изхода на тръбата ще има пак 2 атмосвери.
                        1 метър воден стълб не е 1 атм. а 0,1 атм. 10 метра воден стълб е 1 атмосфера.
                        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за хидрофор

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          Тц. Нема да станат 2 атмосфери (бара).
                          10 метра воден стълб е 1 атмосфера (бар).
                          Опс , добре де, ще са 1,1.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за хидрофор

                            Отворена система в битов вариянт няма да можеш да поддържаш !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              Колеги, на вилата хидрофора ми захранва две бани и кухня. Зимата оставям отворен кран някъде, да тече слабо за да не замръзне системата. За 10 год умряха два хидрофора Wilo от най-малките.Първо се прецакват мембраните в разширителния съд. Сменявал съм ги 3-4 пъти. После в един хубав ден помпата свири на умряло, върти но вода няма. Последната случка е от вчера. Та се чудя сега, дали да не взема Райдър с електронен пресостат, без разширителен съд. Някой ползва ли такава система?

                              Коментар


                              • #45
                                Откакто съм сложил електронен пресостат (не Райдер, разбира се) нямам никакви проблеми със системата. Пресостата купих от Крум (Regulator) преди няколко години.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X