Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рекламен надпис върху фасадна стена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рекламен надпис върху фасадна стена

    Здравейте!

    След последните ми препирни с Общината, съгласно НПOPИДМЕРДТСО, трябва да узаконя ръждясалата ми вече, светеща рекламна табела, монтирана на балкона над магазина ми. Това се налагало, понеже е 'архитектурно съоръжение" и..., абе трябва да се плаща.Аз пък някак не се навивам на плащане и се чудя по какъв начин да спазя закона безплатно. Едното, което ми дойде на все по-намаляващия акъл, е надписване директно върху въпросния балкон, както съм виждал на калканите на новопостроени сгради. Та, правил ли го е някой, каква подготовка трябва и какво би струвало?
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

  • #2
    От: Рекламен надпис върху фасадна стена

    Можеш да го напишеш на винил и да го закачиш.Винила се водел временно и не се заяждали.Това по думите на един съседен магазин.
    Идиотски общинари не се спряха да искат пари за щяло и нещяло.Най-некадърното управление на столицата.

    Коментар


    • #3
      От: Рекламен надпис върху фасадна стена

      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
      Можеш да го напишеш на винил и да го закачиш.Винила се водел временно и не се заяждали.Това по думите на един съседен магазин.
      Идиотски общинари не се спряха да искат пари за щяло и нещяло.Най-некадърното управление на столицата.
      Не можело! Това беше първото, което ми дойде на акъла. Да отрежа винила от кутията и да го залепя. Тцъ, имало чужд елемент върху архитектурата на сградата, или нещо подобно.... Само на боя директно не можаха да ме апострофират.
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Рекламен надпис върху фасадна стена

        Евгени, драсни едно ЛС на axlastro. Той е архитект и знам че в последно време се занимаваше с узаконяването по общини точно на реклами като твоята.
        Той може да ти даде акъл.
        Успех.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #5
          От: Рекламен надпис върху фасадна стена

          Когато има носеща конструкция, се узаконява задължително. А когато надписът е изписан директно върху стъкло, стена и други - НЕ. Обаче, малко хора го знаят. За узаконяване са необходими куп документи и еднократна такса около стотина лева към кметството.
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Рекламен надпис върху фасадна стена

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Здравейте!

            След последните ми препирни с Общината, съгласно НПOPИДМЕРДТСО
            Кво е туй, бе, брат ми?
            Кифбанмекгеврек?

            баси, под такава абревиатура голяма риба се крие, сякаш... гладна риба, мноооого гладна....

            да очакваме и данък върху татуировките... за Адам - 100 лева, за Амстердам - 10 000 лева... написано на онова място, дето трябва да оноди всинца тия празноглавци....

            Коментар


            • #7
              От: Рекламен надпис върху фасадна стена

              Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
              Когато има носеща конструкция, се узаконява задължително. А когато надписът е изписан директно върху стъкло, стена и други - НЕ. Обаче, малко хора го знаят. За узаконяване са необходими куп документи и еднократна такса около стотина лева към кметството.
              Само с лека поправка, че ако е лепено фолио, може да е отвътре на стъклото...
              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Кво е туй, бе, брат ми?
              Кифбанмекгеврек?

              баси, под такава абревиатура голяма риба се крие, сякаш... гладна риба, мноооого гладна....

              да очакваме и данък върху татуировките... за Адам - 100 лева, за Амстердам - 10 000 лева... написано на онова място, дето трябва да оноди всинца тия празноглавци....
              Така е, брат ми! На блок с четири входа и 10-ина магазина по партера, само моята остана! Явно е голям гъзобрък...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                Евгени, драсни едно ЛС на axlastro. Той е архитект и знам че в последно време се занимаваше с узаконяването по общини точно на реклами като твоята.
                Той може да ти даде акъл.
                Успех.
                Благодаря, Жоро! Ще го чуя. Аз се чух с Цецо Гулев (cgul), че той имаше ядове преди време, та ми каза, че е намерил много евтин вариант за изработка на проект и узаконяване за..... 500-600 лв, че и без осветление, с което рЕзко ме загуби за каузата. Не е толкова въпрос за сумата, а за какво точно ми ги вземат...
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #9
                  От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                  500 - 600 цирки на гъза да им излезат.
                  Добре де, не може ли да лепнеш под рекламата два-три стикера в микромащаб - на бсп, герб, и дпс.
                  и малко надписче - с помощта на -->
                  Пък да видим кон боб яде ли?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                    Благодаря, Жоро! Ще го чуя. Аз се чух с Цецо Гулев (cgul), че той имаше ядове преди време, та ми каза, че е намерил много евтин вариант за изработка на проект и узаконяване за..... 500-600 лв, че и без осветление, с което рЕзко ме загуби за каузата. Не е толкова въпрос за сумата, а за какво точно ми ги вземат...
                    Всичко е общинска собственост, а си и посегнал - плащаш. А най-лесно се взима от собствениците на фирми, защото си имаш идентификационен номер, тоест няма къде да бягаш. Вързано куче лесно се бие. Нищо, че ако си свалиш рекламата няма да вземат никакви пари - за тях е важно на Вуте да му е зле. Ако ще лепиш фолио, от която и страна на стъклото и да е НЕ плащаш. Гаранция.
                    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                    Стефан Арзатов

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                      Всичко е общинска собственост, а си и посегнал - плащаш. А най-лесно се взима от собствениците на фирми, защото си имаш идентификационен номер, тоест няма къде да бягаш. Вързано куче лесно се бие. Нищо, че ако си свалиш рекламата няма да вземат никакви пари - за тях е важно на Вуте да му е зле. Ако ще лепиш фолио, от която и страна на стъклото и да е НЕ плащаш. Гаранция.
                      Снощи ми бяха на посещение. Казаха: отвън- плащаш!
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                        Ако ще бъде полезно:

                        Наредба за преместваемите обекти, за рекламните, информационни и монументално-декоративни елементи и за рекламната дейност на територията на Столична община

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                          Те туй го цитирах в първия пост, ама съкратено, дето брат ми Вени му се кефеше...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                            Мисля, че един адвокат с лекота ще намери вратичка в този дълъг списък с точки.
                            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                            Стефан Арзатов

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рекламен надпис върху фасадна стена

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Те туй го цитирах в първия пост, ама съкратено, дето брат ми Вени му се кефеше...
                              Кво са кефя, бе, брат ми?
                              Това докато го прочета, и автоматично ми се отвори джобното ножче точно пет пъти!!!

                              За сабята не говоря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X